Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Basescu anchetat pentru ca nu a demisionat in 5 minute

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Traian Basescu a fost citat la instanta suprema, intr-un nou dosar in care o persoana fizica i-a facut o plangere pentru fals in declaratii. Fostul sef de stat spune ca e vorba de faptul ca a declarat ca isi da demisia in cinci minute si nu a facut acest lucru.
Acea persoana "a cerut sa fiu anchetat pentru fals in declaratii pentru ca in 2007 am spus ca demisionez in cinci minute si n-am demisionat", a declarat fostul presedinte joi dimineata.
Plangerea este mai veche, "acum Parchetul General a cerut redeschiderea acestui dosar".
Traian Basescu a spus ca citatia pentru astazi i-a venit ieri la 16.30, "e un lucru in forta, ma cauta agentii procedurali sa-mi dea citatii".
"Parchetul General imi face un program extrem de alert, dar va pot spune ca sigur nu e o fericire, dar ma voi supune oricarei solicitari a instantelor", a adaugat fostul sef al statului.
"In situatia in care, in pofida avizului Curtii Constitutionale, Parlamentul va vota suspendarea mea, in maximum cinci minute de la vot voi demisiona din functie si voi chema in fata electoratului si pe cei care au generat un abuz constitutional", afirma in aprilie 2007 Traian Basescu.

Justitia romana consuma resurse pentru asemena prostii ?

#2
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Referitor la declaratii si promisiuni Pinocchio ar trebui sa aiba cutia de scrisori plina cu citatii.

#3
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 27.09.2006

View Postgaleo, on 08 octombrie 2015 - 09:11, said:

Traian Basescu a fost citat la instanta suprema, intr-un nou dosar in care o persoana fizica i-a facut o plangere pentru fals in declaratii...
Nu stim cine e persoana aia fizica? Nici macar initialele numelui nu sunt cunoscute? Posted Image
Prevad ca o sa fie amuzant, mai ales ca exista si alte personalitati politice care au spus ca-si dau demisia... daca vor fi anchetati de DNA, Posted Image

#4
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postgaleo, on 08 octombrie 2015 - 09:11, said:

Traian Basescu a fost citat la instanta suprema, intr-un nou dosar in care o persoana fizica i-a facut o plangere pentru fals in declaratii. Fostul sef de stat spune ca e vorba de faptul ca a declarat ca isi da demisia in cinci minute si nu a facut acest lucru.
Acea persoana "a cerut sa fiu anchetat pentru fals in declaratii pentru ca in 2007 am spus ca demisionez in cinci minute si n-am demisionat", a declarat fostul presedinte joi dimineata.
Plangerea este mai veche, "acum Parchetul General a cerut redeschiderea acestui dosar".
Traian Basescu a spus ca citatia pentru astazi i-a venit ieri la 16.30, "e un lucru in forta, ma cauta agentii procedurali sa-mi dea citatii".
"Parchetul General imi face un program extrem de alert, dar va pot spune ca sigur nu e o fericire, dar ma voi supune oricarei solicitari a instantelor", a adaugat fostul sef al statului.
"In situatia in care, in pofida avizului Curtii Constitutionale, Parlamentul va vota suspendarea mea, in maximum cinci minute de la vot voi demisiona din functie si voi chema in fata electoratului si pe cei care au generat un abuz constitutional", afirma in aprilie 2007 Traian Basescu.

Justitia romana consuma resurse pentru asemena prostii ?


Ce-or fuma ăștia? Ăștia de la parchet vreau sa spun. Fals in declarații este cu totul, dar cu totul altceva.  Cred ca cetățeanul turmentat, ala care a depus plângerea, a mers la cretinii aia cu ceva iarba, au tras o petrecere dupa care au înregistrat plângerea. Altfel nu se explica.



#5
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 24.12.2004
Se pare ca sunt multi oameni in tara asta care nu au ce face si sufera de nebagare in seama. Sigur nu e hotlips Gadea reclamagiul?

#6
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostCeltic, on 08 octombrie 2015 - 09:18, said:

Se pare ca sunt multi oameni in tara asta care nu au ce face si sufera de nebagare in seama. Sigur nu e hotlips Gadea reclamagiul?
Nu asta e problema.
Problema e ca in justitia romaneasca sunt unii platiti enorm de mult ca sa se ocupe de rahaturile astea.
Daca la justitiarii romaniei le curge scuipat din gura pe prosti, coborand la un nivel atat de jos, ce pretentii mai poti avea de la un roman de rand?

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Basescu a decis sa se refugieze in Germania ca persecutat politic.

#8
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postgaleo, on 08 octombrie 2015 - 09:11, said:

Traian Basescu a fost citat la instanta suprema, intr-un nou dosar in care o persoana fizica i-a facut o plangere pentru fals in declaratii. Fostul sef de stat spune ca e vorba de faptul ca a declarat ca isi da demisia in cinci minute si nu a facut acest lucru.
Acea persoana "a cerut sa fiu anchetat pentru fals in declaratii pentru ca in 2007 am spus ca demisionez in cinci minute si n-am demisionat", a declarat fostul presedinte joi dimineata.


Bestial . Pur si simplu bestial .

#9
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013
Asta e din ciclul : "Arunca un idiot o piatra-n apa" Locul I cu coronita !

Locul II - raposatul Vadim cu "Banii furati din rascumparare"
Locul III - si pana la capat ... Aneta 3 !

#10
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Astia de la antene au dezvoltat o obsesie bolnava cu Basescu.
De aproape 1 an nu mai e presedinte, dar ei tot cu Basescu o trag.
Vazusem ieri o  sitre cu o captura de pe antena 3 unde scria mare: Basescu a fost arestat.

#11
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ioi... la ce dracu' or consuma aia de la PG banii pe prostii...

#12
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Si uite asa , revine Base pe agenda publica ,fara nici o cheltuiala , dar cu publicitate maxima .
In alta ordine de idei , rubedeniile lu Ponta de la parchetul general nu dovedesc rea intentie dar mai ales o incompetenta crasa .Cum drak sa pui pe tapet o astfel de actiune , la fel si cea cu Firea e trasa rau de parPosted Image

#13
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Toata schema asta e pt. a il impiedica pe Basescu sa candideze la Primaria Capitalei  Posted Image

#14
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Nu vi se pare rusinos sa traiti intr-o asemena tara, unde institutiile de baza ale statului se ocupa cu asemenea mizerii?

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
a facut unul misto de el.

io astept ceva mai serios, de exemplu confiscarea telefonului de la tiganca imputita.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View Postgaleo, on 08 octombrie 2015 - 09:11, said:

Justitia romana consuma resurse pentru asemena prostii ?
Desi e de rasu plansu, justitia trebuie sa decida si tampenia asta. Evident ca daca Basescu va fi condamnat pentru asta :lol:, se va crea un precedent si toti politicienii din lume vor spurca justitia romana :lol:

#17
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostBursul, on 08 octombrie 2015 - 09:39, said:

Desi e de rasu plansu, justitia trebuie sa decida si tampenia asta. Evident ca daca Basescu va fi condamnat pentru asta Posted Image, se va crea un precedent si toti politicienii din lume vor spurca justitia romana Posted Image
Imagineaza-ti cum ar suna stirea asta in presa internationala.
Si asa ne considera o tara bananiera...

#18
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Parca justitia are 2 viteze , daca as fi in locul lui Base , as lua salteaua si as sta la tribunal pina se termina toate procesele respective , binenteles procurorii , judecatorii , reclamantii , tembeliziunile de canal , etc , ar lucra 24/24 !
Intr-o saptamina se termina toate dosarele !!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate