Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Huawei P8Max

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.08.2010
Genial telefonul (sau phabletul, whatever).

Link: http://www.gsmarena...._p8max-7200.php

Pe la noi cand apare?

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Necesita borseta si casca bluetooth. Nu vad cum se poate purta in buzunar sau duce la ureche un ''telefon'' de 6,8 inch.

#3
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.08.2010
Depinde, cu ceva timp in urma si cele de ~5 inch erau considerate prea mari, intre timp insa, societatea le-a acceptat :)

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Cele de 5 inch incap in buzunare..cele de 6.8 incap doar in buzunarele lui Ghita Muresan.
Vor avea si ele nisa lor, dar nu le vad drept un produs mainstream. Nici chiar cele de 5.5 nu sunt, nu ma astept sa devina cele de 6.8, mai ales ca telefoane mari au mai existat (Asus Fonepad, Sony Xperia Ultra si altele).

#5
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
e mult prea mare. e tablet.

#6
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Salutare!Cel puțin pentru mine nu e o problemă chiar așa mare.Am avut un Archos xenon 64 de 6.4 inchi care din păcate să defectat,am trecut la moto g(2014)cu 5inchi și acum am trecut din nou la 6 inchi la Huawei ascendentă mate7.Frumos phablet.

#7
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Azi mi-am luat p8 max.am mate 7 si note 4.o sa va tin la curent despre el.

#8
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Note 4 am și eu. Te rog din suflet, fa o comparație intre autonomia acestor doua device-uri.
Și spune-ne și cum ți se pare la telefon, cum te împaci cu dimensiunea lui etc.

#9
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
azi o sa-l butonez intens si o sa scriu.avand mate 7 sper sa ma obisnuesc cu el,dar e mare.

#10
akruno

akruno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 17.04.2009
De ieri am luat si eu P8 max-ul,dupa mai multe samsunguri note si Mate 7.da,intradevar un tel maricel,dar e o trecere normala de la mate 7(un tel extraordinar de altfel).se misca impecabil,finisaj de mare clasa,barerie huge,si e intr-o clasa a lui.Huawei-ul vine tare din spate,personal cad d curand nu ma voi apropia de sams,lg htc sau etc.

#11
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cat tine bateria la o utilizare intensa? Cat scade intr-o ora de utilizare continua (browser + Facebook chat)?

#12
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Dupa 26 ore am ramas cu 40% baterie
si 7 ore ecran.in tot acest timp l-am folosit pe internet(phonearena,gsmarena,magazin orange,si alte forumuri),am filmat 10 minute si am facut 12 poze.telefonul era pe wifi.deci eu cred,ca oricum l-ai forja te tine cel putin 24 ore cu 8,9 ore ecran.

A fost prima incarcare de la 0% la 100%.csnd l-am cumparat era descarcat 0%.interesant.e primul telefon pe care il cumpar si are bateria goala.

#13
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Boy4ever,la note 4 am 4 ore ecran cand ajunge bateria la 40%.

Am uitat sa mentionez ca am trei conturi de email,si alte aplicatii pe care le utilizez de 5,6 ori pe zi.conturile de email le sincronizez manual la 25,30 minute.

#14
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mulțumesc mult de tot pentru informații.  Așadar este clar peste Note 4 la baterie. Cum te împaci cu mărimea? Încape în buzunar?

#15
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Cu marimea o sa ma impac.in buzunar nu l-am pus fiindca numai joi seara l-am cumparat.trebuie un buzunar mai sanatos.

Iar la baterie clar e peste note4

Azi noapte l-am incarcat,adica acum 9 ore,am 1 h si 40 minute ecran iar baterie 87%.verificat vremea de trei ori,de patru ori verificat si citit email-uri si navigat pe forum-uri.eu cred ca ajunge la 9 ore de ecran in 24 ore de utilizare.

#16
raduverdes

raduverdes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.09.2009
Salut, aikido 1996, cum stă P8 max la recepția 3G/4G și la viteza datelor, comparativ cu Mate7 ? În special în locurile cu semnal foarte slab, la limita recepției. Și la conexiunea Wi-Fi, la distanță mare de router, comparativ cu Mate7.  Mulțumesc.

Edited by raduverdes, 09 January 2016 - 16:54.


#17
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Pe 3g/4g nu il folosesc fiindca am semnal foarte slab(stau la 2 km de cluj-napoca)dar pe 2g este mai bun ,nu e mult dar mai bun.pe mate7 cadea semnalul in apartament de 5 ori pe zi iar la p8max cade o data.pe wifi nu am avut probleme nici cu mate 7 ,prindea semnal si afara la sapte metri distanta de apartament.

Per total e mai bun ca mate7,si la camera si la viteza.singurul minus ar fi marimea.cine se uita la filme pe telefon e superb.poti sa te uiti cel putin 10 ore.

#18
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mă cam tentează sa îmi iau unul :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate