Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Ce sectie de politie este aceasta?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Salut!

Am comandat niste plicuri cu bule de pe OLX si mi s-a tras teapa. Vreau sa fac reclamatie la politie, dar nu stiu de ce sectie apartine hotul. Adresa este str. Liviu Dragomirescu nr. 5, Targoviste, jud. Dambovita. Daca e nevoie de adresa completa (bl., sc., ap.), o dau pe privat. O sa spun si numele infractorului ca sa stiti sa va feriti de el. Il cheama Stefan Cristian.
Sper sa ma ajutati. Multumesc.

#2
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Politia nu are nici o treaba cu asa ceva.
Trebuie mers in curte. E litigiu civil

#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Suni aici https://db.politiaro...ului-targoviste si intrebi adresa respectiva carei sectie de politie apartine .
Pregateste inainte pe scurt ce probleme ai ca ei nu au chef de povesti - asta pentru tine ca sa nu te simti repezit .

Edited by xilo, 04 September 2015 - 12:26.


#4
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Pierde timpul de pomana.
A fost fraier?, plateste.
Trebuia sa deschida coletul la posta si sa-l refuze, a dat banii AVAND INCREDERE in celalalt.
Nu e multumit?, Instanta de judecata.
Il cunoaste pe cel care spune ca l-a inselat, pregateste probele si se prezinta in instanta.

#5
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

 tsunnami, on 04 septembrie 2015 - 12:22, said:

Politia nu are nici o treaba cu asa ceva.
Trebuie mers in curte. E litigiu civil
Sora mea a fost pacalita cu un palton in urma cu cativa ani, a scris la un comisar ceva (nu mai tin minte) si si-a recuperat dauna.
Din cate stiu, este o lege care spune ca la comenzile de pe internet poti returna produsul in 10 zile. Chiar daca ar fi conform. Stie cineva legea?

#6
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 no_comment, on 04 septembrie 2015 - 12:39, said:

Sora mea a fost pacalita cu un palton in urma cu cativa ani, a scris la un comisar ceva (nu mai tin minte) si si-a recuperat dauna.
Din cate stiu, este o lege care spune ca la comenzile de pe internet poti returna produsul in 10 zile. Chiar daca ar fi conform. Stie cineva legea?

Eu am incercat sa-ti salvez niste timp.
Tu mergi inainte, daca crezi ca pentru prostia fiecaruia vine moasa comunala (politia) sa-i rezolve.
Poti pune o intrebare si pe forumul politistilor:

http://www.politisti...ba-un-politist/

Sau fa ce crezi.

#7
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005

 tsunnami, on 04 septembrie 2015 - 12:29, said:

Pierde timpul de pomana.
A fost fraier?, plateste.
Trebuia sa deschida coletul la posta si sa-l refuze, a dat banii AVAND INCREDERE in celalalt.
Nu e multumit?, Instanta de judecata.
Il cunoaste pe cel care spune ca l-a inselat, pregateste probele si se prezinta in instanta.

Tu ai folosit vreodata serviciul asta postal ? Sau postezi doar asa sa te afli in treaba ?
Posta te pune mai intai sa platesti rambursul si  dupa aia iti da coletul . Dupa ce l-ai platit faci ce vrei cu el . Nu poti sa vezi ce este in colet pana nu platesti . Asta la posta.
La firme de curierat private pot fi si alte reguli .

#8
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013
Sectie de politie?? In Targoviste?? Orasul e prea mic pentru asa ceva. Suni la Politia municipala si vezi acolo.

#9
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Ai 2 variante: Politia municipala( este in zona Dealu” Mare) sau la Inspectoratul Judetean de Politie(pe bulevardul Castanilor)

#10
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Plicuri cu bule? Iti dai seama despre ce dauna vorbim? Ani grei de puscarie!

#11
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

 rickysyv, on 04 septembrie 2015 - 13:31, said:

Plicuri cu bule? Iti dai seama despre ce dauna vorbim? Ani grei de puscarie!
Paguba este 60 de lei. Am comandat 100 de bucati si era 40 de bani bucata. Si am dat 20 de lei pe transport. Ca i le-am trimis inapoi si nesimtitu' naibii nu le-a ridicat.

#12
ecdysiast

ecdysiast

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.09.2015

 no_comment, on 04 septembrie 2015 - 13:34, said:

Paguba este 60 de lei. Am comandat 100 de bucati si era 40 de bani bucata. Si am dat 20 de lei pe transport. Ca i le-am trimis inapoi si nesimtitu' naibii nu le-a ridicat.
Daca ai avut ce sa ii trimiti inapoi, e mai degraba o neintelegere, nu o teapa.

Ori scrii povestea cu toate detaliile inclusiv poze, ori o lasi balta.

Pana acum ai scris doar ce iti convine. D.p.m.d.v credibilitatea ta e minuscula.

#13
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
cred ca poti depune plangerea si la sectia ta de politie, nu neaparat la cea din localitatea celui ce te-a inselat.

#14
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

 _Smiley_, on 04 septembrie 2015 - 15:43, said:

cred ca poti depune plangerea si la sectia ta de politie, nu neaparat la cea din localitatea celui ce te-a inselat.
Nu ma duc la mine la sectia 4 Constanta ca aia sunt cam prosti. I s-a furat surorii mele telefonul si ei ziceau ca trebuie sa incercuiasca zona... Pana la urma, au convins-o sa nu mai faca plangere. Apoi s-a dus cu un laptop pe care l-a primit defect si i-au zis sa se duca la Protectia Consumatorului.

#15
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 no_comment, on 04 septembrie 2015 - 13:34, said:

Paguba este 60 de lei. Am comandat 100 de bucati si era 40 de bani bucata. Si am dat 20 de lei pe transport. Ca i le-am trimis inapoi si nesimtitu' naibii nu le-a ridicat.

Deci tu te-ai inteles cu el sda ii dai 60 de lei pe 100 de plicuri
Ala ti le-a trimis, si ai constatat ca de fapt plicurile costau 40 de lei, deci ala a castigat 20 de lei minus transportul
I le-ai pus inapoi la posta si acum vrei sa-ti rezolve politia cazul.

Pai asta nu-i caz nici de judecata.
Cu ce te-a tras in piept vanzatorul?
:lol:

Hai ca mi-ai facut ziua, mersi

 no_comment, on 04 septembrie 2015 - 15:57, said:

Nu ma duc la mine la sectia 4 Constanta ca aia sunt cam prosti. I s-a furat surorii mele telefonul si ei ziceau ca trebuie sa incercuiasca zona... Pana la urma, au convins-o sa nu mai faca plangere. Apoi s-a dus cu un laptop pe care l-a primit defect si i-au zis sa se duca la Protectia Consumatorului.

:lol:
cand te doare burtica, tot la politie te duci?

Politia e pusa acolo sa apere tara de infractori si contravenienti conform legii, nu sa-ti gaseasca tie telefonul.
Plangere nu cred ca te-a oprit cineva sa faci daca i l-a furat si nu l-a pierdut sau uitat in taxi.
Sau n-ai fost la politie ci la Politia Locala care e altceva.

Un aparat ca nu functioneaza nu-l repara politia, sa fie mai clar acum

#16
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Uite, aici e anuntul lui. Problema este ca el spune in anunt ca plicurile sunt A5, dar de fapt sunt mult mai mici.

#17
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Mult mai mici decat A5 ? Sunt plicuri pentru martisoare ?!!
Chiar si asa fiind , care e problema ? Ca nu le-a masurat el bine sau ca ai gasit tu in alta parte mai ieftin ?

#18
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Eu voiam sa bag DVD-uri in ele. Si nu incap.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate