Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 

beats audio pro - REAL SAU FAKE? HELP

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Poll: Fake sau Original (6 member(s) have cast votes)

Fake sau Original?

  1. Original (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Fake (6 votes [100.00%] - View)

    Percentage of vote: 100.00%

Vote Guests cannot vote

#1
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015
Salut.Doresc sa cumpar o pereche de casti beats audio pro. Poate sa imi spuna cineva care se pricepe la produsele beats daca aceastea sunt fake sau originale.Am sa las pozele trimise de vanzator

Edited by alexander14, 07 October 2015 - 17:46.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9LjaQdl7wc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Te dau banii afara din casa?

#4
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015

 Adm, on 07 octombrie 2015 - 17:49, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9LjaQdl7wc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am urmarit acest video si nu pot sa imi dau seama exact..are seria pe un brat pusa..are si banda groasa cum arata si in clip ca e specific celor originale..dar nu stiu ce sa zic...astept si alte pareri de la persoane care au aceste casti si imi pot spune ceva concret. Multumesc!

 sandel_u, on 07 octombrie 2015 - 17:50, said:

Te dau banii afara din casa?
Am obtinut niste banii castigati usor si mi-a picat pe castile astea...vreau sa le cumpar pt. ca nu am mai avut pana acum casti profesionale si din review-urile de pe youtube nu mi-am dat seama exact daca sunt fake sau nu..dupa cutie par originale dar..astept mai multe pareri :)

#5
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Daca vrei casti profesionale de ce te uiti la Beats?
Sunt casti cu preturi super umflate fara pic de profesionalism.
Ti-as recomanda ca indiferent cat de usor ai castigat banii sau nu, sa ii cheltuiesti cu cap.
Ai putea sa te uiti la review-uri unde sunt comparate mai multe modele si branduri si sunt sigur ca ai sa gasesti ceva mai de calitate in bugetul tau.

#6
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015

 sandel_u, on 07 octombrie 2015 - 18:05, said:

Daca vrei casti profesionale de ce te uiti la Beats?
Sunt casti cu preturi super umflate fara pic de profesionalism.
Ti-as recomanda ca indiferent cat de usor ai castigat banii sau nu, sa ii cheltuiesti cu cap.
Ai putea sa te uiti la review-uri unde sunt comparate mai multe modele si branduri si sunt sigur ca ai sa gasesti ceva mai de calitate in bugetul tau.
Cele care le vinde cere 500 ron..nu mi se pare ca dau asa mult pe ele..vreau doar sa stiu daca cele din imaginile de mai sus sunt originale..m-am uitat la mai multe review-uri si am constatat ca dupa cutie par originale...

#7
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Castile astea sunt supra evaluate, e mai mult un moft printre fanii lui Dre. Daca vrei casti "profesionale" uitate si tu la ce marci folosesc DJ ii de exemplu, nu o sa-l vezi pe unu cu "beats by dr dre" Uitate la un panasonic, pioneer sau alte marci cu renume printre pasionatii de muzica. Macar daca arunci cu banii aiurea, sa te alegi cu un produs care isi merita cat de cat banii

Neaparat sa fie casti over ear si cu fir. Cele wireless sau infra rosu au o pierdere de calitate prin conversia sunetului pt a realiza link ul radio intre baza si casti.

Arunca o privire si aici la ce discuta lumea pe subiectul asta   http://www.arenait.n...-sau-acasa.html

Personal folosesc un set Pioneer SE-M290 si sint multumit de ele, comode, sunet bun si un pret decent. Iti mai trebuie si o sursa de sunet buna.

Edited by A10, 07 October 2015 - 18:23.


#8
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015

 A10, on 07 octombrie 2015 - 18:13, said:

Castile astea sunt supra evaluate, e mai mult un moft printre fanii lui Dre. Daca vrei casti "profesionale" uitate si tu la ce marci folosesc DJ ii de exemplu, nu o sa-l vezi pe unu cu "beats by dr dre" Uitate la un panasonic, pioneer sau alte marci cu renume printre pasionatii de muzica. Macar daca arunci cu banii aiurea, sa te alegi cu un produs care isi merita cat de cat banii

Neaparat sa fie casti over ear si cu fir. Cele wireless sau infra rosu au o pierdere de calitate prin conversia sunetului pt a realiza link ul radio intre baza si casti.
Am ales beats deoarece ma intereseaza bass-ul acela care il ofera..sunt un mare consumator de muzica rap/hip-hop. Peste 90& din muzica care o ascult este bazata pe mult bass si "bubuiala" ...majoriatatea melodiilor care le ascult promoveaza in clipul video aceste casti si multi mi-au recomandat castile beats din moment ce ascult numai genul acesta de muzica si nu caut neaparat niste casti profesionale bune...nu ma intereseaza atat de mult raportul calitate/pret. In privinta firmei sunt hotarat sa imi iau casti de la beats..doar cer ajutorul celor care cunosc produsele sa imi spuna daca sunt replici sau nu.

#9
hyperized

hyperized

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.04.2008
Colegii tai de clasa in fata carora vrei sa te afisezi cu petardele astea in mod cert nu isi vor putea da seama daca sunt facaturi sau nu, si cum nu esti in cautare de casti profesionale bune si nici nu te intereseaza raportul calitate/pret, nu va avea importanta daca vor suna ca dracu asa ca baga mare si cumpara-le gigele.

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
originalele costa 400$. daca ti se cere mai putin pe o pereche de casti noi (sau sub jumatate din suma asta la sh-uri), atunci mai mult ca sigur sunt fake-uri.

#11
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,376
  • Înscris: 08.02.2011
Pai atunci daca esti hotarat sa-ti iei beats de ce nu le comanzi de la un magazin oficial ? Dai mai mult, dar iei sigur originalul.

#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
Luand ca obiectiv pretul, la 500 lei banuiesc ca sunt fake.
Noi sunt cca 1300 lei.

Eu am primit cadou niste Audio-Technica ATH-M70x si sunt extaziata :D

#13
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 alexander14, on 07 octombrie 2015 - 18:01, said:

Am urmarit acest video si nu pot sa imi dau seama exact..are seria pe un brat pusa..are si banda groasa cum arata si in clip ca e specific celor originale..dar nu stiu ce sa zic...astept si alte pareri de la persoane care au aceste casti si imi pot spune ceva concret. Multumesc!


Am obtinut niste banii castigati usor si mi-a picat pe castile astea...vreau sa le cumpar pt. ca nu am mai avut pana acum casti profesionale si din review-urile de pe youtube nu mi-am dat seama exact daca sunt fake sau nu..dupa cutie par originale dar..astept mai multe pareri Posted Image

Cine te-a pacalit ca alea sunt profesionale?

#14
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015

 bietu, on 07 octombrie 2015 - 18:50, said:

Cine te-a pacalit ca alea sunt profesionale?
Ma intereseaza doar daca sunt autentice sau nu...cele din poza

#15
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
http://www.aliexpres...72_73_74_75,0_0

kekekekekeke

#16
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 bietu, on 07 octombrie 2015 - 18:50, said:

Cine te-a pacalit ca alea sunt profesionale?

Beats sa fie... Mai conteaza cum sunt?

#17
alexander14

alexander14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.10.2015

 Alex_GP, on 07 octombrie 2015 - 19:45, said:

Da da tre' sa platesc banii intai nu?

#18
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Iti dai seama ca nu sunt originale, dar prin faptul ca scrie BEATS pe ele, nu mai conteaza nimic. Banii ai zis ca i-ai castigat usor, asa ca poti sa le cumperi. Stii ce se spune despre banii castigati usor" pe ... vin, pe ... se duc".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate