Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

telefon fix

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
Imi puteti spune un model de telefon voip care suporta si o linie fixa traditionala de la RDS? Telefonul respectiv sa aibe afisaj iluminat si sa poata fi folosit si cu casti. Poate ma ajuta cineva sa gasesc.

#2
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
La "R.C.S." există numai V.o.I.P. Linie fixă tradiţională are numai Scoici "Telekom".

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Te bagasi tu repede ca musca in lapte cu sarma ta comunista.

Traditionala in sensul formei in care ajunge la client, ca linie analogica pe care o poti baga doar intr-un telefon fix clasic, telefon fix (aparat) cu VoIP e un telefon in care bagi cablul de NET si iti decodeaza el telefonia direct, nu sculele RDS de pe scara sau din casa, la asta se refera topicul, la un aparat telefonic in care sa poti baga si NET si fix clasic, (fie el traditional din centrala ca la Telepom sau de la RDS traditional pe ultimii metri de cablu).

Edited by Neaceasca85, 10 September 2015 - 19:23.


#4
tzevarul

tzevarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 02.02.2009
Nu stiu nimic in categorie rezidentiala care sa aiba si port analog, dar exista multe telefoane fara fir de la Panasonic si Siemens. Exemplu este Siemens Gigaset C530IP.

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Acelea sunt DECT-urile, care insa nu stiu VoIP si nici nu sunt pe gustul lui djl, ca nu merg fara curent. Posted Image

#6
tzevarul

tzevarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 02.02.2009
Toate DECT-urile Gigaset cu modele care se termina in IP, cum este si C530IP stiu si SIP. Selectarea profilelor sip sau a linei PSTN se face sau printr-un dialplan sau prin coduri de preselectie.

#7
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Am vazut in niste birouri telefoane fixe Cisco IP Phones. Cred ca au si iesire de casti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate