Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Ajutor masina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
needhelp901

needhelp901

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2015
In primul rand vreau sa va asigur ca thread-ul pe care l-am deschis nu este o gluma, vorbesc cat se poate de serios, stiu ca sunt user nou si o sa ziceti ca n-am credibilitate, dar va rog sa ma ascultati macar.
Am vandut un apartament cu 2 camere in timisoara la pretul de 60.000 de euro, era singura locuinta, sunt singur, am 35 de ani.Momentan stau in chirie, si vreau sa imi cumpar o casa:o altfel de casa.Vreau sa imi cumpar un autoturism in valoare de 50-65 de mii de euro in care sa dorm, sa imi fie ca o casa.Nu doresc sa iau alt apartament sau o casa, vreau masina.
O sa ziceti ca e o prostie, sunt insa pasionat de masini de mic si nimic nu ma poate face sa renunt la aceasta idee, vreau doar un sfat, o masina foarte solida, pe care as putea-o folosi in acest mod.Rulota NU vreau, iar cu baia si alte lucruri de trebuinta o sa mai merg pe la prieteni, o sa merg la bai publice, ma descurc eu.Masina vreau sa reziste 20 de ani cel putin, va fi ca o casa pentru mine, sa nu uitati de acest aspect.Va rog frumos, ajutati-ma si nu ma luati la misto!

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Esti nebun frate!

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Cam greu sa nu fii luat la misto cu idei de genul asta. Cand o sa te taie cacarea ce o sa faci? O sa strangi din buci pana gasesti un prieten acasa? Inteleg ca nespalat poti sa stai, dar si cu Pampers...

#4
Fifi_v3

Fifi_v3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 132
  • Înscris: 29.05.2015
VW Transporter full options.

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007
https://www.pktrucks...ds/tractor-head

Solidă, comodă, ai și pat.

#6
needhelp901

needhelp901

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2015
As putea sa iau o rulota mica numai cu baie, aia o voi lua separat, cam drept ca fara baie nu se poate..
ma gandeam la un landcruiser?

#7
2bani

2bani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 19.08.2015
De unde ai sa scoti banii de combustibil? Taxe, rovigneta? Pui o buda ecologica in portbagaj? cum sa nu ma bufneasca rasul cand citesc ce scrii.... si nu esti user nou...
Asa ca iti mai ramane de cumparat o casa pe roti.

#8
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Solida zici? Sa te tina 20 de ani si sa stai in ea? Numai asta te poate ajuta:
Attached File  800px-Tatra_813_KOLOS_1.jpg   172.74K   38 downloads

#9
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
In cel mai rau caz iti iei o autocaravana, daca nu vrei rulota. Am inteles ca esti pasionat de masini, dar nu poti sa iei si tu o masina de 15 de euro si de restul o garsoniera? Vrei neaparat sa fii un homeless cu limuzina? Asta inseamna sa fii mafiot?

#10
Rawster

Rawster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.05.2014
De banii de care dispui nu mai bine tragi sa-ti iei o garsoniera (si in chirie macar), si sa-ti faci permis de profesionisti ?Si-ti mai raman si cateva zeci de mii de cheltuiala ;)
Barem daca asta e pasiunea ta...sa locuiesti intr-o masina,de ce sa nu castigi si bani ?

#11
Fifi_v3

Fifi_v3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 132
  • Înscris: 29.05.2015
Da' de ce nu-ti iei tu frumusel un autocar cu 60 de locuri?Mai vechi asa, sa-ti mai ramana si bani de motorina.Iti va oferi adapost, iti va mentine vie pasiunea pentru auto (n-o sa fie zi in care sa nu repari ceva pe la el), va avea si dus incorporat (asta doar cand va ploua), vei putea calatori pe unde vrei, iar in popasuri iti poti face linistit nevoile (pe el de autocar, majoritatea popasurilor vor fi facute fortat din cauza defectiunilor tehnice).Si poti sa faci si sex in el.Ai loc suficient.

#12
needhelp901

needhelp901

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2015
Pai banii ii scot ca muncesc doar...stiu ca suna ciudat, dar viata asta conventionala nu e pentru mine, sunt eu mai traznit poate
Oricum cand eu trec cu landcruiserul prin oras vedem noi cine rade la urma :)

#13
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
esti pus pe glume:)) misto ideea, faza e ca au mai fost ca tine si in realitate, in loc sa-si ia 3-4 garsoniere la vremea aia si-au luat x3 si dupa 3 -4 ani le scazusera preturile drastic pe cand  garsonierele urcasera la niste preturi astronomice. Mai ca plangea ala in 2009-2010. Ia-ti un Maserati daca ai bani de spart, sau Porsche Panamera. Neconventional!!

Edited by xkos, 02 September 2015 - 20:45.


#14
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
http://www.buzznews....i-terasa-video/

#15
needhelp901

needhelp901

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2015
De ce sa stau la casa ca toata lumea? Mi se pare mult mai misto sa am o masina de 60.000 de euro, uitati, daca nu ma descurc, iau chirie, vad eu, totusi o recomandare mai normala, in afara de vehicule militare si camioane nu aveti?Transporter e urat.E ok Landcruiser?

#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postneedhelp901, on 02 septembrie 2015 - 20:43, said:

viata asta conventionala nu e pentru mine,

Poti eventual sa te muti intr-o pestera ca ar fi mai neconventional. Si cu banii iti cumperi un Porche aproape nou, sa moara toti dusmanii ca nu esti un cersetor care doarme in masina.

#17
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
vai ce-am mai ras...
din masina nu poti merge la serviciu (deci bani de masina si combustibil, nema!
din masina nu-ti poti face nici buletin... conturi, carduri, si multe, multe altele!
vagabondajul e interzis de lege la noi in tara!
peste 2-3-5 ani, ai sa vezi altfel lucrurile Posted Image

asteapta sa fii pe drumuri sa vezi ce repede ramai fara prieteni
vei ramane oricum, or sa-si faca fiecare familiile lor si no sa le mai arda de un pierde vara

Edited by Nero-d, 02 September 2015 - 20:51.


#18
needhelp901

needhelp901

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2015
lucrez la negru, gasesc o solutie..daca nu se poate stau in chirie, mai dau bani si pe c*catul ala, ce sa fac..masina de 60.000 oricum iau, o viata am, stiu ca dupa 10 ani masina va fi varza, dar nu-mi pasa..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate