Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Amplituner Marantz Sr-60l

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Salut am cumparat un amplituner Marantz Sr-60l si am o problema la el:cand trec de jumatate la volum ecranul incepe sa licare,falfaie(greseala mea ca nu am probat si la volum mai mare) am observat ca pe placa din interior in cateva locuri langa piese este inegrita sa fie din cauza pieselor respective?nu stiu daca piesele au fost schimbate sau nu.Multumesc.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Salut, ai garantie la amplituner? Mergi cu el la magazin sau la service..........Posted Image

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Din 1990 pana acum, sigur a iesit din garantie!:P

@initiator Cauti un electronist, sau un pasionat de astfel de scule, si il duci la verificat.Posted Image

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ai putea sa pui niste poze , cu acele piese .

Schema este compatibila cu sr50 -> https://www.google.r...elQ_gRemhrTVxM:

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Adaptare impedante boxe, condensatori filtraj sursa, incalzire excesiva etaj final final, (in acest caz, pasta termica sau izolatori schimbati, radiatoare curatate),.....

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca "ecranul incepe sa licare,falfaie" cand cresti volumul, buba-i de la alimentare, sursa nu mai face fata si pica tensiunea prea mult. Cauzele pot fi multe. Poate a fost schimbat traful cu unul mai mic, contacte proaste/slabite/oxidate, lipituri reci, n-ar strica verificati/schimbati si condensatoarele de filtraj, avand in vedere varsta lor.

#7
2bani

2bani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 19.08.2015
Ce impedanta au difuzoarele? Poate e prea mica pentru amplificatorul asta.

#8
daniel2285

daniel2285

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.02.2015
Multumesc pentru raspunsurii cred ca o sa il dau si eu,pacat ca se aude destul de bine dar nu cred ca se mai merita sa il duc la un electronist si sa investesc banii in el.Daca este cineva interesat de el sa ma anunte.Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate