Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

[SAGASOFT]Pareri/discutii/reclamatii - formular facturi versiunea 458

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andr3z

andr3z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.12.2008
Va salut cu respect.

Nu stiu exact daca postez unde trebuie dar formulez acest topic ca o reclamatie la adresa sagasoft si programul lor de 2 lei .
Daca ati ajuns sa cititi aceste randuri inseamna ca noul formular de facturi al sagasoft va irita retina si va pune in postura de a va fi rusine sa inmanati factura clientului dumneavoastra.
Ca sa recapitulam pentru cei care nu cunosc despre ce e vorba:
In urma cu aproximativ 3 saptamani (16.09.2015) capetele luminate de la sagas(of)t au introdus un update pentru programul lor antic. Pana aici nimic special, eram obisnuiti deja cu updateurile lor si cu modalitatea de instalare anosta , demna de Windows 95.
Continuand fiecare din noi activitatea , am ajuns in meniul emitere factura, adaugam frumos articloele , totul ok , apasam print si asteptam. Cu stupoare am constatat ca imi iese din imprimanta o hartie pe jumatate goala. Pe moment nu am realizat ce se intampla , am mai listat odata , degeaba . Factura arata ca un posterior paros lipsita de forma si de aspectul unei facturi decente din care putem intelege ceva.
Am realizat apoi ca acesta este inovatia baietilor de la sagasoft , lipsita in totalitate de gust ; un copil de 8 ani ar face un tabel mai frumos in excel.
Trecand peste asta am scris iritat adminilor pe mail :
"Buna ziua,
Formularul de factura din versiunea 458 este o gresala sau o gluma proasta?
Va solicit sa ma indrumati spre downgrade la 457 pana rezolvati problema!!!
Astept raspuns urgent."
Peste cinci minute primesc raspuns promt de la asistenta clienti :
"Buna ziua,
Formatul actual a fost implementat ca urmare a solicitarilor primite de la clienti; nu avem in vedere sa revenim la vechiul format.
De asemenea nu este recomandat un downgrade deoarece pot fi afectate datele din program."

Raspunsul mi-a pus capac :|

Am intrat pe google si am dat o cautare ( formular facturi 458 saga) ; imediat am gasit un topic pe formul sagasoft unde cateva zeci de clienti se plangeau ca formularul are diverse probleme , am postat de asemenea si eu pentru a atrage atentia asupra nemultumirii pe care o aveam.
Timp de cateva zile adminii saga dadeau raspunsuri clientilor in sictir din care reiesea  "nu iti convine, marsh , avem destui abonati si ne *** pe abomanentul tau de 200 de lei"  . In cele din urma s-au hotarat si la la urmatoarea mea verificare a forumului imi apare "Subiectul specificat nu există" .
Domnii de la saga rezolvasera problema , au sters topicul si totul era roz in afara de nervii clientilor nemultumiti.
Reclamatiile clientilor care devenisera din ce in ce mai ofensatoare erau probabil foarte incomode si deranjante pentru samsarii de la sagasoft. Acum orice post despre formular dispare miraculos.

Asadar ii invit pe cei care simt nevoia sa isi impartaseasca parerea despre sagasoft sa posteze aici , nu pe forumul lor unde totul trebuie sa fie roz , unde isi permit sa ne trateze cu dosul si sa isi ascunda gunoiul sub pres.

#2
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Putem sa vedem si noi cum arata o astfel de factura? Daca tot e sa ne dam cu parerea...

#3
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 30.07.2007
Poate asta-i momentul sa treci la un program adevarat.
Nu se poate, de obicei, sa faci din rahat bici. Cu atat mai putin nu-l vei face sa plezneasca.

#4
andr3z

andr3z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.12.2008

 wasteyard, on 05 octombrie 2015 - 19:52, said:

Putem sa vedem si noi cum arata o astfel de factura? Daca tot e sa ne dam cu parerea...

Uite aici un model . [ http://s27.postimg.org/x0pxgqysv/formular_factura_saga_458.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Ma rog, mie mi se pare ok, vad ca are toate elementele necesare. Poate sunt eu mai putin pretentios, pana la urma e doar o factura, nu prea ma intereseaza cum arata, important este sa imi fie platita suma intreaga si la timp.

#6
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Primul user care chiar a respectat regulamentul cand a deschis un topic ! Felicitari Posted Image

#7
andr3z

andr3z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.12.2008
Revin cu un print screen , un utilizator sagasoft a observat ca i-au fost sterse mesajele si a postat din nou .
[ http://s13.postimg.org/fjd9zzjab/Reclamatie_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Citez de asemenea:
user "cozmad" : "Am postat astazi un comentariu (de fapt o sustinere a unui comentariu facut de alt utilizator) in care imi exprimam opinia ca in mod personal as prefera sa se revina la vechiul format al facturilor sau avand in vedere ca probabil exista si persoane carora le-ar placea noul format sa existe totusi si optiunea de listare in format vechi. Din pacate acel comentariu a disparut (nu il mai regasesc nici la vizualizare mesaje proprii) si de aceea am hotarat sa postez acest nou mesaj. Eventual consider ca ar fi utila o dezbatere pe modificari ce ar mai trebui aduse noului format (personal as vrea ca sigla sa se regaseasca central ca in vechiul format si sa mai existe rubrica cu semnatura de primire).
raspuns admin "tomac" : "S-a explicat clar că nu se revine la vechiul format. Și postările au devenit destul de agresive la un moment dat și total ne-susținute. Afirmații de genul "încalcă normele legale" sunt lipsite de orice fundament și absolut nedocumentate.
Așa că orice subiect deschis pe această temă nu-și mai are rostul."

*Daca in viitor vor sterge si acest subiect mi-am facut datoria de a salva.

Edited by andr3z, 07 October 2015 - 14:28.


#8
Xtended2404

Xtended2404

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.08.2011
Stai liniștit dragă @andr3z. Acestea sunt repercursiunile comunismului.
După mai bine de 25 de ani de la căderea vechiului regim, încă mai avem cațiva puiuți de comuniști printre noi ramași cu sechele.
Aceste persoane "infecte", de cea mai joasă speță poarta dușmănie și ură pe proprii lor clienți și apelează la tot felul de tertipuri pentru a se scuza în fața incompetenței, trufiei și prostiei.

Altfel nu imi explic cum de este posibil ca, într-o societate capitalistă, să plătești pentru un produs/serviciu (pe care l-ai folosit în probă iar pe vechile versiuni aveai anumite facilități și moduri de personalizare a facturilor), să primești un rahat cu perje pe care ei îl intitulează actualizat (cu care nu te poți prezenta în niciun caz în fața clienților tăi) și când suni să ceri explicații dau cu mucii în fasole prin trufie și egocentrism pe principiul "marș și cântă la altă masă".

Pai să nu te duci la ei la firmă și să îi bați în cap cu parul pentru toți cei 200 de Lei pe care i-ai platit pe mizeria lor de soft? Ia spuneți voi.

Eu dacă aveam o firmă de soft și îmi băteam joc în halul ăsta de clienții mei, cu aceste mizerii pe care voi le numiți facturi și pe care programul vostru de doi lei le emite, îmi băgam capul în pământ ca struțul, închideam firma și dădeam toți oamenii afară.

Vedeți, asta e România în care trăim (cu acești oameni care se dau drept compatrioții noștri)

Edited by Xtended2404, 21 March 2016 - 02:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate