Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

GRILA TVR. Postul are talk-show-uri noi din 12 octombrie. Mircea Radu va avea lunea o emisiune-magazin.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

GRILA TVR. Postul are talk-show-uri noi din 12 octombrie. Mircea Radu va avea lunea o emisiune-magazin, Daniel Apostol va intra pe post cu un talk-show economic




Emisiuni noi în grila de toamnă a TVR 1. Din 12 octombrie, tronsonul 19.00 – 19.45, dinaintea Telejurnalului, va fi ocupat de talk-show-uri realizate, în general, de oameni din TVR. Mircea Radu va ocupa ziua de luni cu o emisiune-magazin. Daniel Apostol, fost director la The Money Channel și Money.ro, va avea o emisiune economică. Emisiunea Iulianei Tudor, O dată-n viață, va reveni în grila postului public, tot vinerea.


Mircea Radu, pentru paginademedia.ro, despre noua emisiune: „Vor fi teme de interes, din diverse domenii, asupra cărora oameni importanți și foarte cunoscuți să-și dea cu părerea. De asemenea, cred că si opinia oamenilor de pe stradă spusă în fața camerei are greutate. Se discută pe tema dată cu un invitat care va fi lângă mine, în studio… Ideea mea e să lărgesc un pic zona pe care se tot bate moneda pe toate televiziunile; nu toată lumea e interesată de politică atât de mult pe cât se crede… Eu încerc doar să nu fac talk-show ci o discuție liberă, firească între doi, trei sau câți oameni om fi acolo în studiou.”
Cum va arăta tronsonul 19.00 – 19.45, pe zile:
  • Luni este programată Emisiunea de luni a lui Mircea Radu, o producție-magazin cu invitați de tot felul.
  • Marți, Marian Olaianos va prezenta un talk-show din sport, Repriza a treia.
  • Miercuri va fi dedicată economiei, cu o emisiune prezentată de Daniel Apostol și Lidia Moise (jurnalist pe economic la TVR).
  • Joia, Ramona Avramescu va avea un talk-show politic.
  • Vineri va fi Mirela Nagâț, cu o emisiune culturală, Cooltura.
Ligia Munteanu, fosta parteneră de știri a lui Mihai Constantin la Telejurnalul de 20.00, care a refuzat să prezinte jurnalul de dimineață, va avea la TVR 1 o rubrică de cinci minute, numită Economia la purtător.

Sursa

Edited by Cristi_77, 03 October 2015 - 11:43.


#2
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Se mai uita cineva la TVR?

#3
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Da, baba Leana din varfu' dealului si cei care se cred "culti". Daca ar avea program ca pe vremea lu' Ceasca ar ajunge la ZERO cu datoriile Posted Image Posted Image

Edited by bogdan1811, 03 October 2015 - 13:42.


#4
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Dar Starea Natiei va mai fi?

#5
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007

View Postbietu, on 03 octombrie 2015 - 13:18, said:

Se mai uita cineva la TVR?
Vreo luna si ceva n-am avut cablu, sa vezi ce bine prindea TVR-ul ... pana si Viata Satului o mai lasam sa mearga in background ;)

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Tot nu au scapat de Mircea Radu Bre ? Chiar si numele lui e plictisitor, nu mai vorbesc de aparitiile de pe ecran.

#7
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View PostNimcid25, on 03 octombrie 2015 - 13:46, said:

Dar Starea Natiei va mai fi?
Da. A început sezonul 2 de o lună și ceva.De luni până joi la 22 + best of sâmbătă la 22.30

Oricum îmi pare bine că Olaianos va avea din nou emisiune sportivă.

Edited by necolae, 03 October 2015 - 18:55.


#8
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce ma  supara e ca nu mai vezi  multe filme pe tvr. la fel si sport.ce naiba numai emisiuni sociale si talk show-ri?

#9
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
@ramiz, Dacă vrei filme comută pe TVR 2. Posted Image Pentru sport, Digi Sport, Dolce Sport.etc

#10
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Duminică, 4 octombrie, de la ora 18.30, TVR 2 şi TVR HD

#11
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Mi se pare chiar decent programul cel putin fata de ce ofera concurenta in prime time...

Dar sigur lucrurile decente nu au cautare.

#12
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postutopium, on 03 octombrie 2015 - 13:49, said:

Vreo luna si ceva n-am avut cablu, sa vezi ce bine prindea TVR-ul ... pana si Viata Satului o mai lasam sa mearga in background Posted Image

Probabil era cand emiteau in analogic, acum ramai si cu banii luati si fara TVR ori ca trebuie aparatura pentru DVB-T2 ori ca-n zona aia statul inca n-are fonduri sufieciente pentru extinderea DVB-T2

View Postdanielavram, on 04 octombrie 2015 - 00:25, said:

Mi se pare chiar decent programul cel putin fata de ce ofera concurenta in prime time...

Dar sigur lucrurile decente nu au cautare.

Nu vrei sa platesti separat abonament pentru lucrurile decente??? Posted Image Posted Image iar cu banii dati de stat TVRului sa se extinda DVB-T2Posted Image Posted Image Posted Image  si sa aiba dreptul si alte posturi sa emita-n digital terestru?Posted Image Posted Image Posted Image
Dpdv al meu un lucru decent este sa platesc din banu meu sa vad asa "porcarii TVRiste" nu decentii sunt 1-2% din piata si 100% platesc un abonament bagat pe gat si la care daca se uita la TVR de 2 ori pe an deja stau bine cu sanatatea Posted Image Posted Image

Edited by bogdan1811, 04 October 2015 - 08:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate