Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Allview P5 Energy

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Un telefon care deocamdata se regaseste doar in oferta Digi (nici pe site-ul Allview nu sunt detalii despre el) si suporta inclusiv 4G-ul celor de la RDS, in banda 38.
Specificatiile sunt urmatoarele:

4G TDD, 2600 MHz, banda 38
Procesor quad core MediaTEK 1.3GHz
Android 5.0
1GB RAM,
16GB stocare interna
Display IPS de 4.5 inch cu rezoluție 480x854 pixeli
Camera foto principala 5MP / frontala 2MP
Altele: Digital Theater Systems Audio
Timp in convorbire: Vizionare continua de filme 13 ore
Navigare continua pe internet 11 ore
Timp folosire business 2 zile
Timp folosire normala 3 zile
Timp redare continua de muzica 100 ore
Timp stand-by 500 ore
Acumulator  4000mAh

Se remarca acumulatorul destul de mare si faptul ca stie 4G pe RDS, in rest nimic deosebit. Totusi, vine la un pret corect pentru ceea ce ofera, pe site-ul Digi se vinde cu 549 lei + abonament.

[ http://www.rcs-rds.ro/resources/telefoane-oferta/images/allview_p5_energy.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dares, 30 August 2015 - 21:34.


#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,653
  • Înscris: 29.03.2006

View PostDares, on 30 august 2015 - 21:21, said:

Un telefon care deocamdata se regaseste doar in oferta Digi (nici pe site-ul Allview nu sunt detalii despre el) si suporta inclusiv 4G-ul celor de la RDS, in banda 38.
Specificatiile sunt urmatoarele:

4G TDD, 2600 MHz, banda 38
Procesor quad core MediaTEK 1.3GHz
Android 5.0
1GB RAM, TEAPA !
16GB stocare interna
Display IPS de 4.5 inch cu rezoluție 480x854 pixeli TEAPA !
Camera foto principala 5MP TEAPA !/ frontala 2MP
Altele: Digital Theater Systems Audio
Timp in convorbire: Vizionare continua de filme 13 ore
Navigare continua pe internet 11 ore
Timp folosire business 2 zile
Timp folosire normala 3 zile
Timp redare continua de muzica 100 ore
Timp stand-by 500 ore
Acumulator  4000mAh

Se remarca acumulatorul destul de mare si faptul ca stie 4G pe RDS, in rest nimic deosebit. Totusi, vine la un pret corect pentru ceea ce ofera, pe site-ul Digi se vinde cu 549 lei + abonament.



Edited by loock, 30 August 2015 - 22:13.


#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Unde-i teapa?

#4
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Dintre toate "tepele" pe care le-a enumerat colegu', doar la display ii dau dreptate.
Altfel, un entry level cu 1gb de ram si camera de 5 MP (care oricum va scoate poze la fel de mediocre ca una de 8 MP, sa zicem) nu seamana a teapa...
Punctele lui forte sunt insa bateria mare si faptul ca Digi il vinde ca telefon accesibil pentru 4G-ul lor.

Edited by Dares, 30 August 2015 - 23:09.


#5
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Telefonul asta are 1Ghz sau 1,3? Are ecran HD? Ma gandesc sa-l iau. Merita? Eu vreau sa-i pun si jocuri. La 550lei exista si Vodafome prime 6 pe care sa-l iau?

#6
doarmiky

doarmiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 12.01.2010
Nu e hd dar se vede super ecranul.este quad de 1ghz pe 64bit si ruleaza bn fara lag.cumpara cu incredere.iar bateria tine 12ore de stat nonstop pe el cu 3g

#7
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Nu are un 1Ghtz ci 988 Mhtz... Vezi despre telefon la setari daca asa e. Eu am vazut chestia asta intr-un review de pe You Tube si m-am decis sa dau cu flit firmei Allview pentru ca nu-mi place sa fiu mintit.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Oh dar vai,asta cred ca ar fi ultimul motiv sa returnez un allview,oare sa ii sun pe baietii de la intel fiindcã procesorul meu q6600 nu 3 la 2400 ci la 2398?

#9
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Nu e un motiv de retur ci doar de necumparare cand descoperi ca mint in ceeace priveste specificatiile unui telefon. Mai cumparai telefonul daca iti spunea de la inceput ce putere are procesorul? Astia de la Allview m-au blocat pe facebook cand le-am spus ca mint legat de p5 energy. Ma orientez catre alta marca. Am un Allview si sunt multumit de el. Ajunge un Allview.

#10
alex19850921

alex19850921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.02.2012
"Buna Gabriel,

Display-ul este protejat de Soda Lime Glass.
Cu respect,

Echipa Allview"

Nu stiu daca putem spune ca e protejat, ceea ce vad in video (in comparatie cu Gorilla Glass), nu m-a linistit... Cat de rezistent e Soda Lime Glass asta... (Ce denumiri...)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z7vzN7L4NPs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Respectul echipei Allview tine pana la garantie... 'Prietenii stiu de ce' :-)

#12
Catalin21999

Catalin21999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.09.2014
Cine are acest telefon si stie cum sa salvezi pe dispozitiv poze de pe facebook? Tasta capacitiva din stanga nu este pentru meniu din pacate. Solutii? Multumesc!

#13
rgfmr

rgfmr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2006

View PostCatalin21999, on 06 noiembrie 2015 - 08:18, said:

Cine are acest telefon si stie cum sa salvezi pe dispozitiv poze de pe facebook? Tasta capacitiva din stanga nu este pentru meniu din pacate. Solutii? Multumesc!


asta e simpla :))
musai update facebook (asta inseamna vreo 200 mega spatiu ocupat) si ai in setarile facebook optiunea sa salvezi automat foto. sau printscreen. sau alta aplicatie facebook.
uite una grea: cum ajungi in setarile yahoo messenger? :))

#14
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Lasand la o parte pupincuristii Allview si review-ul de pe youtube tot al unui pupincurist, poate un detinator al acestui terminal sa imi spuna cum se misca telefonul? Daca agata prin meniuri, sau sunt laguri serioase? Cat tine bateria si cu cate simuri il folositi? In mare, care sunt plusurile si minusurile telefonului?

#15
rgfmr

rgfmr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2006
e un telefon low-cost. are lag serios la: agenda, mesaje, apel. inca nu mi-am dat seama daca e din cauza sistemului sau ii mai trebuie 1 giga la ram. in meniu se misca ok. bateria tine minimum 3 zile, oricat l-ai forja (fara jocuri). dual sim-ul e standby. am trecut de curand pe android de pe windows si pot sa spun ca nu suporta comparatie, aceeasi configuratie pe windows pare racheta. avantaj la P5 ar fi magazinul cu aplicatii. 4G e cam degeaba, cel putin la RDS, semnalul tinde catre 0 Posted Image
pe scurt, nu-si merita banii.

Edited by rgfmr, 19 November 2015 - 14:42.


#16
Iakabmarton

Iakabmarton

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.12.2015
4 g la digi e bun iar p5 e bun il am eu am dat 450  si e bun ...

#17
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Stie cineva cum se aude convorbirea, raportat la un P6 energy ?
Eu si prietena mea purtam aparate auditive, si avem nevoie de ceva sa se auda clar. P6 e destul de bun la capitolul asta.

#18
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Aveți asa ceva? Cum se comporta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate