Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

E important sa stii cand se te opresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
mut

mut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 04.01.2014
Plecam de la realitatea ca "The killer" si-a pierdut vocea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YZWfZAyfeg8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intrebarea care ma macina este:
Ne-am pierdut abilitatile care ne-au consacrat; ce facem, stam acasa sau continuam?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,806
  • Înscris: 10.12.2006
De ce sa stam acasa?

Asa cum canta ala, vad ca se aduna destula lume la el, deci ceva le place. Toata lumea e fericita.
Daca ar canta la 2-3 oameni as zice si eu ca-i penibil, atunci e de stat acasa.

Edited by Mizu, 03 October 2015 - 09:45.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Lol. O adunatura de idioti, asculta o oaie behaind. Daca se intampla asta in Romania, ajungea la stirile de 5, dar cum e in afara, clar, e la moda.

#4
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
Stai acasă gratis, sau vinzi ceea ce ai pe bani! Cum e de preferat?

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
De preferat este sa nu dai o viata de succes, pe o prima la bătrânețe. Dar io-s roman prost, ce știu?!

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
"Românii e mândri", dar mor de foame în casă din cauza asta! Trăim în prezent, acum avem nevoie de bani, nu ieri.
Probabil că dacă eram eu în cauză nu m-aș fi dus să cânt nici mort Posted Image , dar ar fi mai bine pentru noi dacă am învăța să judecăm mai puțin, poate că el le dă toți banii de pe cântare nepoților.

Edited by Digix, 03 October 2015 - 10:04.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Digix, iti apreciez punctul de vedere. Sincer sa fiu, habar nu am cine este tipul. Din punctul meu de vedere, nu s-ar putea face de ras, intrucat nu a fost niciodata cineva.
Totusi, multimea aceea de oameni are alta parere. Eu aleg sa dispar in glorie. Faci multe concesii pentru a ajunge sus, muncesti, lupti, renunti la tine. Cu un...hm, concert ca acela, stergi cu buretele zeci de ani de cariera.

#8
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
Păi ai văzut și tu ce ziceam:

View PostDigix, on 03 octombrie 2015 - 10:03, said:

Probabil că dacă eram eu în cauză nu m-aș fi dus să cânt nici mort Posted Image ...

Doar sunt și eu tot român! :) .

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,426
  • Înscris: 10.08.2005

View Postmut, on 03 octombrie 2015 - 09:37, said:

Ne-am pierdut abilitatile care ne-au consacrat; ce facem, stam acasa sau continuam?
Vizitam lumea, si lumea daca vrea ne viziteaza si ea.

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,806
  • Înscris: 10.12.2006
Nu asa e si Cristi Minculescu? Dar cine e fan IRIS din anii '80 ii va aprecia oricand prezenta la microfon.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View PostYOUR_GOD, on 03 octombrie 2015 - 10:08, said:

Digix, iti apreciez punctul de vedere. Sincer sa fiu, habar nu am cine este tipul. Din punctul meu de vedere, nu s-ar putea face de ras, intrucat nu a fost niciodata cineva.
Totusi, multimea aceea de oameni are alta parere. Eu aleg sa dispar in glorie. Faci multe concesii pentru a ajunge sus, muncesti, lupti, renunti la tine. Cu un...hm, concert ca acela, stergi cu buretele zeci de ani de cariera.

Vezi, aici este greseala ta.Ca nu stii cine-i tipul.Tipu' e o legenda vie,printre putinele ramase in viata.Pe plan mondial.Are 80 de ani.La varsta asta,multi dintre noi sunt morti,sau se imbraca in negru si fac matanii sau isi aduna saliva in piept si rahatii in pampersi resemnati si sictiriti de viata.
Dar Jerry Lee Lewis a ales altceva.Si nu este un secret faptul ca vocea lui n-a excelat niciodata.Talentul lui urias a fost cantatul la pian.
Dar chiar si asa,vocea lui mi se pare peste Minculescu +Bitman +Brenciu.La un loc.
Este parerea mea.

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,426
  • Înscris: 10.08.2005

View PostYOUR_GOD, on 03 octombrie 2015 - 09:52, said:

Lol. O adunatura de idioti, asculta o oaie behaind. Daca se intampla asta in Romania, ajungea la stirile de 5, dar cum e in afara, clar, e la moda.
Oaia aia canta la pian, spre deosebire de oile noastre care zbiara cu sintetizator.

#13
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
Corect, pentru mine, de exemplu, chiar dacă ar fi cel mai ramolit bătrân, tot m-aș înclina în fața lui David Gilmour, sau Roger Waters!

#14
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Din cate vad, omul a primit mai multe premii la batranete decat la tinerete. Nu putem sti exact ce sume se ascund in spatele lui, dar este clar ca vocea din tinerete nu o mai are, cel putin in clipul de mai sus.

Faptul ca si-a mai pierdut din voce, acum la varsta de 80 de ani, nu il impiedica sa cante la pian. Ma uitam pe albumele lui, o colectie impresionanta de melodii. Faptul ca sunteti mai tineri si ati crescut cu poluarile fonice din ultima vreme sau ca nu ati ascultat si muzica veche, asta nu inseamna ca omul ala nu reprezinta, inca, un cuvant de zic in materie de compozitie-muzica, in tara sa.

Edited by gozmyn, 03 October 2015 - 10:37.


#15
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
A lansat primul album acum 61 de ani. I-a ingropat pe multi oameni cu care a cantat, cum ar fi Elvis Presley sau Johnny Cash.

#16
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View PostYOUR_GOD, on 03 octombrie 2015 - 10:08, said:

Din punctul meu de vedere, nu s-ar putea face de ras, intrucat nu a fost niciodata cineva.

păi  normal,voi  ştiţi  numai  de  guiţă  şi  parizer!  

dacă  ai  vedea  un  meci  caritabil  cu  pele,  ai  zice  la  fel,  cine  plm  a  fost  ăsta!

#17
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View PostYOUR_GOD, on 03 octombrie 2015 - 10:08, said:

Digix, iti apreciez punctul de vedere. Sincer sa fiu, habar nu am cine este tipul. Din punctul meu de vedere, nu s-ar putea face de ras, intrucat nu a fost niciodata cineva.
Totusi, multimea aceea de oameni are alta parere. Eu aleg sa dispar in glorie. Faci multe concesii pentru a ajunge sus, muncesti, lupti, renunti la tine. Cu un...hm, concert ca acela, stergi cu buretele zeci de ani de cariera.

Incredibil. Cum să nu știi cine e Jerry Lee Lewis? Ai trăit pe marte? Incredibil.Să nu zici că nici melodia asta nu o știi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7IjgZGhHrYY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Macar are curaj sa cante live..nu ca "da mama sunt varza"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate