Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

functia de blocare a apelurilor anonime

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
Buna.

Spuneti-mi va rog câteva modele de telefoane basic strict pentru vorbit care au functia de blocare a apelurilor anonime. In trecut am avut un Samsung E nu mai stiu cat cu functia asta dar as vrea sa stiu daca mai exista si alte modele de telefoane cu optiune de genu.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Cam toate telefoanele cu Android au aceasta functie si chiar daca nu e inclusa implicit de producator sunt aplicatii in Google Play ce pot face acest lucru.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca nu ma-nsel, de la cele cu symbian in sus. La telefoanele fara S.O. eventual poti aloca tonuri de apel pt grupuri/numere din agenda, la cele care nu-s in agenda, sau cu nr ascuns bagi fara sonor. Nu le respinge, dar macar nu te deranjeaza cand suna.

#4
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015

View PostLensFlare, on 01 septembrie 2015 - 07:37, said:

Cam toate telefoanele cu Android au aceasta functie si chiar daca nu e inclusa implicit de producator sunt aplicatii in Google Play ce pot face acest lucru.

Am făcut referire la telefoanele simple nu la smartphone.

#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
La telefoanele basice nu cred ca exista functia asta si posibilitatea de a crea un blacklist.

#6
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
M-am lovit de curand de aceasta problema, apeluri in miez de noapte, sms porcoase... Dragii mei, suntem generatia facebook, am dat jos guverne si am ales presedinti, oare nu putem sa dam in vileag niste retardati care isi bat joc de noi sub cover-ul de privat? Exista coduri secrete ale telefoanelor care iti arata cine te-a sunat sub aceasta acoperire!
Ai numarul de telefon, apoi e simplu: Il postezi pe facebook si rogi prietenii prietenilor... sa dea share la post, pana la urma descoperi numele si localitatea de unde este individul care te streseaza.
Eu am facut mai mult de atat. Am depus plangere la politie, o sa pun si aici si pe facebook si pe toate retelele sociale si pe toate forumurile unde activez numarul de telefon al individului care a facut eroarea sa insiste in prostie. Cand o sa am numele lui, o sa-l postez impreuna cu toate datele pe care o sa le obtin despre el si o sa pun si copii ale mesajelor trimise de oligofren. Nu va avea tupeu sa iasa din casa, va fi marginalizat si va deveni o paria a societatii, asa cum merita. Daca legile si companiile de telefonie ignora acest segment al populatiei care ne hartuieste zilnic, trebuie sa raspundem dur si la vedere. Aveti mai jos numarul de telefon al celui care-mi streseaza un membru al familiei. Ar fi simplu sa-i pun cartela intr-un smartphone care sta aruncat prin casa, dar la 78 de ani e greu sa mai invete....
Numar telefon: 0731 294827

Edited by gphg, 13 November 2015 - 19:59.


#7
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Mi-e usor sa-mi rog prietenii sa sune pe acest numar la orice ora din zi si din noapte cu numar ascuns, dar asta ar insemna ca sunt mai dement decat papagalul asta. Iar cand o sa fac publice mesajele primite, va veti convinge ca am dreptate!!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate