Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Probleme windows si bios la un lenovo think pad

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
De curand am primit un lenovo think pad edge dar am o problema la el...are la windows si cand am incercat sa instalez un nou windows am vaazut ca are si parola la bios.Am citit pe net ca ar fi o varianta sa scot bateria de bios,am scoso am asteptat si am pus o inapoi si numai merge nici o tasta imi apare doar un lacat!ma poate ajuta cineva?Attached File  uploadfromtaptalk1440954989061.jpg   142.79K   44 downloads asa ceva imi apare si nici o tasta nu functioneaza.

Edited by cipribenta, 30 August 2015 - 19:21.


#2
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
Iti rezolva problema fostul proprietar daca este el cel care ti l-a daruit.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Intreaba fostul proprietar care este parola la Bios. Bagi parola, intri in Bios si dezactivezi de acolo se nu mai fie nevoie de parola.

#4
diminutiv

diminutiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 23.02.2012
De la parola din BIOS el a dat in alta problema. Vezi ca pe partea stanga sau partea dreapta tre' sa ai la laptop o mica gaurica. Introdu varful de la o scobitoare usor si vezi daca-ti intra in BIOS.

Edited by diminutiv, 30 August 2015 - 20:16.


#5
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Am incercat si varianta cu gaurica si tot nimic ...imi apare exact ca in imaginie si numai functioneaza nici o tasta.inaite puteam sa intru in bios dar nu puteam sa fac modificari.nu pot sa intreb pe fostu propietar pentru ca de la cine l am primit asa la primit si el de la alta persoana .....

Edited by cipribenta, 30 August 2015 - 23:21.


#6
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
in acest caz , Nu stiu ce ramane de facut .

Trebuie dat de urma actelor de cumparare , ca sa poti cere ajutor de la firma producatoare .

Prin ele poti dovedi ca e proprietatea ta ....

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Mojoritatea thinkpadurilor mai recente nu sunt susceptibile la eliminarea parolei prin inlaturarea cmos/baterie.Informatiile de securitate sunt stocate intr-un EEprom care e mai dubios de eliminat.Oricum,chiar si cu actele in regula pe el la Lenovo iti vor schimba placa de baza ca solutie si nu e deloc ieftin.Mentionez ca aceasta operatiune se face contraconst indiferent de statutul garantiei.

#8
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Deci sa inteleg ca alta varianta nu exista ,doar schimbarea placii?

#9
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
vezi aici  https://support.leno...uments/ht036206
poate te ajuta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3rwTJZc4xXw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by flowersf, 31 August 2015 - 18:42.


#10
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Am incercat si asa si nu se intampla nimic cand se aprinde imi apare Attached File  uploadfromtaptalk1441170391458.jpg   852.19K   6 downloadsdupa aceea imi apareAttached File  uploadfromtaptalk1441170436265.jpg   779.95K   6 downloads ,doar butonul on off imi fuctioneaza si la fel mi se intampla si cu baterie si fara bateria de bios

#11
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014

View Postcipribenta, on 02 septembrie 2015 - 07:09, said:

Am incercat si asa si nu se intampla nimic cand se aprinde imi apare Attachment IMAG0558.jpgdupa aceea imi apareAttachment IMAG0559.jpg ,doar butonul on off imi fuctioneaza si la fel mi se intampla si cu baterie si fara bateria de bios


#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu poti elimina parola EEprom prin metode obisnuite.

#13
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Singura variata ar fi reciclarea sau vanzarea pieselor?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate