Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Probleme Lenovo S20-30

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Cata7777777777

Cata7777777777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.06.2014
Buna Softpedia!


     Am un laptop Lenovo S20-30, care, din fabrica avea preinstalat windows 8.1. Eu am instalat Kubuntu 14.04 pe el, am bagat cablul de internet in el, si-a gasit toate driverele si a functionat perfect. Am avut totusi si cu Kubuntu 14.04 putine probleme cu driverul de la wifi...pe care nici eu nu stiu cum le-am rezolvat pana la urma.


     De curand am instalat windows 8 pe el, dar...windowsul il considera oarecum PC. Adica nu ma lasa sa activez wifi-ul, nu imi arata retelele de wifi din apropiere...nimic. Am cautat daca exista drivere pentru el dar pentru wifi nu am gasit nimic. Am sunat si la Lenovo Romania, aceastia zicandu-mi sa trimit un e-mail la serviceul lor. Cei de la service au spus sa instalez driverele de pe site-ul lor, iar, precum am spus mai sus...nu gasesc driverele in niciun fel.

     Am incercat sa il fac din nou cu Kubuntu, dar am niste probeleme cu cablul de internet...si nu mai pot lua driverele.


     Unde as putea gasi driverele? Sau...daca nu, ce sa fac sa functioneze wifi-ul?


     Multumesc anticipat!

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Pe Gogu' l-ai întrebat? Uite ce mi-a spus mie: http://support.lenov...s20-30-notebook

Link mai direct: http://support.lenov...nloads/DS100458

Link chiar direct: https://download.len...es/4zs1029f.exe - Ia-l pe-ăsta dacă nu știi ce să iei.

Edited by 0x0c, 01 September 2015 - 20:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate