Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfat achiziție multifuncțională laser

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alexchirea

alexchirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.06.2014
Salutare,

Mă gândesc să înlocuiesc imprimanta mea inkjet cu una laser cât mai curând și aș dori să mă ajutați în privința alegerii. Din ce am căutat pe internet mi s-au părut ok următoarele două:
  • Multifunctionala Samsung SL-M2875ND (link)
  • Multifunctionala XeroX WorkCentre 3025NI Wireless (link)
Pe care credeți că ar trebui să o cumpăr? De asemenea, dacă aveți și alte idei pe lângă cele două de mai sus, aș dori să le aud. Posted Image

Edited by alexchirea, 06 October 2015 - 16:43.


#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Multifunctional HP LaserJet Pro MFP M127fn, laser, monocrom, format A4, fax, retea

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am mers pe prima (Samsung) si sunt sunt f multumita.

Am cautat special una care stie print duplex automat (imprima o coala pe ambele fete), pt ca incerc sa fiu cat mai eco :)

Ce mi-a placut la Samsung a fost suportul de drivere, care e excelent. Asa am descoperit ca aceasta imprimanta suporta si Google Cloud Printing.

P.S. Nu are fax!

#4
alexchirea

alexchirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.06.2014
Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. Acel HP mi se pare cam slăbuț în sensul că printează mai încet și nu știe duplex automat. Cred că o să merg pe Samsung. Totuși, încă sunt deschis la alte opțiuni.

View PostAdm, on 06 octombrie 2015 - 18:06, said:

Eu am mers pe prima (Samsung) si sunt sunt f multumita.
La capitolul toner, cum stă treaba?

#5
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Aici e mai ieftina putin: http://www.emag.ro/m...e/pd/D3C6XBBBM/

Si eu tot Samsung recomand, toner de capacitate mare de 3000 pag. (5% acoperire)... urmeaza sa achizitionez si eu una in viitorul apropiat, m-am saturat de reincarcat cartuse cerneala, dar conteaza si ce volum ai de printat lunar - daca e prea mic nu se justifica achizitia.
Cauta preturi de reincarcare, dar din ce ma interesasem eu era in jur de 50-60 lei  (http://www.erefill.r...d116l-mltd116s/).

More info: http://www.samsung.c.../SL-M2875ND/SEE

#6
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Și eu umblu după o multifuncțională laser , mi-au zis la un centru de reîncărcare ca reîncărcarea la samsung este mult mai scumpa decât la HP de ex. Mi-a dat exemplu:150 lei samsung ml2070w parca și 60 lei HP 127 sau 125 - pe ce pusesem eu ochii.
Link ce ai pus mai sus nu include recoltarea sau chip-ul. Cred ca la resoftare  pierzi garantia

#7
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ca și hardware, Xerox a fost cea mai buna imprimanta pe care am avut-o vreodată. Solida, nepretențioasa, am ținut - o cam 6 ani și am vândut-o, cred ca și acum merge. Problema a apărut cu suportul , nu au mai dezvoltat drivere pentru W7, au rămas doar cu cele de XP.

Oricum, eu mi-aș lua imprimanta de la firme care știu sa facă imprimante, nu de la firme care știu să facă și aspiratoare, și telefoane, și frigidere, și televizoare, și mașini, și, și, și. Adică fac de toate și, părere personala, nu excelează la nimic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate