Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

stikerele lipte pe geamuri/masina

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
elvys19

elvys19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 26.01.2009
Salut, am o mare nelamurire am voie sa lipesc stikere pe geamurile masinii sau direct pe masina fara autorizatie R.A.R. ? Am intrebat mai multa lume si altii imi spun ca da si altii imi spun ca imi trebuie autorizatie, voi ce credeti?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
codul rutier e destul de clar. din ce tin eu minte, n-ai voie sa lipeste nimic ce obtureaza vizibilitatea, iar culoarea masinii trebuie sa fie 60 sau 70% cea din talon (restul putand fi acoperit cu altceva).

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Depinde foarte mult de marimea acestora!Posted Image
Daca sunt mici, nu se pune.....

Edited by xmanyacs77, 30 August 2015 - 18:42.


#4
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Cand lipesti vignete pe parbriz ai autorizatie de la RAR? La fel si cu inscriptionarea partiala a autovehiculului...Daca nu deranjezi campul vizual nu vad de ce nu ai putea lipi. Metionez ca e doar o parere personala, conform cerintelor din intrebarea ta. Posted Image

Edited by wasteyard, 30 August 2015 - 18:44.


#5
Fifi_v3

Fifi_v3

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 132
  • Înscris: 29.05.2015
Poti sa pui linistit stickere pe geamuri cu diverse cluburi auto, daca asta te intereseaza.Sunt atatea masini care au asa ceva, nu mai spun de Dacii cu stickere cu Renault, Dacia...etc folosite pe post de parasolar.
Poti inclusiv sa-ti imbraci aripile in StickerBomb si sa-ti pui pe portiere stickere cu BBS, OZ,Ronal...etc si sa-ti mai tragi si doua dungi tip sport pe toata lungimea masinii  din emblema in emblema.
Dar cel putin din punctul meu de vedere, stickerele alea arata ca dracu.O sa iti dai seama de lucrul asta in maxim doua luni din momentul in care o sa le pui.

#6
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Poate deveni o problemă să le scoți ulterior. Dacă pui un vinil cu adeziv permanent le scoți cu pistolul cu are cald, și va rămâne marcaj pe vopsea garantat.
Plus că dacă nu sunt laminate se distrug în juma de an.

Edited by iladi, 30 August 2015 - 19:00.


#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ce si cat vrei sa pui?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate