Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Pareri despre Badabum

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
Salutare, de cateva zile caut niste produse pe care le-am gasit si pe acest site, preturile sunt acceptabile, ma costa mai putin decat la alte magazine online, chiar si cu transport ma costa mai putin.

As vrea sa stiu de la cei ce s-au incumetat sa cumpere de la acest magazin, daca este o firma serioasa, daca sunt ok si cu garantiile, cum isi trateaza clientii in privinta achizitiilor cat si a returnarii produselor, etc.

Edited by Dany_Darke, 05 October 2015 - 09:50.


#2
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
https://www.compari....-s81805/#pareri

Quote

Nu s a respectat termenul de livrare si nici nu au existat in stoc toate produsele pe care vroiam sa le achizitionez, chiar daca pe site scria ca produsul este in stoc. Am comanadat produsul luni si l am primit joi! Nicidecum in 24 de ore cum scria pe site. Plus ca nu am fost anuntata ca urmeaza sa fie o amanare a termenului de livrare. Multumesc!

Quote

Am comandat o imprimanta alba si am primit una maron. nevoia fffff urgenta de a pastra imprimanta m-a facut sa nu o returnez. daca as fi fost anuntata ca produl nu mai este pe stoc in culoarea dorita era ok. as fi putut decide daca doresc maron in loc de alb sau nu.
Asa... degeaba am specificat in comanda.... nu a interesat pe nimeni acest aspect. m-am trezit in fata faptului implinit... cu o imprimanta maron si o factura in care scrie ca s-a livrat o imprimanta alba.
lipsa aceasta de atentie si dezinteresul fata de rugamintea din comanda si rugamintea telefonica de a se verifica culoarea imprimantei, ma face sa nu mai comand de la magazinul Badabum si sa impartasesc experienta mai putin draguta si altor doritori.

Quote

Am returnat produsul in mai putin de o ora de la primire si nici pana acum nu mi s-au returnat banii. Niste nemernici, fac de rusine comerciantii adevarati.
Motivul pentru care ați cumpărat de la ei: M-au pacalit reclamele gresite ale produselor.
Nu cred ca acest magazin are clienti fideli.
Oribil, sunt dezgustat.
Va urez sa falimentati cat mai curand, astfel incat sa nu va mai bateti joc si de alti clienti, asa cum mi s-a-ntamplat mie.
Sunteti o rusine pentru tot ceea ce inseamna spiritul comertului si respectul fata de client.

Quote

Am facut o comanada care s-a confirmat telefonic ca fiind pe stoc iar dupa doua zile aceasta a fost anulata de catre magazin pe motiv ca nu mai au produsul. Era vorba de un cadou care ar fi trebuit sa ajunga destul de repede iar aceasta intarziere nu m-a ajutat deloc.

 Dany_Darke, on 05 octombrie 2015 - 09:49, said:

preturile sunt acceptabile, ma costa mai putin decat la alte magazine online, chiar si cu transport ma costa mai putin.

Quote

produsul a fost pus la pret mai mic dar nu era pe stock. alte produce similare la fel nu erau pe stock dar cu preturi mai mici. Am ramas cu impresia ca magazinul a dorit doar sa ma atraga pe site sa primeasca vizualizari pentru publicitate ai nu sa pot cumpara ce vreau. sad. nu mai vreau asa experienta.


#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
din fericire sau din pacate avand in vedre situatia, am gasit si alte pareri negative despre ei. asadar, decat cu banii dati degeaba, mai bine dau ceva in plus si am siguranta serviciilor.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Un singur comentariu de luat in seama:al doilea,ala cu imprimanta.Al treilea comentariu este scos din context.


ps.
Cel pus de Dany nu se pune, ca-i de binePosted Image

ps1.
Cred ca patru comentarii trunchiate nu pot duce la emiterea unei pareri bune sau proaste despre acest magazin.Despre nici un magazin,de altfel.
Pana la urma toti,absolut toti,vanzatorii online sau nu au anumite probleme imputabile lor.Nimic nu-i perfect si nici nu va fi vreodata.Dar ne-am invatat si noi cu cusur,pe principul acum si aici.
Rabdarea si toleranta nu mai sunt apanajul omului modern.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
am gasit aici o gramada de bobmboane pt ei.

de acord cu tine adisz, suntem mai pretentiosi, insa cand ajungi la anumite sume de bani pe care le-ai strans cu greu pt a cumpara ceva si vezi ca esti tratat cu dosul, ba chiar ramai si fara produs si fara bani si te rogi de ei sa-ti vand un produs conform, nu mai tine de pretentiile fiecaruia, ba chiar de obrazul celor ce vand produsele respective. pt ca isi bat joc de om

Quote

Am cumparat o camera foto de la ei cu pretul de 2350 lei. Pe site si chiar in comanda primite pe mail scrie ca la acest produs ofera un card de memorie in valoare de 399 lei. Surpriza cardul de memorie nu este in colet.... Sun si spun cu nonsalanta sa le trimit camera foto inapoi daca nu o doresc asa pentru ca ei nu mai dau si cardul de memorie....Acum surpriza pentru ei luni ma duc cu toate documentele inclusiv cu comanda procesata de la ei, la protectia consumatorului. S-ar putea ca amenda pe care o vor primi sa fie cat multe carduri de memorie....


Si a venit si raspunsul de la ANPC cu citat ,, acesta (operatorul) a fost sanctionat contraventional si s-a dispus ca masura achizitionarea si transmiterea cardului aferent comenzii catre dumneavoastra pe cheltuiala operatorului economic,,

Quote

Am comandat telefonic o rama foto si m-au lasat complet de izbeliste. Am sunat eu din nou la cateva zile sa intreb in ce stadiu este comanda si mi s-a spus ca voi fi contactat. Am revenit TOT EU cu telefon la doua saptamani (cumparasem, deja, rama foto de la alt magazin) din curiozitate, sa vad ce s-a intamplat. Mi s-a spus ca rama nu mai este disponibila si ca s-a incercat contactarea mea a doua zi dupa plasarea comenzii. Asta este o minciuna sfruntata, i-am sunat eu pe ei la 3-4 zile dupa plasarea comenzii pentru ca nu fusesem cautat de catre ei.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Am comandat telefonic o rama foto si m-au lasat complet de izbeliste. Am sunat eu din nou la cateva zile sa intreb in ce stadiu este comanda si mi s-a spus ca voi fi contactat. Am revenit TOT EU cu telefon la doua saptamani (cumparasem, deja, rama foto de la alt magazin) din curiozitate, sa vad ce s-a intamplat. Mi s-a spus ca rama nu mai este disponibila si ca s-a incercat contactarea mea a doua zi dupa plasarea comenzii. Asta este o minciuna sfruntata, i-am sunat eu pe ei la 3-4 zile dupa plasarea comenzii pentru ca nu fusesem cautat de catre ei.
Fix la fel am păţit în noiembrie 2013 cu EvoMag. Am comandat un Note 3, mi-au spus că mă vor suna la o săptămână pentru "detalii privind livrarea". Noroc că n-am achitat avans. Între timp am cumpărat smartphone-ul de la alt magazin, găsindu-l mai ieftin cu vreo 700 lei (!). După o săptămână m-au contactat cei de la EvoMag şi mi-au spus că a fost anulată comanda fiindcă... nu i-am contactat.

#7
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
eu doar am dorit sa cumpar de la ei un aparat de aer conditionat; i-am sunat si i-am intrebat pe ce perioada este garantia; raspunsul a fost ca voi vedea in colet dupa ce il comand si platesc; am renuntat sa comand de la ei.

#8
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Dimpotriva, eu am avut o experienta ok cu ei!In decembrie 2014 am comandat un tv Panasonic 48AS640 si desi auintarziat vreo 2 zile, am fost tinut la curent de ei. N-am avut probleme cu produsul, plata sau  chestii intalnite de alti clienti.Poate s-au mai schimbat de atunci........ Ca o mentiune, sunt in curte cu alt magazin on-line, kauf.ro

#9
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Am comandat eu la badabum. Foarte promti,  pretul ok, extrem de comunicativi, livrare rapida, dar cand a venit produsul(un frigider) am fost nevoit sa refuz preluarea. Acesta era aruncat pe jos in duba, in poziție orizontala. Motivația a fost ca este prea înalt si nu ar avea loc altfel.
Singura recomandare pe care o am pentru  ei este sa cumpere o carosata in asa fel incat sa evite situatii neplăcute.

#10
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
Păi a cui era duba, a magazinului sau a firmei de curierat care a preluat marfa?

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am luat de cateva ori de la ei.
Primit colet, produs ok, asta e.

Garantiile sunt date de importator.

#12
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 driftking91, on 29 iulie 2016 - 20:37, said:

Păi a cui era duba, a magazinului sau a firmei de curierat care a preluat marfa?

Nu am idee pentru ca nu avea însemne, complet albă, oricum putin contează.

#13
fokushima

fokushima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.05.2015
cum poate sa vanda un produs(electrocasnic) cu 31% mai putin decat pe site-ul producatorului,  emag sau alte magazine similare?  inteleg sa vanda cu un maxim de 10% care si asa este mult daca un produs costa aprox 1500 lei :)

mi se pare dubios....

#14
das_d

das_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.09.2016
Sa scriu si eu parerea mea despre badabum.ro. Poate altii nu-si mai iau teapa cum mi-am luat eu.
Am cumparat de sute de ori de la toate magazinele online din tara si chiar din afara (ebay, amazon etc). Niciodata nu am patit asa nesimtire ca la badabum. Bataie totala de joc.
Comand mai multe electrocasnice, imi sunt livrate, totul ok, doar ca nu mai stau atunci pe loc cu cei care au livrat sa le despachetez pe toate. Asta a fost greseala mea, dar am zis ca ok sunt ambalate original, totul arata bine, iar cand imi vine instalatorul peste 2 zile pt. masina de vase si de rufe, le desfac atunci.
Mai mult, cei care le-au carat si care sunt angajatii de la badabum.ro si nu vreun curier extern, imi spun ca este ok, gasesc inauntru garantie, factura etc.
Peste 2 zile cand deschid cutia masina de spalat era sparta si usa infundata. Evident a fost o problema de transport, un frigider sau un alt obiect foarte mare a lovit-o bine de tot in duba.
Sau poate ca altul mai tare ca mine le-a returnat-o si ei au reimpachetat-o si au gasit alt fraier adica pe mine.
Pe moment nu mi-am facut griji, am zis ca este evident problema de transport, sigur mi-o vor schimba, chiar nu au ce sa zica.
Surpriza a fost cand sefu' de la badabum, Adrian Bucur, mi-a spus ca ei nu-mi schimba masina, ca trebuia s-o verific pe loc si ca e treaba mea acum. Mai m-a si certat ca daca nu citesc ce scrie pe site-ul lor la conditii de livrare, transport etc sa nu mai comand pe viitor. Si ca-mi ureaza toate cele bune. Am ramas socat.
Nu are rost sa mai postez dicutia cu el pe care am avut-o pe mail ca ma evervez iar.
Ideea este ca am comandat pe persoana juridica, iar OPC nu are competenta, deci nu poti reclama nimic, doar sa-i dau in judecata. Lucru costisitor, motiv pt care am demontat usa, i-am dat 2 ciocane si am indreptat-o cat de cat.
Noroc ca nu se lovise la motor.
Concluzia: in viata mea nu voi mai cumpara de la badabum.ro dar nici de la altii ca ei, firme mici cu preturi putin mai mici. Riscul e prea mare.
Si acum poza cu masina, asa cum a venit ea.

Attached Files



#15
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Multumesc celui care a initiat topicul eram pe punctul de a comanda de la ei un smart tv care e cu cateva sute de lei mai ieftin decat pe alte site-uri. Aveam ceva indoieli si de asta m-am gandit sa arunc o privire pe net si bine am facut :)

#16
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
ceva informatii recente la achizitionari? ii vad in mare forma pe compari.ro cu reviewuri de zile mari.

#17
cretum

cretum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2014
nici eu nu recomand badabum ...am luat zilele trecute niste casti de xbox doar pt adaptorul ala stereo care am presupus ( eronat ) ca are microfon incorporat; pt ca era luat pe firma si nu aveau obligatia legala de a-mi accepta returul le-am dat un mail in care mi-am manifestat intentia de retur specifiand in acelasi timp ca sunt dispus sa suport o penalizare de 15% pentr desigilare.

faptul ca mi-a rasp o dra cu niste link-uri catre ordonante de urgenta, legi etc mi se pare de prost gust ...iar singurul motiv pt care le-am luat de la ei a fost ca le aveau pe stoc ...altfel pretul era mai mare cu 50lei ca la vexio ( care fie vb intre noi sunt baieti super dulci )

parerea mea despre badabum este ca atat timp cat sunt dispusi sa te "judece" strict dupa litera legii nu si din punct de vedere customer satisfaction ( indiferent ca e PF sau PJ ) nu merita bagati in seama ... emag rulezzz

#18
Patra19

Patra19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2019
Nu merita cumparat de la badabum.

Am facut o comanda am platit-o cu cardul si mi-au dat telefon sa-mi spuna ca nu mai are furnizorul produsul. De fapt cred ca au avut pretul gresit pe site, era cu 9 lei mai putin ca la ceilalti.

Si mi-au spus ca in cateva zile o sa vad si banii inapoi.

Concluzia, nu merita sa cumparati de la badabum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate