Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Chestionar imigranti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
238 replies to this topic

Poll: Ar trebuii UE sa accepte migranti? Sau trebuie trimisi inapoi si schimbate legile pentru a nu le mai permite sa ajunga in Europa? (234 member(s) have cast votes)

Ar trebuii UE sa accepte migranti? Sau trebuie trimisi inapoi si schimbate legile pentru a nu le mai permite sa ajunga in Europa?

  1. DA , sa vina , ii acceptam si politica de azil si migratie nu trebuie schimbata (27 votes [11.54%] - View)

    Percentage of vote: 11.54%

  2. Voted NU , nu ii acceptam , trebuiesc trimisi inapoi si trebuie schimbate legile astfel incat sa nu le mai permitem sa ajunga in Europa (184 votes [78.63%] - View)

    Percentage of vote: 78.63%

  3. Voted Indecis (23 votes [9.83%] - View)

    Percentage of vote: 9.83%

Vote Guests cannot vote

#1
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
Chestionar imigranti

Edited by n3utr1n0, 05 September 2015 - 09:04.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, sa-i trimita pe plantatie, ne-ar prinde bine.

#3
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Foarte tare topicul , am votat NU (adica sa isi ia viteza inapoi in gaura neagra de unde au iesit).

#4
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Nu uitati sa trimiteti rezultatul sondajului la Bruxelles.

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Sunt cam indecis. Daca vin problema e ca nu are nimeni garantia ca vor munci si ca nu vor creea probleme.

#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 lil debul, on 05 septembrie 2015 - 09:17, said:

Foarte tare topicul , am votat NU (adica sa isi ia viteza inapoi in gaura neagra de unde au iesit).
Eu cred ca ar trebui facuta o selectie riguroasa , in sensul ca persoanele care nu accepta conditiile puse de autoritati , nu inteleg ideea de ordine sociala  , acestia sa fie expulzati catre tarile de origine .
Nu trebuie sa primim orice babuin in aceasta societate . Ne mandrim ca  societate UE se bazeaza pe educatie, respect , ordine , umanitate , insa ce cer acestia e mult peste regulile acestei societati .

#7
dehonl

dehonl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 19.08.2015
Mie imi place ca Germania si Anglia propun marirea cotei de absortie, procentajul ala, problema, dupa cum am mai zis... aia nu vor in Romania.
Iti dai seama cum este sa "depozitezi" cateva mii de imigranti in Romania, fara voia lor?

#8
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Prevad un mare NU in chestionar.
Din ce se vede prin presa, asa-zisii imigranti par mai degraba niste huligani organizati...

Edited by Dares, 05 September 2015 - 09:47.


#9
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 pacopaco1967, on 05 septembrie 2015 - 09:29, said:

Eu cred ca ar trebui facuta o selectie riguroasa
Tu iti dai seama cu ce ne confruntam ??? "Selectie riguroasa" se face la un interviu de angajare unde apar 100 de fomisti pe un singur post de Director (sau spalator de vase , nu importa) , cind vine valu' pa tine e bine sa ai grija ce faci , o singura decizie gresita poate insemna viata sau moarte. La ora actuala maimutele s-au prins ca europenii sint slabi , foarte slabi si cineva oricum ii sprijina sa ne invadeza , azi ai 1000 , miine vine milionu' , stai TU la granita si fa selectie "riguroasa" , sa vedem cit rezisti .
Problema TREBUIE privita global , daca ne limitam la imagini lacrimogene cu Copilu' Mort eu zic ca putem deja sa tragem obloanele.

#10
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

 pacopaco1967, on 05 septembrie 2015 - 09:29, said:

Eu cred ca ar trebui facuta o selectie riguroasa , in sensul ca persoanele care nu accepta conditiile puse de autoritati , nu inteleg ideea de ordine sociala  , acestia sa fie expulzati catre tarile de origine .
Nu trebuie sa primim orice babuin in aceasta societate . Ne mandrim ca  societate UE se bazeaza pe educatie, respect , ordine , umanitate , insa ce cer acestia e mult peste regulile acestei societati .

educatie??? respect??? acuma ai zis-o. suntem mult mai prosti educati ca si imigrantii care vor sa ne invadeze europa. nu din punct de vedere al scolilor, vorbim de cei 7 ani de acasa. americanii, acum si europenii nu mai stiu de cei 7 ani de acasa.

#11
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Daian95, on 05 septembrie 2015 - 09:25, said:

Sunt cam indecis. Daca vin problema e ca nu are nimeni garantia ca vor munci si ca nu vor creea probleme.

Asta fiind cea mai mica problema , oricind tinem in circa 100 de mii de Dubiosi  pe linga cioretul nostru , daca fac figuri ii spargem , Problema Numero Uno este.... citi mai vin dupa ei , asistam la un plan organizat de invazie , cioarele alea in loc sa se refugieze la fratii lor musulmani prefera Europa si din Europa prefera Germania , si tot vin si nu se mai termina. Psihologia de baza spune ca daca cedezi unei agresiuni si pari slab vor urma alte agresiuni ( tocmai se plingea unu' pe forum ca nu poate dormi noaptea de frica unui " jmeker").
E ca la ciini , te simte slab , te haleste , scoti pectu' de arama in fata , fuge , cioarele , primitivii sint conditionati genetic sa simta giste , si mai apoi le si jumulesc.

#12
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007
La un astfel de sondaj nu are cum sa iasa altceva decat NU , poate doar daca e organizat de Dancu sa iasa altceva...............

http://www.gandul.in...ugiati-14688660
Aici un alt sondaj cu aceeasi intrebare si dupa 7000 de raspunsuri  arata un NU categoric.

#13
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Poate are vre unu' norocul sa se urce la lil in taxi, ca vede el...
Oricum, ne asteapta vremuri de cacat cu astia prin iurop.

#14
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Am votat nu pt ca nu sunt de acord cu principiile lor radicale in ceea ce priveste religia si modul de viata.

Dar, ce putem face noi?....cartile sunt facute....zarurile au fost aruncate si rezultatul trebuie sa fie asta, amestecul de rase si religii pana la refuz in EU, intoarcerea europei la un stadiu ce poate fi controlata si manipulata fara prea mari batai de cap.

#15
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
La ce pretenţii au ăştia , am votat nu .
Ai dreacu' ! După ce că acolo la ei îi măcelăresc ăia ca pe porci , auzi la ei : poate unii dintre noi nu vrem în România .
Atunci du-te tată în mm de unde ai venit şi gata !

#16
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,811
  • Înscris: 22.05.2011

 D3an, on 05 septembrie 2015 - 09:46, said:


educatie??? respect??? acuma ai zis-o. suntem mult mai prosti educati ca si imigrantii care vor sa ne invadeze europa. nu din punct de vedere al scolilor, vorbim de cei 7 ani de acasa. americanii, acum si europenii nu mai stiu de cei 7 ani de acasa.
Asa este, copii lor sunt  educati sa traga cu pusca cam de pe la 5 ani.

#17
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Doar daca semneaza ca nu au dreptul niciodata la cetatenie, ei si progeniturile lor.

PS Indiferent daca celalat parinte e cetatean roman.

#18
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Mai pune te rog la chestionar optiunea cu "distruse isis si alte fractiuni terroriste si apoi facuti pachet si trimisi acasa ca sa-si reconstruiasca tara "

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate