Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Problema Intel haxm

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Cand ii dau run la . exe imi spune " The computer dows not suport Intel Vitualization Tehnology. Am oprit hypervisoru din cmd (pentru ca la " Turn windows features on/off nu imi apare) si i-am dat reboot. Degeaba , tot asa face. Am windows 7 si un PC vechi de vreo 9 ani .

Attached Files


Edited by VladBtz, 04 October 2015 - 13:27.


#2
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
CE LEGATURA ARE CU ANDROID?

#3
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

 eu-DECEBAL, on 04 octombrie 2015 - 13:28, said:

CE LEGATURA ARE CU ANDROID?

daca te uiti, scrie intelhaxm-ANDROID . exe . Imi trebuie asta ca sa pot lucra in ANDROID studio si sa fac aplicatii pentru ANDROID . am postat aici pentru ca poate au avut problema asta mai multi care lucreaza in android studio .

Edited by VladBtz, 04 October 2015 - 13:32.


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai tot nu ai nimerit Posted Image


Problema ta e win - software, nu android.


Nu e problema unui device android ci problema cu sistemul tau. Daca te uiti mai bine, aici sunt tablete si telefoane.

Edited by lex404, 04 October 2015 - 13:33.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Problema lui e defapt Hardware.Are nevoie pentru HAXM de un procesor capabil de virtualiare,pentiumul lui 4 nu are intel VT-x/VT-d necesar,oricum chiar si cu virtualizarea activa compilarea i-ar lua o vesnicie pentru un proiect mai complex,mie un gradle build la un proiect mai mare imi ia cam 1 min jumate pe un q6600.

#6
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Am vazut ca e Professional zone si ca aveti aplicatii la cerere si d-aia ....

 xeleron, on 04 octombrie 2015 - 13:38, said:

Problema lui e defapt Hardware.Are nevoie pentru HAXM de un procesor capabil de virtualiare,pentiumul lui 4 nu are intel VT-x/VT-d necesar,oricum chiar si cu virtualizarea activa compilarea i-ar lua o vesnicie pentru un proiect mai complex,mie un gradle build la un proiect mai mare imi ia cam 1 min jumate pe un q6600.

Deci spui ca nu pot sa ii fac nimic din consola cum au reusit aia pe Stackoverflow cu dezactivari , reboot si chestii si ca trebuie sa cumpar un procesor mai performant?

#7
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

 xeleron, on 04 octombrie 2015 - 13:38, said:

Problema lui e defapt Hardware.Are nevoie pentru HAXM de un procesor capabil de virtualiare,pentiumul lui 4 nu are intel VT-x/VT-d necesar,oricum chiar si cu virtualizarea activa compilarea i-ar lua o vesnicie pentru un proiect mai complex,mie un gradle build la un proiect mai mare imi ia cam 1 min jumate pe un q6600.
Virtualizarea nu ajuta cu nimic la procesul de compilare, ci doar la rularea de emulatoare (masini virtuale).
Ontopic: Iti trebuie un procesor mai nou, care suporta virtualizare. Al tau nu suporta, dupa cum poti vedea si aici: http://ark.intel.com...GHz-800-MHz-FSB

#8
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
la unele placi (gigabyte) aceatsa tehnologie este OFF in bios...
Pune VT-d si Intel Virtualization technology pe ON.

Verifica ca in BIOS sa fie ON si salveaza asa, apoi reincearca sa instalezi acea aplicatie.

LaterEdit: o gasesti in BIOS > BIOS Features

Edited by Mihai_3, 04 October 2015 - 14:32.


#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Degeaba activeaza optiunea de virtualizare in bios,procesorul e incapabil.@edy,corect insa el are nevoie de masini virtuale android cand executa aplicatia.HAXM implica scurtarea timpului de la compilare la executare,una e sa ii dai run direct in emulator(cu x viteza ) si alta e sa executi pe o masina virtuala generica a la Vmware(exista imagini disponibile).Bineinteles daca are un maldar de gadgeturi poate executa aplicatiile nativ.

#10
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
nu costa nimic sa incerce....

#11
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Sistemul ala e prea vechi pt ce vrei tu sa faci. punct.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate