Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

ONT Telekom VoIP

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Salutare !

Am un ONT cu fibra de la Telekom si nu am telefonul fix in sine si ma gandeam daca pot folosi telefonul meu android pe post de telefon fix adica sa fie prin WIFI acea conexiune VoIP. Se poate asa ceva sau nu?

Ca asa m-as scutii de a cumpara telefon fix + ca pot suna la suport tehnic gratuit :))))))))

Thanks.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009
Nu, nu poti.


Ai abonament de telefonie la Telekom? Daca nu, nici macar n-ai semnal.

Insa mie mi-ai dat o alta idee misto, am s-o incerc pe un router digi ( tot ONT sau cum i-o zice )

#3
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
da am abonament  :)))

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009
Telefonie? Atunci unde ti-e terminalul? Eu stiam ca ofera si ei ceva acolo, macar unul cu rotita, sau unul roz de vreo cativa centimetri, numai bun.

Si ce-i asa amuzant?

#5
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Daca nu aveam abonament atunci nu intrebam. Si nu mi-au dat nimic.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009
Urat din partea lor.

In fine. Singura solutie este sa cumperi un telefon Dect ieftin sau sa-i suni, sa le umpli frigiderele cu carne si sa le ceri unul moca in custodie.

Asa se practica, daca nu vrei sa fii la picioarele lor. Lasa-i pe ei sa fie la picioarele tale.


Ce-ai gandit tu nu functioneaza pentru ca firmware-ul ONT-ului nu stie asa ceva, si un alt motiv ar fi faptul ca nici telefoanele nu stiu asa ceva.

Daca stii datele SIP de la romtelepom te poti conecta direct in telefonul mobil, direct in aplicatia Phone a telefonului. Dar banuiesc ca nu le stii Posted Image


stai asa, Telekom ofera numar VoIP? Hmm...stiam ca au sistat serviciul clichphone de cativa ani. Il foloseam in JP ca telefon fix romanesc.


ps. vezi ca in oferta scrie ca ai telefon inclus. Mergi si le da in cap. Sau renunta, e foarte foarte scump.

Edited by lex404, 02 September 2015 - 16:37.


#7
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Nu, nu e posibil ceea ce vrei tu. Cumpără un telefon fix că găsești la 15 lei :)).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate