Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Probleme la gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
De curand mi-am achizitionat primul meu laptop...am renuntat la Pc-ul meu pe motiv ca nu prea mai practic gamingul, ma ocup de editare foto, si am zis ca un notebook mi-ar prinde mai bine.Laptopul e un HP cu un I3 4030u,placa video Intel HD4400, si 4gb Ram.De curiozitate am pus niste jocuri(Lord of fallen,batman arkham origins, gta 5 si battlefield 4 si farcry 4...si surpriza...imi merg foarte greu chiar si cu detalii la minim...nu prea ma pricep la notebookuri, dar sincer cred ca ceva nu e in regula...cred ca ar trebuii sa mearga cat de cat macar la detalii minime..pe pc-ul meu vechi jcam aceste titluri cu detalii pe high(pc-ul avea un phenom x2 550be,4gb ram si un ati 6870)...imi scapa oare ceva?

#2
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Iti scapa asta: http://gpu.userbench...70/m7668vsm7744

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
Laptopul ala nu e pentru jocuri, aproape deloc.

i3 cu GPU integrat si GTA V, BF4, FC4? Oh well, nu.

GTA V abia merge acceptabil pe GTX 840M cu i5. Si sa nu uitam, ca procesoarele de pe laptopuri sunt foaaarte departe fata de cele desktop, chiar daca au denumiri similare.

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
6870 este mult mai performantă decât HD4400.

#5
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
ma gandeam eu...mi-am dat pc-ul cu 700 de lei, si am luat laptopul asta la 1400...cred ca am facut afacerea secolului

#6
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
poate il poti returna si mai pui diferenta si cumperi un nou desktop...

#7
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
nu prea l-as returna,pentru ca am nevoie de portabilitate...vreau sa mearga cat de cat ok..nu neaparat la jocuri..photoshop, editare de fotografii mari...sa-i mai dau 4gb ram..eventual un SSD?

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
SSD-ul te ajuta, si mai mult RAM. In general, dar nu in jocuri.

si putintel in PS.

Dar atata timp cat procesorul nu duce, nu ai ce-i cere :) Da, ai facut afacerea secolului :harhar:

#9
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
inceraca sa il schimbi cu ceva care se termina fara U in coada la processor.

#10
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Nu ai cum sa impaci si capra, si varza. Vrei gaming? Iti iei un desktop. Un laptop de gaming serios incepe de la 4000-5000 de lei, si are cel putin 3 kile. Iar ca performante, nu bate un desktop de 2500 de lei. Iti trebuie portabilitate? Iei laptop, si cit mai usor, sa nu cari caramida dupa tine degeaba. Personal nu as fi luat acel laptop, pentru ca are o constructie destul de proasta, si asta se va vedea in timp.

#11
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Daca mai poti suplimenta bugetul ai putea lua asa ceva http://www.pcgarage....gb-linux-black/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate