Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

problema scanare programe in digital RCS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Am un TV LED SAMSUNG UE 32F4000AW si as dori sa stiu cum bag in meniul televizorului cautare automata Digi. Am doar UPC si altele ... iar la altele nu pot face nici o setare. Daca scanez programele mi le gaseste pe toate da' mi le afiseaza in ordine alfabetica si as dori sa mi le afiseeze in ordinea grilei data de ei.

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă nu îți apare Digi în lista de operatori, nu ai ce face. Trebuie să scanezi cu Alții (Altele) și apoi să îți aranjezi lista de canale, fie manual, fie cu ajutorul unor programe ce se găsesc pe net (gratis).

#3
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
descarca  de  pe  net  samsung  channel  editor,  transfera  lista  de  canale  de  pe  tv  pe  un  stick  usb,  o  editezi
pe  pc  si  o  transferi  apoi  pe  tv.

asta  daca  ai  in  meniul  tv-ului  transfera  lista  canale!


intri  in  meniu-se  difuzează-setari  canal!

Edited by sanderoalex, 03 September 2015 - 08:33.


#4
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Daca editez cu acele programe lista de canale ea nu se updateaza automat daca face RCSul modificari in grila de programe. Cand eram la UPC prin acea setare din meeniul de cautari imi updata automat modificarile din grila lor de programe
Singura solutie ar fi sa le duc smartcard CI+ si sa iau un decodor HD si asta este stau cu 2 telecomenzi.
Daca modific softul televizorului exista posibilitatea sa apara Digi in grila de scanare? Pe site-ul lor am vazut ca sunt 2 variante de soft iar tvul meu are softul mai vechi

#5
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
1. NU poți adăuga Digi în lista operatorilor, nici măcar cu mama update-urilor! Asta e, trebuie să te gândești la alternativele propuse!
2. În cazul în care RCS face modificări în lista de programe, le poți vedea și tu dacă ai setat corect actualizarea. Fie vorba între noi, modificările astea nu se fac zilnic, așa că un 10 minute din viață pentru a edita lista pe calculator și a o băga înapoi în televizor, mie unul nu i se pare un capăt de țară...
3. Să renunți la toate avantajele unui CAM pentru STB și asta doar din cauza listei de programe... hey, fiecare își face viața cum crede că i se potrivește mai bine...
4. Dacă vrei neapărat și da, dacă poți, cumpără un televizor de serie mai nouă (2013, 2014, 2015), acestea au Digi în lista operatorilor DVB-C...

#6
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
S-a rezolvat problema, am fost la o reprezentanta service Samsung si contra sumei de 50 lei mi-au bagat si Digi in grila  operatorilor. A fost ceva pe parte de soft din ce mi-au spus cei de la tehnicul lor

#7
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Din cate am observat eu, Samsungul nu isi face update automat la grila de programe digitala, desi optiunea e setata pe Activat. Am din seria F5300 productie iulie 2013, de fiecare data trebuie sa dau scanare cand sunt midificari. Comparate cu Sony, tv-urile Samsung raman niste jucarii colorate si impopotonate cu jdemii de optiuni extra si internautice, smartdestept inutile...

#8
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postdincadan78, on 05 octombrie 2015 - 21:37, said:

Din cate am observat eu, Samsungul nu isi face update automat la grila de programe digitala, desi optiunea e setata pe Activat. Am din seria F5300 productie iulie 2013, de fiecare data trebuie sa dau scanare cand sunt midificari. Comparate cu Sony, tv-urile Samsung raman niste jucarii colorate si impopotonate cu jdemii de optiuni extra si internautice, smartdestept inutile...

Ai probleme de comunicare man? Unde am scris eu de functii smart si internautice? Du-te si cumpara Sony daca Samsung nu-ti mai convine. Aveam nevoie de operatorul Digi in scanare programe deoarece aceasta functie imi piermite updatarea automata a grilei lor de programe fara sa mai stau mereu sa scanez grila sau si mai grav sa o modific cu N softuri de editare

#9
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Sa fii sanatos, "man"! Problemele de comunicare cred ca sunt la altii, eu doar am exprimat o opinie :))) Doamne, ce de fauna...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate