Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema amplificator

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MrZee

MrZee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 05.02.2008
Salut,
Mi-am achizitionat  2 amplificatoare, unul are 2x35 la 8 ohm, iar celalalt 2x75 la 8ohm.Technics amandoua.
Problema e ca la cel mai puternic ( cu aceleasi boxe) dau volumul la jumatate si se aude mult mai incet decat celalalt amplificator cu volumul dat la jumatate.
Mentionez ca nu am incercat decat pe phono, nu am alte surse.
Multumesc

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Unul are sensibilitatea mai mare decat celalat. Care a fost sursa ta de semnal ?

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,340
  • Înscris: 26.02.2008
Citiți ,vă rugăm, regulamentul privind forma de postare.
Ce modele de Technics sunt?
Ce surse folosiți?

#4
MrZee

MrZee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 05.02.2008
Am fost cam evaziv in exprimare intr-adevar. Este vorba de un Technics su-8022( cel de 35w 8ohm), iar celalalt nu retin exact modelul dar stiu ca are in jur de 70 w la 8 ohm.
Sursa de semnal a fost un pick-up Toshiba, iar boxele bluetech 100w 8ohm( altele nu am avut la indemana).
Cu potentiometrul la jumatate su-8022 se auzea foarte tare , in schimb celalalt cu potentiometrul la 3 sferturi a ajuns cam la aceeasi putere.
Mi s-a parut oarecum straniu, in moment ce unul dintre amplificatoare, teoretic, e de doua ori mai puternic.

Edited by MrZee, 06 October 2015 - 14:58.


#5
the_king_iuda

the_king_iuda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2015
buna ziua mi-a facut cine un amplificator cu tda7294 numai ca are o buba se aude un bazait intruna la volum mic si daca scot cablu de la pc intrare si dau volumul la maxim bazaitu nu se mai aude numa umpic umpic daca il dau pe incet de tot bazaie intruna nu stiu ce sa ii mai fac va rog sa ma ajutati

#6
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,644
  • Înscris: 06.02.2011
Salut
Cred că ar fi mai nimerit să cauți ajutor pe aria Electronică : http://forum.softped...94-electronica/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate