Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Help ! Programare in JAVA

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Smartisbetter

Smartisbetter

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2015
Salut tuturor !!  Am niste grile de rezolvat si as aveam nevoie de ajutorul cuiva care stie programare in Java deoarece eu sunt incepator in acest program si as vrea sa fiu sigur ca le-am facut corect asa daca se poate sa se uite cineva peste ele si sa imi spuna care credeti ca ar fii raspunsul cel mai corect m-ati ajuta enorm . Va multumesc !!
raspunsurile mele :
1-c
2-a
3-
4-c
5-d
6-d
7-b
8-c
9-d
10-b,c
11-a,d
12-b
13-
14-c ,d ,e
15 -b
16-b
17
18 -d

Attached Files


Edited by Smartisbetter, 02 September 2015 - 15:52.


#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

eu sunt incepator in acest program si as vrea sa fiu sigur ca le-am facut corect
aratam noi a debugger?
p.s. nu vad sa fi raspuns la nici una, deci n-ai facut nimic

Edited by MarianG, 02 September 2015 - 15:39.


#3
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
50euro chioratul pentru calitatea pozelor
100euro rezolvarea

Acum serios, tu ce ai facut? Grilele alea sunt aiurea, pentru ce imi trebuie sa stiu pe de rost ce metode am pentru List? De curiozitate pentru ce iti trebuie!?

Edited by 4evryng, 02 September 2015 - 15:48.


#4
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Nu esti incepator, esti paralel :D.

#5
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Eu unul as refuza sa fac testul ala. Cine cacat are pretentia de la un incepator sa stie toti constructorii Thread pe dinafara? Asta e test dat de ceva profesor pe la ceva facultate? Fa cumva sa iei 5, oricum de invatat n-ai invatat nimic din cursul asta.

#6
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Dă-mi adresa ta de fb pe privat. Te ajut gratis.

View Postsergiu_spooky, on 02 septembrie 2015 - 15:48, said:

Eu unul as refuza sa fac testul ala. Cine cacat are pretentia de la un incepator sa stie toti constructorii Thread pe dinafara? Asta e test dat de ceva profesor pe la ceva facultate? Fa cumva sa iei 5, oricum de invatat n-ai invatat nimic din cursul asta.
Ai perfectă dreptate. Testul evaluează cât de bine ai citit documentația fara să știi să implementezi ceva cu ea .
Din păcate profesorul este nevoit sa dea un astfel de text având în vedere faptul ca majoritea studenților abia reușesc sa înțeleaga un bloc try-catch la un astfel de curs, asta dacă au înțeles if-else :D.

Edited by andy1992, 02 September 2015 - 16:01.


#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostSmartisbetter, on 02 septembrie 2015 - 15:30, said:

Am niste grile de rezolvat si as aveam nevoie de ajutorul cuiva care stie programare in Java deoarece eu sunt incepator in acest program
SmartIsBetter, in care program esti incepator? Ca eu nu m-am prins...

Edited by dexterash, 02 September 2015 - 16:15.


#8
Smartisbetter

Smartisbetter

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2015

View Postdexterash, on 02 septembrie 2015 - 16:14, said:

SmartIsBetter, in care program esti incepator? Ca eu nu m-am prins...


Programare in Java in Eclipse .

View Postsergiu_spooky, on 02 septembrie 2015 - 15:48, said:

Eu unul as refuza sa fac testul ala. Cine cacat are pretentia de la un incepator sa stie toti constructorii Thread pe dinafara? Asta e test dat de ceva profesor pe la ceva facultate? Fa cumva sa iei 5, oricum de invatat n-ai invatat nimic din cursul asta.

Da este dat de un profesor pe la facultate ... si cel mai aiurea este ca eu niciodata nu m-am descurcat sa fac grile .. oricat de mult as stii tot le gresesc si da am ajuns la concluzia ca oricum daca nu inveti singur si nu te chinuiesti sa intelegi sunt cam degeaba cursurile .

#9
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006

View Postandy1992, on 02 septembrie 2015 - 15:51, said:

Dă-mi adresa ta de fb pe privat. Te ajut gratis.

Ai perfectă dreptate. Testul evaluează cât de bine ai citit documentația fara să știi să implementezi ceva cu ea .
Din păcate profesorul este nevoit sa dea un astfel de text având în vedere faptul ca majoritea studenților abia reușesc sa înțeleaga un bloc try-catch la un astfel de curs, asta dacă au înțeles if-else Posted Image.

Nu, din pacate profesorul este nevoit sa-si faca treaba si sa-i si invete ceva. Din pacate pentru el, ca nu-i mai ramane timp de stat pe Facebook probabil.
Studentii nu inteleg un try-catch-finally pentru ca e prost sau nu-i pasa aluia care trebuie sa-i invete.

#10
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
La 8 raspunsul poate fi C, dar poti sa nu raspunzi pentru "technicality" (ca avocatii, stii, te-ai prins!?). In finally se afiseaza "Something ", important spatiul, iar in raspunsuri trailing space-ul nu se vede! Eu asa as face; bine eu imi permiteam in facultate din astea. Copii, nu faceti ca mine. Posted Image

Tema pentru initiator: fa pozele alea sa se vada mai bine, in special la colturi.
Tema pentru moderators: aria e gresita (cand o schimbati, stergeti si ultima linie din comment-ul acesta).

Edited by 4evryng, 02 September 2015 - 17:15.


#11
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

View Postsergiu_spooky, on 02 septembrie 2015 - 16:30, said:

Nu, din pacate profesorul este nevoit sa-si faca treaba si sa-i si invete ceva. Din pacate pentru el, ca nu-i mai ramane timp de stat pe Facebook probabil.
Studentii nu inteleg un try-catch-finally pentru ca e prost sau nu-i pasa aluia care trebuie sa-i invete.
De fapt unii inteleg. Restul s-au dus la facultate deoarece mamica si taticul le-a spus ca din programare se castiga bine insa ei nu au reusit sa inteleaga nici macar ecuatia cu doua necunoscute.
On: contra-cost se poate rezolva ce doresti. Gratis...poate gasesti niste fraieri sentimentali care sa te ajute sa treci si acest examen.

Edited by jm2010, 03 September 2015 - 07:53.


#12
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Pai bine bine dar solutia nu e la profesor, adica ala sa scada standardele, ci la aia care organizeaza concursul de admitere, sa creasca standardele.
Pe studentii tai, ca profesor, ai obligatia sa-i inveti nu sa-ti bati joc de ei. Daca iti dai seama ca n-ai pe cine sa inveti atunci escalezi problema si o rezolvi acolo unde trebuie (la admitere).
Niciunii nu au nicio scuza. Nici cel care a formulat intrebarile alea, nici conducerea facultatii care i-a dat pe mana oameni cu care nu poate lucra, nici initiatorul care ne cere sa-i facem noi temele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate