Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Chrome se deschide greu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
iulian135

iulian135

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.07.2014
Salut ! Nu stiu daca am ales bine aria , dar nu am gasit vreuna legata de browsere ...

Deci , chrome mi se deschide "foarte" greu ... , inainte sa reinstalez windows 7 apasam click si in 0.5ms se deschidea .. acum trebuie sa astept pe putin 6-7 secunde ... Si inainte sa reinstalez win , aveam un proces chrome de cand deschideam pc , adica el avea datele pre-loadate . si mi se deschidea ff repede ...

Care ar fi problema ?

Edited by iulian135, 07 October 2015 - 18:39.


#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
0.5 ms? De unde știi ca nu erau 0.48 milisecunde?

#3
iulian135

iulian135

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.07.2014
de ce ar trebui sa te intereseze asta ? vorba vine 0.5ms ..

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Caută pe la setări și bifează ca vrei sa ruleze Chrome în fundal. O sa iti meargă PC-ul mai greu, dar Chrome apare instant.

#5
BARUluMARIA

BARUluMARIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 03.08.2015

View Postiulian135, on 07 octombrie 2015 - 18:39, said:

Salut ! Nu stiu daca am ales bine aria , dar nu am gasit vreuna legata de browsere ...

Deci , chrome mi se deschide "foarte" greu ... , inainte sa reinstalez windows 7 apasam click si in 0.5ms se deschidea .. acum trebuie sa astept pe putin 6-7 secunde ... Si inainte sa reinstalez win , aveam un proces chrome de cand deschideam pc , adica el avea datele pre-loadate . si mi se deschidea ff repede ...

Care ar fi problema ?
vezi ca Bill "GEAMURI", vinde licente ptr sisteme de operare Windows ! ...
intr-un Windows "naspa" merg toate greu, pana la un moment dat cand... se opresc ! ...
yo zic ca ai probleme cu licenta de W7 ! ...

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postiulian135, on 07 octombrie 2015 - 18:39, said:

Salut ! Nu stiu daca am ales bine aria , dar nu am gasit vreuna legata de browsere ...

Chrome este dezvoltat de Google, nu de catre Microsoft, deci nefiind un web browser integrat in Windows 7 nici nu aveai de ce sa te uiti in aceasta arie.
Exista deja topic dedicat in aria de Software la Freeware unde s-a tot dezbatut aceasta problema: http://forum.softped...-google-chrome/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate