Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

showroom monitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cornel465

cornel465

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 25.10.2013
Buna ziua,

Vreau sa aleg un monitor dar as vrea sa vad multe inainte.
Puteti sa imi recomandati un showroom in Bucuresti unde sunt multe monitoare?

#2
mihaicsm

mihaicsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 03.10.2008
Cred ca emag e cel mai indicat (google showroom emag - e pe Virtutii in Crangasi in caz ca nu stii).

Daca intri pe site ai filtru in partea dreapta pentru a vedea produsele expuse in showroom si poti sa vezi daca e ce ti-ai dori.

Altfel poti sa iei retailerii consacrati la rand (media galaxy, flanco, altex, domo), dar tot ar trebui sa iti faci temele de acasa, sa stii ce cauti, sa verifici ca e in stoc.

Pentru mine a devenit derutant sa caut in magazine electronice si electrocasnice, sa nu am toate caracteristicile, review-uri si asa mai departe.

Edited by mihaicsm, 07 October 2015 - 21:58.


#3
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
cornel - ai intentii bune, dar din pacate practic nu prea e bine. de ce? pentru ca monitoarele expuse pot fi "reglate" de alti clienti sau poate de vanzator. asadar nu iti vei da seama ce si cum.

si nu exista showroom de monitoare pentru simplul fapt ca sunt o mica particica dinntr-un ansamblu si nu exista o firma specializata pe asa ceva.

#4
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Nu e vorba de reglate, ci de calitatea imaginii.
Reglarea o poate face si el, desi o sa-si ia injuraturi de la consultanti dupa daca nu cumpara. Buba principala e ca imaginea aia e redata printr-un HDMI de la un player, HDMI ce trece prin 1-2 switch-uri si calitatea se pierde.
De ex., in eMag, partea de montioare vine de la un WD TV si e bagata intr-un splitter, din care ajunge la monitoarele alea. Sau asa era inainte de renovare, ma indoiesc ca au schimbat acum ceva.

Aceeasti situatie e si prin Altex / Flanco.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate