Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

8 Ball Pool - Biliardul păcălici

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
Spin & Win

Făcătură de dimineață până seară. Un "joc" pur programat astfel încât să câștigi sume mici. Le câștigi în funcție de level, și niciodată premii mari. Ideea e frumoasă în minte lor. Dai o dată, de două ori, te gândești la noroc și bagi bani în joc. Căci doar îți poți cumpăra spin-uri dintr-astea. O adevărată distracție pentru cine nu gândește înainte de-a arunca banii.

Scratch & Win

Funcționează pe același principiu ca și Spin & Win. Programat de la cap la coadă, mai mult decât jocul în sine. Îți cauți premiile, dar găsești numai mărunt. La fel, depinde de level. În condițiile în care pare a fi un joc de noroc, la fel cum se presupune că ar fi și Spin & Win. Aceeași chestiune, dacă n--ai ce face cu banii și nu-ți dai seama, e posibil sa-i bagi în joc.

Weekly Competition

Din nou, de dimineață până-n seară făcut într-așa fel încât să nu ajungi mai sus de locul 2 dacă ai level peste 40-50. Pur și simplu îți aruncă un jucător, doi, în față de te întrebi cum a făcut ăla bani pe statisticile care nu corespund în nici o măsură.

Buguri între ghilimele

De ani de zile, după fiecare update, jocul a avut unul sau mai multe buguri (așa le zic unii, buguri) care să îți ia monezile de pe care joci. Nu te poți aștepta de la un răspuns la ei. Îți spun doar că problema va fi rezolvată. Au câștigat o grămadă cu error connection în condițiile în care puteai avea net să navighezi pe 20 de site-uri o dată. Și nu e vorba de cerințele jocului, care nu au fost niciodată mari, ci de o scuză ieftină ca să-ți ia banii. Ideea e aceeași, rămâi fără bani și, într-un moment de "panică", bagi mani reali să-ți cumperi monezi, să te poți juca ca omul.

În momentul de față au alt bug. Ți se încarcă tacul de 2 ori dacă nu te prinzi de momentul în care trebuie încărcat. De precizat că penultimul tac standard se încarcă pe 350.000 de monezi. Da, așa ziceam și eu.

Un alt așa numit bug este că dacă ți-e lumea prea dragă și vrei să bagi în buzunarul din colț, pe lângă mantă, în linie dreaptă, mă dreptă, fie se lovește de buzunarul din mijloc (mă linia e dreaptă), fie se lovește de ....gaura buzunarului în care vrei să bagi bila. Filmați și o să vă minunați.

Așa numitul joc 8 Ball Pool nu este atât de bine creat / programat precum pare

Eu, ca jucător, sau dacă vreți ca observator, îmi pot da seama că jocul este făcut în așa fel încât să pierzi când ți-e lumea mai dragă. Un programator care înțelege cum este jocul creat, și-ar da semaa cu siguranță că loviturile în bile nu corespund cu destinatiile la care ajung ele. Cu atât mai mult dacă n-ai ce face și schimbi tacul. Și nu e vorba de nici o extraopțiune care ți-o oferă tacul. Pur și simplu loviturile sunt diferite. Dacă au făcut intenționat și drăcia asta, să-i întrebați pe ei.

Dacă lovești cu tacul default, primul care ți-l dă în joc, în linie dreaptă, cu puterea cea mai mare, cu rigla pe monitor, s-ar putea să lovești pe lângă. Se mai întâmplă fraților. După câteva plângeri pe forumul lor, mi-a zis cineva "auzi, dar tu ești perfect ?".

Păi, scuză-mă, mi se pare că aveți 16.439.052 de aprecieri pe facebook, din care, nu zic toți, că sunt mai mulți, dar punem 1.000.000 de jucători. Păi mă întrebi dacă eu sunt perfect... Păi voi va dați seama câți bani fac de pe urma ăstora ?

Hai că am încredere în românii noști, că nu vreau să cred că suntem atât de inconștienți încât să băgăm bani în jocuri. Avem alte lucruri de făcut. Double coins, triple coins, îți sar în față de te sperii. Aproape că le-ar scoate x-ul.

N-am pus un leu în jocul ăsta. Și nici n-as fi pus vreodată.

Până la urmă na, ce ar fi vrut unul sau altul, să nu se vrea câștiguri din joc cu atâția playeri ? Nu, sunt de acord că oricine ar fi încercat să câștige o pâine, că n-or fi făcut nici ăia jocul numai din distracție. Au muncit pentru joc.

Că l-au făcut sa ne păcălească, asta e problema mea. Și am spus aici doar vrăjelile (lor) care mi le-am adus aminte. Sunt multe buguri, voite multe din ele, care face jocul nejucabil, daca îmi permiteți să-i spun așa. Și creează și dependență în draci. Mai bine ieși cu bicla, ieși în parc. Mai bine te duci să-ți faci un duș să te răcorești, te uiti la un meci, te uiți la un film, fie el și 18+. Sunt multe alte activități utile decât porcăria asta de joc.

Mă oftică doar că, cu toată frumusețea care a mai rămas în joc, era singurul pe care îl jucam. Mie nu-mi place să mă joc. Sunt programator php, sql și alte bălării. Mi sa dus si ultima distracție. Dar decât cu așa distracție, mai bine lipsă.

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
http://www.miniclip....multiplayer/en/

#3
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Nu credeam ca poate fi cineva atat de suparat din pricina unei aplicatii de pe fb... Tristuț, oricum, singurul tau mod de a-i "pedepsi" este sa nu le mai joci joculetul.

#4
-denis-

-denis-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 20.08.2015
E un simplu joc. Atâta timp cât este gratuit si nu îţi cer bani să te joci, nu văd de unde atâta supărare...

#5
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 andrei_1234567890, on 31 august 2015 - 03:54, said:

Spin & Win
Am castigat cel mai mare premiu. (de 2 ori + a castigat si un prieten)

 andrei_1234567890, on 31 august 2015 - 03:54, said:

Scratch & Win
Am castigat cel mai mare premiu.

 andrei_1234567890, on 31 august 2015 - 03:54, said:

Weekly Competition
Nu stiu ce sa zic...
Au fost si romani pe acolo.. Nu am verificat asta.

 andrei_1234567890, on 31 august 2015 - 03:54, said:

Buguri între ghilimele
Asta se mai intampla.
E ceva firesc.

Nu vreau sa zic ca roata aia nu e programata sa castigi sume meci, e adevarat. Dar daca ai noroc, castigi :).



Daca chiar nu ma crezi, pot sa caut poze cu premiile. ( Nu de alta dar am facut poze exact din cauza asta. Am fost 100% convins ca o sa am prieteni care nu or sa ma creada , asa a si fost. )

Edited by WindyZ, 31 August 2015 - 21:35.


#6
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015

 WindyZ, on 31 august 2015 - 21:33, said:

Am castigat cel mai mare premiu. (de 2 ori + a castigat si un prieten)
Sigur ca ai câştigat. Spune-mi ce level şi câţi bani ai avut.

Şi eu am câştigat 50k, dar aveam ~400k în cont. Cu ce mă ajută ?

Sunt programate şansele. De exemplu dacă ai level mic şi bani puţini, n-ai să prinzi un premiu mare. Altfel da. Dacă ai level mare sau bani în cont, îţi dau premiul mare. Asta înseamnă că jocul e programat să nu fie vorba de noroc, ci de statisticile contului tău. Deci aia nu este nici o roată al niciunui noroc.

Pentru mine este o problemă să-mi arăţi o roată care pare a fi norocoasă şi de fapt să nu fie. Cu atât mai mult că-ţi dă opţiunea de cumpărare spin-uri.

Din punctul meu de vedere nu este nimic firesc.

#7
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 andrei_1234567890, on 01 septembrie 2015 - 02:06, said:

Sigur ca ai câştigat. Spune-mi ce level şi câţi bani ai avut.

Şi eu am câştigat 50k, dar aveam ~400k în cont. Cu ce mă ajută ?

Sunt programate şansele. De exemplu dacă ai level mic şi bani puţini, n-ai să prinzi un premiu mare. Altfel da. Dacă ai level mare sau bani în cont, îţi dau premiul mare. Asta înseamnă că jocul e programat să nu fie vorba de noroc, ci de statisticile contului tău. Deci aia nu este nici o roată al niciunui noroc.

Pentru mine este o problemă să-mi arăţi o roată care pare a fi norocoasă şi de fapt să nu fie. Cu atât mai mult că-ţi dă opţiunea de cumpărare spin-uri.

Din punctul meu de vedere nu este nimic firesc.


Intre 30 si 40 (level).
Bani da, aveam in majoritatea cazurilor multi dar niciodata peste 100k.
Si cand am castigat la Scratch, din cate imi amintesc, eram cam falit. Imi aduc aminte ca m-am bucurat foarte mult ca tocmai ce ii pierdusem unii dupa altii...

#8
Andyyrocks

Andyyrocks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2009
Salutare
Am facut azi un nou cont de bilard(gen sa joc doar cu prieteni,) si din prostie am dat sa loghez cu facebook  ca sa imi apara prieteni de pe fb.
Eu înainte avand tot cu acest Facebook contul vechi cu level mare etc
Cum pot sa imi accesez din nou contul vechi??


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate