Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sunt amenintat cu moartea /bataie / scos la plata /gen taxa de protectie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Buna seara ,
Va rog daca ma puteti ajuta in problema de mai jos .
Ca in orcie cartier sunt baieti /gasca care sunt finuti si trebuie sa existe 1-2 golani gravi gen puscariasi , care sa se dea la baieti linistiti. Eu am avut o chestie de genul asta acum 4 ani cu un recidivist , fiind la coltul blocului eu + o amica + 1 amic ...apare acest individ din intamplare i-am dat peste mana si i-a picat un jaf de telefon care nu a mai functionat....ca dupa cateva zile sa ma scoata la plata a inceput sa ceara numarul meu , ma suna sa ne vedem (eu il stiu si e destul de periculos...toata lumea il evita ...) m-am intalnit cu el ...ca vrea telefon / ca ma scoate la plata ca a dat 200 euro pe el ...ca daca dorm linistit pe perna mea...ca a mai speriat el lume care a plecat din tara de frica lui (asa e dar nu stiu nimic de cazul respectiv...) ca pe mine ma face sa ma omor singur ...Cred ca eu am gresit in momentul cand i-am platit telefonul pentru ca mai ddupa o saptamana ca daca il pot imprumuta cu 100 Ron ....apoi ca m-am plans eu la lume prieteni/cunoscuti ca a tras el de mine si din acest motiv ca am sa "ii fac plata "....Mi-am ridicat antenele si am ajus la un cunoscut mai puternic sa zic asa care a discuta cu el sa ma lase in pace ....a zis ok dar sa imi dea pe langa cei 700 ron pe telefon sa ajung la 1000 Ron ....asa am si facut mi-a zis si el la telefon ca ma va lasa in pace ...assa zise-se si dupa ce i-am dat 700 ron ....intamplarea a facut ca a facut omu' o talharie si a ajus la racoare unde se pare ca a stat 4 ani ...pentru ca acum 2 - 3 zile l-am vazut prin cartier .... sta laa 2 blocuri de mine ...el sta la casa ....ideea e ca sansele sunt foarte mari sa dau ochii cu el si sa inceapa iar cu talente de genul asta ...eu incerc sa il evit pe cat de mult pot ...ies cu masina prin alta parte ...si chestii de genul ....toata treaba e ca se va lua de mine eeu stau cu sotia si parintii mei ...imi e teama si pentru mine si pentru iei , lor nu le-am spus nimik car daca ma analizeaza mai bine or sa observe schimbari in comportamentul meu..... Eu numai la asta ma gandesc de cand l-am vazut ....nu mai mananc ....nu dorm ...am insomnii ...nu stiu ce sa fac si sunt foarrte disperat ....omu nu prea are scrupule ....cum sa procedez ?
Ce ma sfatuiti sa fac ? sa imi instiintez si parintii si prietena ...locuim toti 4 in acelasi loc ... se vad schimbari pe fatza mea ca se intampla ceva cu mine...
Ar fi o idee sa merg la psiholog ? ...ca preea sunt panicat ...



Va rog din sufelt sa ma ajutati ...Multumesc
P.S. : Ma scuzati daca am greseli de ortografie dar sunt disperat

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-stai linistit ca poate s-a mai calmat in puscarie, sau cel putin a uitat de tine si te va lasa in pace
-daca nu fa reclamatie la politie, daca te ameninta sa ai martori, il dai in judecata, ceri prin ordin judecatoresc sa nu se apropie de tine, sa stea la sute de metrii de tine...

#3
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005

 cristirg, on 04 septembrie 2015 - 13:26, said:

prin ordin judecatoresc sa nu se apropie de tine, sa stea la sute de metrii de tine...
Fii convins ca ala o sa se stearga la fund cu ordinul lui judecatoresc.

#4
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
Ia ți bodeguard .ca să nu stai prin spetale.
N are viață lungă topicu ăsta

#5
Fifi_v3

Fifi_v3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 132
  • Înscris: 29.05.2015
Daca esti fraier si ti-e frica de un maimutoi doar pentru faptul ca e tare in gura, ia-ti un lacrimogen si da-i cu spray in ochi + bataie de fiecare data cand face urat.Asta daca o sa faca.

#6
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
1.Fa reclamatie la politie,ca omu' normal

2.Daca nu poti,cum a zis si cel de sus,ii dai cu spray de fiecare data cand il vezi.

#7
daniel_t115

daniel_t115

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 16.01.2013
Pentru inceput nu-i da atentie. Comporta-te ca si cum n-ar exista, chiar daca te intersectezi cu el. Daca te inmoi, el va observa ca ti-e teama de el.

Edited by daniel_t115, 04 September 2015 - 13:38.


#8
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008

 MembruAnonim, on 04 septembrie 2015 - 13:17, said:

...
eeu stau cu sotia si parintii mei ...
...

 MembruAnonim, on 04 septembrie 2015 - 13:17, said:

...
Ce ma sfatuiti sa fac ? sa imi instiintez si parintii si prietena ...locuim toti 4 in acelasi loc ...
...
Pai hotaraste-te frate: ori prietena, ori sotie...

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,775
  • Înscris: 25.01.2007
e momentul sa-ti faci niste tatuaje pe gat, unul cu un paianjen e foarte eficient. pe pumn scrii B O X, iar pentru eficienta maxima, pe fata, undeva scrii AMR 8 ani

#10
-denis-

-denis-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 20.08.2015

 viks, on 04 septembrie 2015 - 13:34, said:

Ia ți bodeguard .ca să nu stai prin spetale.
N are viață lungă topicu ăsta
Ce-i ăla bodeguard? Explica-i omului mai bine... Posted Image

#11
valdan71

valdan71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.01.2006
Da, cred ca ar fi o idee buna sa mergi la psiholog (pentru inceput).

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
nu fiti rautaciosi chiar e o problema ....prietena/viitoare sotie ...nu conteaza
Am contactat un avocat si mi-a zis sa incerc pe cat posibil sa il evit (ma chinui ca stam aproape ) si mi-a mai spus sa vorbesc cu el normal ...fiecare cu treaba lui , iar daca incepe cu gesturi de genul sa merg impreuna cu acest avocat la parchet/procuratura si in felul asta scap cu siguranta ...Faza e ca eu sunt foartee panicat ...

nu cred ca isi doreste nimeni sa fie sunat la diferite ore , aamenintat de unu cu tatuaje ...taiat pe maini care umbla cu cutitul la el ...

#13
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Afla cine este ofiterul/consilierul lui de probatiune (ai scris ca e recidivist...).

Ei i-as lua banii inapoi de telefon, altadata sa fie mai atent; l-ai imprumutat destul sa-si ia altul, daca vrea sa-i mai tina, sa plateasca dobanda...

Edited by loock, 04 September 2015 - 13:49.


#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Nu ai ce sa faci! Omul a iesit din puscarie, si tu acum te dai de ceasul mortii ca o sa te bata.
Si daca nu-ti face nimic?

#15
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 MembruAnonim, on 04 septembrie 2015 - 13:17, said:

Spoiler
Fa ce a zis @daniel_t115 !
Nu-i da atentie cand te vezi cu el pe strada, comporta-te ca si cum n-ar exista atunci cand te intalnesti cu el.
Deoarece daca arati teama, el va observa asta si se va lua de tine.

Desigur, daca se ia de tine te duci direct la Politie/Parchet/Procuratura si depui plangere impotriva lui;
daca nu se potoleste cu plangerea impotriva lui, atunci obtine un ordin de restrictie impotriva lui !

Daca nici atunci nu se potoleste, ai de ales intre a te apara singur sa bagi frica in el sa nu se mai ia de tine;
sau alte chestii ilegale ce nu ti le pot spune aici.

Insa cel mai important este sa nu mai fi panicat !!!

#16
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

 -denis-, on 04 septembrie 2015 - 13:39, said:

Ce-i ăla bodeguard? Explica-i omului mai bine... Posted Image

Bodeguard e om de ăla care te apără de tatuați ,drogați,puşecăriaşi etc etc.trebe să i asiguri salar

#17
Fifi_v3

Fifi_v3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 132
  • Înscris: 29.05.2015
S-a mai luat cumva de tine de cand a iesit din facultate, sau care este motivul pentru care te tot feresti de el?

#18
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Edit.

Edited by Venboteam, 04 September 2015 - 13:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate