Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aflare keylogger android sau parola facebok

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
LukAlex

LukAlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.08.2014
Buna dimineata!
Stiu ca ceea ce o sa cer eu poate nu e tocmai legal, insa sunt intr-o situatie de criza.
Sunt casatorit de 3 ani si am un baietel de 1 an de zile care e lumina ochilor mei iar de ceva vreme am aflat ca sotia ma inseala si chiar si ea a recunoscut calndva si as vrea sa divortez caci asa nu se mai poate trai si daca mi-am pierdut sotia as vrea ca macar baietelul sa nu-l pierd, dar cum eu nu am nici o dovada ca ea ma inseala si cum de obicei instantele acorda custodia mamei (care cred eu nu o merita ca de cand a inceput sa ma insele nici de copil nu se mai ingrijeste) as vrea sa pot dovedi ca ma inselat poate asa reusesc sa obtin custodia copilului si de asta as avea nevoie de un program gen keylogger sau de o modalitate de a afla parola de facebook caci presimt ca as gasi acolo destule dovezi.

Asadar, daca stie cineva un program sau o aplicatie sau o modalitate de a sparge parola de facebook as fi foarte recunoscator iar daca considera cineva ca imi poate oferi aceste informatii dar nu gratis as putea sa ofer si bani pentru asta, in limita posibilitatilor desigur... nu sunt bogat, sunt doar disperat!
Multumesc anticipat!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Ai grija sa nu intri tu la "racoare" pt violarea corespondentei. (vezi cazul Cioaca-Elodia).

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostLukAlex, on 01 septembrie 2015 - 05:06, said:

......... as vrea sa pot dovedi ca ma inselat poate asa reusesc sa obtin custodia copilului ...............

chiar daca reusesti sa pui mana pe dovezi admisibile in instanta, asta nu va afecta obtierea custodiei. tu trebuie sa incerci sa strangi dovezi cum ca nu mai are grija de cel mic.

#4
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Detectiv particular?

#5
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Dar poate mai exista o sansa,de dragul copilului.Isi va da seama de greseala si se potoleste.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Daca ai postat pe aria Android inseamna ca foloseste FB pe telefon. Majoritatea are setat sa retina parola. Depinde de setarile facute daca se salveaza sau nu istoricul.
Altceva nu ai ce gasi acolo.

#7
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005
Eu zic sa cauti un avocat bun spre foarte bun (specializat in divorturi)  ... el te va sfatui ce sa faci, si care iti sunt sansele !
Nu cred ca te va costa asa mult o ora de consultatie cu el. Inainte de intalnirea cu el, ar fi bine sa-ti faci o lista cu intrebari, sa nu ajungi acolo sa ii pui doar 2-3 intrebari si gata, ca mai apoi sa-ti aduci aminte de alte lucruri si sa fie prea tarziu.
Baietelul nu-l vei pierde , doar ca il vei vedea mai rar! E obligata prin lege sa ti-l incredinteze cateva ore pe saptamana! Daca sotia ta nu prea se mai ingrijeste de el s-ar putea sa ti-l dea mai des ca sa ai tu grija de el, si sa aiba timp mai mult pentru ea!

#8
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
.

Edited by DraculescuDraculescu, 01 September 2015 - 08:20.


#9
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Sansele ca tatal sa obtina custodia copilului in RO sunt foarte mici.
Chiar daca te inseala nu conteaza in instanta decat pentru divort, pentru custodie doar daca paraseste copilul si domiciliul conjugal si poti dovedi asta.
Dar la un copil de 1 an sansele sunt infime, pana la 2 ani se da chiar concediu.

#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
In cazul in care aveti si un pc/laptop acasa, poti sa iti indic faptul ca de obicei, pe chrome se salveaza toate parolele introduse. Insa cum zicea si un coleg mai sus, tu dovedind instantei ca te inseala nu demonstrezi neaparat ca nu are grija de copil.. Tre' sa te axezi mai mult pe strangerea "dovezilor" in directia asta cu neglijenta. Parerea mea.

Cred ca ar trebui mutat pe "Juridic" topicul.
Intrebare pentru cei mai experimentati: se poate rejudeca obtinerea custodiei copilului peste 1-2-3-4 ani?
Adica la o varsta frageda e de inteles de ce ar trebui ca mama sa aiba copilul (luan in vedere alaptatul si celelalte), dar mai tarziu, nu se poate rejudeca speta?

#11
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
De obicei se acorda custodie comuna dar copilul sta la mama si tatal are drept de vizita, dar daca mamei nu ii pasa copilul poate sta cu tatal fara probleme atata timp cat mama nu il cheama in instanta ca l-a "rapit".
Mizeriile apar de obicei numai din cauza banilor din pensia alimentara pe care tatal o plateste si mama considera ca i se cuvin ei, nu copilului.
Daca divortul e din culpa sotiei nu poate cere alti bani, dar va ciuguli cat mai mult prin PA - pana la 25% din venitul net al sotului.
E nedrept.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Ce vrei tu sa faci e ilegal.
Deci dovezile obtinute ar fi obtinute tot ilegal. Cand le vei prezenta la judecatorie pe langa faptul ca vor fi nule, te vor salta ptr infractiuni informatice.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View Postvlad29marko, on 01 septembrie 2015 - 08:52, said:

In cazul in care aveti si un pc/laptop acasa, poti sa iti indic faptul ca de obicei, pe chrome se salveaza toate parolele introduse.
Doar daca e de acord utilizatorul.

#14
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Corect. Insa majoritatea sunt. (cu toate ca ar trebui "majoritatea este"?! hmm..)

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Daca esti un bou, nu te poti transforma in taur doar prin aflarea parolei. Angajeaza un detectiv particular, el iti va rezolva si problema veniturilor si pe cea a adulterului.Sau,  du-te la "ochii din umbra", vei avea si de castigat niste bani si iti vor rezolva problema cu aparatura  de ultima generatie si pe deasupra, si omologata.

#16
cosmin_ovoid

cosmin_ovoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 02.10.2007

View Posteiffel, on 01 septembrie 2015 - 09:45, said:

Ce vrei tu sa faci e ilegal.
Deci dovezile obtinute ar fi obtinute tot ilegal. Cand le vei prezenta la judecatorie pe langa faptul ca vor fi nule, te vor salta ptr infractiuni informatice.

...Și implicit pierzi chiar și drepturile de bază. Mai bine caută-i o „prietenă” care știe ceva.

#17
Baobao

Baobao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.08.2015
Chestia asta se face legal la judecator. Faceti divortul si pentru dovezi specifici ca pot fi verificate log-urile de pe FB. Instantele au dreptul sa ceara acele loguri iar FB este obligat sa le furnizeze. Sunt 100% convins de ceea ce spun pentru ca am cunostinte in zona asta. Daca tu vei procura dovezile printr-un keylogger vei intra si tu la belele, fara sa mai vorbim ca poate a sters conversatiile.

#18
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ce vrea initiatorul este un cumul de infractiuni - cel putin Accesul fara drept la un sistem informatic si Violarea secretului corespondentei. Se lasa repede cu puscarie.

Daca doreste, poate urma linistit calea legala a detectivilor particulari(pana la un punct).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate