Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Solutie Woocommerce Wholesale

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Salut, am nevoie de o solutie aparent simpla, dar care mi se pare dificil de implementat pentru ca nu stapanesc foarte bine platforma Wordpress. Sa zicem ca am 5 produse, fiecare cu un Retail Price ( 400$ ) si un Wholesale Price ( 250$ ) . Daca adun in cos produse a caror suma de Wholesale depaseste un anumit prag ( de exemplu 1000$ ), sa se foloseasca Wholesale Price ca pret.
De exemplu :
Am adaugat 3 produse -> Retail price = 400x3=1200$
Wholesale price=250x3=750$
In cazul acesta folosim retail price.
Daca adaugam in schimb 5 produse -> Retail price = 400x5=2000$
Wholesale price=250x5=1250$
In cazul acesta folosim wholesale price.
Am incercat cu dynamic pricing, dar nu reusesc nicicum sa gasesc vre-o regula relevanta. In plus, cred ca ar trebui sa gasesc o modalitate de a atribui produselor un al doilea pret, cel de wholesale. Cateva sfaturi daca se poate? Multumesc frumos!

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,886
  • Înscris: 07.08.2008
Ai incercat si https://wordpress.or...or-woocommerce/ ?

#3
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Ce parere aveti de ideea urmatoare :
Oricum clientii vor trebui sa isi faca cont pe site daca vor sa beneficieze de preturile wholesale. Sa creez un duplicate product, sau un variation, si sa pun vizibilitate la Everyone, dar permisiunea sa adauge in cart produse Wholesale doar clientii cu tipul Wholesaler. Iar daca adauga un produs wholesale, sa ii fie permis sa adauge doar produse wholesale, iar suma minima ptr comanda sa o fac 1000$? Inca incerc sa gasesc o metoda, probabil ca am complicat-o. Mi s-ar parea simplu sa programez un script care verifica cele 2 preturi ale produselor, si in functie de suma lor, se foloseste unul din preturi, dar nu stiu cum sa o implementez mai concret in site. Eventual in functions.php, dar pierd o zi intreaga implementand functia.

Am folosit si pluginul respectiv, dar nu am reusit sa gasesc o solutie viabila.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate