Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Transfer upb

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Adrian9995

Adrian9995

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2015
Salutari tuturor. Sunt in primul an la ETTI Bucuresti si am niste intrebari la care poate stie cineva raspunsul (am cautat pe net si nu am gasit). Am 32 de credite, deci pot trece anul cu o cerere dar consider ca mi-ar fi mult prea greu in anul 2 cu 6 diferente ramase de pe anul 1. Oricum consider aceasta facultate un pic peste nivelul meu. Vreau sa ma mut la o alta facultate din cadrul UPB (IMST)-am prieteni acolo si cred ca m-as descurca. Vreau sa incep tot din anul 1 si nu stiu cum se procedeaza cu taxa. Stiu ca voi plati taxa pe acel an care il repet, dar dupa ce trec in  anul 2, voi reveni la buget cum sunt acum sau voi ramane la taxa toti anii?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#2
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Detaliile astea procedurale nu ti le pot da decat cei din conducerea facultatii. De ce nu te duci sa stai de vorba cu cei de al secretariat?

Idee cu taxa/buget depinde de la o facultate la alta. Sunt unele la care poti sa "promovezi" la buget de la un an la altul sau sa decazi la "taxa", altele care te tin cum ai prins de la bun inceput pana cand termini studiile. Depinde de politica facultatii, mergi si vorbeste la tine acolo.

#3
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
de ce vrei sa incepi tot din anul 1? din cate stiu eu, ce se face in anul 1 e ~acelasi lucru pe la facultatile din upb...

#4
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Faci anul I, dar iti echivalezi multe dintre materii/examene.

#5
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Nu te poți transfera cu diferențe

#6
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
S-a scris de multe ori. Transferul este considerat o excepţie, pt că altfel s-ar da peste cap complet cifrele de şcolarizare. Faci o cerere şi ţi-o aprobă sau nu, cel mai probabil nu. Cred că mai simplu pt tine e să dai din nou admiterea în anul 1, şi APOI, după ce intri, să ceri să ţi se echivaleze unele materii deja făcute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate