Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

recomandare casti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Buna seara !

Doresc sa imi fac cadou niste casti si as avea nevoie de ajutorul celor care au ceva experienta in a folosi si testa casti de calitate. Im primul rand ma intereseaza casti de tip on/ over ear care sa fie comode si sa aiba cel mai bun raport calitate/pret.  Bugetul maxim ar fi cam de 400 lei. Din cate am cautat pe internet si citit din diverse site-uri am ajuns la urmatoarea lista :
Creative Aurvana Live
Audio Technica ATH-M30x
Grado SR60E (Open-Back )
Sony MDR-ZX660AP

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
La on ear o sa te doara urechile ca preseaza pe lob... castile cu adevarat bune si neobositoare sunt cup care acopera toata urechea iar eu am testat 2 modele 15 ani de zile, Technics RP-F300 si FP-F290 (care sunt cu putin mai mici decat F300). Probelma e ca nu prea se mai gasesc, nu se mai fabrica demult sau asa ceva...

Edited by andreic, 05 October 2015 - 00:02.


#3
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014
Audio Technica ATH-M30x

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Casti audio tip Dj Audio-Technica ATH-M30x,

#5
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
daca esti din bucuresti, mergi la astia si testeaza inainte sa iei. auzul si perceptia lui e diferita de la persoana la persoana si s-ar putea sa ramai dezamagit de o pereche de casti pe care altcineva o considera foarte buna.

PS: trebuie sa-i suni inainte si in pricipiu orice casti care au "Vino sa-l asculti in showroom !" le poti testa.

Edited by shmu, 05 October 2015 - 09:32.


#6
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007


View Postshmu, on 05 octombrie 2015 - 09:31, said:

daca esti din bucuresti, mergi la astia si testeaza inainte sa iei. auzul si perceptia lui e diferita de la persoana la persoana si s-ar putea sa ramai dezamagit de o pereche de casti pe care altcineva o considera foarte buna.

PS: trebuie sa-i suni inainte si in pricipiu orice casti care au "Vino sa-l asculti in showroom !" le poti testa.

Nu sunt din Bucuresti iar putinele casti pe care le-am testat sunt pana in 150 lei și cateva modele de la Dr Beats care sunt mai scumpe .Nu am găsit niciun model de sennheiser , akg sau audio tehnica . În situația asta cred ca ar trebui să fie ok un model de caști care are un review foarte bun și este lăudat de marea majoritate a utilizatorilor

#7
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Căutând mai multe oferte pe internet am găsit niște casti interesante: Marshall Major 2 ; din specificații vad ca au o impedanță de 64 ohmi . Oare  îmi trebuie amplificator !? . Din punct de vedere al calității materialelor pot spune ca  da clasă multor casti ce trec de 1000 lei.


#8
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Pentru castile Sony mdr-zx660ap, am facut si eu un review aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate