Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

microfonul de la căștile cu microfon nu funcționează, dar nu e defect

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
La placa de sunet, am conectat o pereche de căști Sennheiser. Ca să fac apel audio pe Skype, am conectat la placa de sunet și microfonul unei perechi de căști cu microfon Logitech. Dar microfonul nu funcționează, deși nu e defect, și nu e pe mute nici din comutatorul virtual din Windows 7, nici din comutatorul fizic de pe cablul căștilor Logitech.

Dacă microfonul căștilor Logitech e conectat la placa de sunet, după ce deconectez căștile Sennheiser, și conectez căștile Logitech, microfonul funcționează.

Vreau să știu dacă este posibil să modific căștile Logitech încât să pot folosi doar microfonul, ca să pot folosi căștile Sennheiser în timp ce folosesc microfonul de la căștile Logitech, și ca să nu trebuiască să conectez și să deconectez căștile Sennheiser de fiecare dată când fac apel audio pe Skype. Și dacă astfel de modificare e posibilă, vreau să știu cum trebuie făcută modificarea.

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Mai simplu ar fi sa iei un microfon stand alone. Am vazut la cineva un microfon cu suport care statea foarte bine pe masa (semana putin cu microfoanele pe care le folosea TVR-ul la telejurnalele ceausiste Posted Image ) Din pacate nu mai stiu ce marca era, cred ca A4Tech sau alta chinezarie, dar omul isi facea treaba foarte bine cu el.

LE: am gasit ceva asemanator. Cred ca asta iti va rezolva problema.

Edited by pufonel, 04 October 2015 - 00:09.


#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Poti folosi cu succes si acest tip de microfon Genius: http://www.emag.ro/m...2/pd/DFNC8MBBM/

Edited by xmanyacs77, 04 October 2015 - 06:22.


#4
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
In mod normal microfonul ar trebui sa functioneze chiar daca l-ai conectat doar pe el,cel putin asa era la fiecare pereche de casti a mea si pe care le-am vazut.Parerea mea e ca cea mai simpla solutie e sa iti cumperi un microfon de 15 lei de la un magazin din zona ta,crede-ma ca pentru apelurile audio/video e perfect,nu te lasa dus de val cu microfoane de gaming,de studio si alte bazaconii ca nu se simt diferente majore.

#5
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
daca nu ne dai modelele exacte de la cele 2 perechi de casti si de la placa de baza, nu prea avem cum sa te ajutam noi... cred ca vei avea mai mult success cu ea:
[ http://www.voceatransilvaniei.ro/wp-content/uploads/2014/07/fortuneteller-680x365.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate