Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

webmaster redirect problem

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Salutare,

Am un website in wordpress in care am bagat un numar de posturi. Nu stiu din ce motiv google nu il indexeaza. Daca adaug un link in webmaster la fetch imi apare la status redirect. Am schimbat tema, am incercat sa indexez alte pagini, dar degeaba. Am un prieten care si-a facut la fel un site in wordpress si la el merge indexarea, apare in google, are trafic, etc.

Stie cineva de la ce poate fi acest redirect sau de ce nu ma indexeaza google ? Paginile sunt ok, sunt bagate de o luna, dar nu intra nimeni pe ele, e liniste ..

MIhai

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Trimite-mi prin pm adresa site-ului, sa il vad putin.

#3
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Eu vad ca e indexat in google (poti verifica asa: mergi pe google scrii "site: linksite cuvant cheie de exemplu"). Eu am facut cautarea dupa cuvantul "caini" si apare site-ul.

In alta ordine de idei, ai sitemap pe care sa-l livrezi catre google in google searh console?

L.E Am verificat site-ul cu un pagerank checker. Pot sa te intreb cum ai facut rost de 5.000 de backlinkuri intr-luna in conditiile in care zici ca nu intra nimeni pe site? Ca sa nu mai vorbim de alea 3700 de linkuri de pe edu si circa 160 de pe gov basca 160 de domenii ce fac legatura, toate astea intr-o singura luna. Nu sunt deloc vreun expert SEO sunt abia la foarte inceput cu toate astea cred ca daca nu ai incasat-o inca, te asteapta o mare penalizare de la google si sa vezi atunci trafic. :)

De curiozitate, statisticile din analytic cum arata?

Edited by tecalto, 05 September 2015 - 15:34.


#4
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Tot ce vezi tu acolo e muncit in ultimii 5 ani. Pana sa apara update-ul in google aveam pagini in in html 4 pentru desktop de invidiat cu un profit de invidiat pentru Romania. (nu vreau sa ma laud, dar site-ul chiar are potential). Despre like-uri: sunt organice mai putin ultimele 1000 care le-am obtinut prin plata.

In analitycs trecusem de 100.000 de useri pe luna.  

Problema mea a aparut in momentul in care google m-a penalizat pe motiv ca paginile mele nu sunt responsive. Am incercat sa schimb varianta veche a site-ului migrand totul in wordpress pentru ca este mai usor cu un cms, dar m-am lovit de aceasta problema. Cand incerc sa indexez in link in webmaster imi spune redirect.

Am cumparat o tema frumusica cu mai multe optiuni dar se pare ca ..

#5
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Eu ziceam de link-uri nu de like-uri. Zici ca e munca de 5 ani cu toate astea domeniul a aparut in toamna lui 2012. Nu prea sunt 5 ani ci vreo 3 asa-i? Calculand cam cate linkuri ai in total vs timp, reiese ca tu ai avut cam 8 linkuri pe zi in ultimii 3 ani ceea ce mie mi se pare dubios.

Eu nu cred ca te-a penalizat google pentru pagini ci probabil pentru black SEO sau chestii din astea. Nu inteleg de exemplu cum eu cu un blog pe care l-am avut pe wordpress.com stau mai bine ca tine cand e vorba de DA si PA cu doar 54 de backlinkuri, 10 domenii de legatura si nimic pe .edu sau .gow. Si nici macar nu reusisem sa-l indexez pe tot in google abia se misca. Iar tu ai mii de linkuri si esti destul de jos. Clar miroase a penalizare google.

#6
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Nu zic nu. Site- ul a cazut 90% in trafic in ultima luna. Dar il rezolv eu cumva in toamna asta...

Acum o luna am primit un badge de la adsense care confirma 5 ani de colaborare. Site-ul a fost infiintat in 2010.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate