Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Electrica sau aerospatiale?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
Salut, sunt absolvent de liceu anul acesta si am intrat la facultatea de Inginerie Electrica si Calculatoare (Lb. Engleza) din cadrul Universitatii Transilvania Brasov. Am intrat aici pentru ca din cele 10 optiuni a fost singura la care am intrat, pe bugat, in faza a II-a. Problema este ca, azi, dupa ce s-au afisat rezultatele de la faza a IV-a am fost admis si la Facultatea de inginerie Tehnologica pe specializarea Constructii Aerospatiale.  Acum sunt foarte nedumerit ce sa fac, pana acum avand o singura posibilitate, nu au fost probleme de genul dar acum ca s-a invit o noua ocaza, vreau sa va cer si voua parerea. In primul rand vreau sa mentionez ca singurul lucru care imi place la Facultatea de inginerie electrica si Calculatoare este strict partea de Calculatoare, partea de electrica nefiind un lucru pe care ma vad facand-ul in viitor. Daca cineva de aici ar putea sa imi spuna ce voi face la Inginerie Electrica si Calculatoare as fi foarte recunoscator deoarece nu am gasit nimic pe net si vreau sa stiu daca merita schimbarea, avioanele mi-au placut din totdeauna dar si informatica la fel, ambele sunt domoneii in care am cunostinte. Va multumesc.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postrazvy2o13, on 03 septembrie 2015 - 15:28, said:

Daca cineva de aici ar putea sa imi spuna ce voi face la Inginerie Electrica si Calculatoare as fi foarte recunoscator deoarece nu am gasit nimic pe net
N-ai cautat cu simt de raspundere: http://www.unitbv.ro... invatamant.pdf

Domeniul de licenţă: Inginerie Electrică
Calculatoarele sunt de umplutura.

Edited by neagu_laurentiu, 03 September 2015 - 15:40.


#3
Razvan0209

Razvan0209

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 23.06.2010
IE, lasă aiurelile cu avioane.

#4
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
IE, si ti-o spun ca absolvent de Aeronave

#5
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
Va multumesc mult pentru sfaturi.

#6
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Ti se deschid mult mai multe orizonturi decat o facutlate invechita fara o industrie serioasa in tara.
Nici nu stiu de ce mai exista facutatea asta in Romania

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
ti-or fi plăcînd avioanele dar la facultatea aia nu înveţi să zbori sau să te uiţi la demonstraţii de acrobaţie aviatică, ci să faci calcule de proiectare, deci matematică şi fizică aplicată...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate