Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Problema sistem desktop - recomandare service sau persoana de pe forum (Bucuresti)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Titlu: Problema sistem desktop - recomandare service sau persoana de pe forum (Bucuresti)
Salutare,
Am un sistem desktop ale carui componente as vrea sa le verific la un service. Cred ca am indoit cativa pini pe placa de baza si asta ar fi motivul defectiunii, dar am si un procesor a carui functionalitate as vrea s-o verific. Concret, placa de baza este AsRocK H77PRO4-M Socket 1155 si procesorul un i7 3770k

M-ar interesa un service care sa rezolve problema in aceeasi zi in care ma duc, astfel incat sistemul sa fie functional. Nu trebuie neaparat sa repare defectiunea ( daca este de la placa de baza), ci accept si varianta de a cumpara direct de la service o placa de baza second hand sau chiar noua, daca e pe acelasi socket (1155). Ma intereseaza un service (sau persoana de pe forum) de incredere totusi, cu ceva reputatie si neaparat sa nu aiba comportament de taximetrist bucurestean ginitor, pus pe ciordeala.

Astept recomandari pe forum sau prin mesaj privat, in cazul in care regulamentul interzice sa postati recomandari pe forum. Multumesc anticipat Posted Image

Edited by N1CKH0LAS, 05 October 2015 - 10:45.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Service-ul dorit sa fie in care localitate?

#3
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Am scris in titlu: Bucuresti. Am facut update si la primul post, astfel incat sa nu existe confuzii.

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
adica ai indoit pini de aici ??!?
Attached File  1.png   407.15K   49 downloads

#5
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Mihai_3, da, pinii din slot-ul in care pui procesorul. In orice caz, ma intereseaza un service sau persoana care, chiar daca nu poate remedia problema, sa aiba macar o alta placa de baza SH pe care s-o puna pe sistem, in cazul in care defectiunea e de la placa de baza. Mai important e sa rezolv in aceeasi zi decat sa-mi fie reparata placa de baza, dupa o saptamana...

#6
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Nimeni nu o sa incerce sa-ti indrepte pinii aia, riscul de greseala si da a praji procesorul e prea mare, placa e moarta. Pur si simplu cumpara si tu o placa sh de pe OLX si instaleaz-o singur sau ia una noua si in mod sigur cei de la magazin ti-o vor instala pe gratis.

#7
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
vezi ca ti-am dat PM.

#8
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Updatez topicul: sistemul e intr-un service local, deci situatia e in "pending". Daca nu rezolva problema, apelez la recomandarile voastre, in ordinea (cronologica) in care le-am primit. Multumesc pentru ajutor :)

#9
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Ultimul update: Am rezolvat problema inca de pe-atunci, dar nu m-am mai logat pe forumul softpedia, asa ca fac update-ul acum . Am gasit pana la urma pe cineva "old-school", dupa enspe telefoane si nu doar ca am rezolvat problema, dar mi-a si indreptat pinii de pe placa de baza respectiva. Nici nu mai speram s-o recuperez, deja ma gandeam sa iau una SH. Nu contest faptul ca e greu sau riscant sa indrepti pinii respectivi, dar nu cred ca asta-i problema principala. Faza e ca e infinit mai usor sa-i iei unuia banii pe service si sa-i spui ca n-ai reusit sa-i indrepti pinii, fara sa te uiti macar la placa (o iei si cand vine ii zici ca n-ai reusit ), ba chiar sa-i dai teapa unui necunoscator cu vreo placa de baza SH pe care sa i-o vinzi la suprapret.

Initial am incercat la vreo 4 puleti de pe OLX ( doi n-au raspuns, desi aveau anunturi recente), unul parea chiar intrigat de cerere, desi in anunt spunea clar ca repara si placi de baza, iar al patrulea mi-a spus ca ma suna in 30 de minute sa-mi spuna cand are timp sa se ocupe de placa de baza respectiva. Nu mai e nevoie sa calculam, intrucat vedeti si singuri, dupa data postarii, ca au trecut aproape doua luni de-atunci Posted Image

Multumesc si lui shmu, care-mi recomandase pe cineva in privat. In concluzie, rezolvat.

Edited by N1CKH0LAS, 23 November 2015 - 22:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate