Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Pericol mare sau doar o simpla teama de a mea! URGENT!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#1
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Buna-ziua. Ieri am fost implicat intr-un scandal pe strada cu un individ de 22 de ani. EU am 15, deci sunt minor. Practic lupte greco-romane de 4 ani si am 1.85 si 89 kg. Individul a crezut ca sunt doar un simplu copil mai bine "facut" si a inceput sa se lege aiurea de mine. L-am izbit cu fata de beton iar el si-a pierdut 2 dinti si cred ca si-a fracturat si maxilarul. A spus ca ma da pe mana politiei, este posibil asa ceva?! Omul tot facea glume proaste in tramvai si m-a agasat si dupa accea pana nu am mai putut suporta. A avut si 2 prieteni cu el dar care au fugit cand au vazut cum l-am aruncat pe cretin in aer... E posibil sa patesc ceva daca isi scoate certificat medico-legal (Nu prea isi mai tinea echilibrul dupa ce s-a ridicat de jos si era plin de sange pe fata).

#2
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
daca dovedesti ca ai fost in self defense nu patesti nimic.
altfel cam tre sa-i pui lu ala dinti, si daca e destept mai scoate si ceva banuti extra de la tine...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VqprMzZXTf4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sun_kid, 30 August 2015 - 15:11.


#3
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Pai faza asta e...ca omul punea piedici in tramvai, ma calca aiurea pe picior si odata a vrut sa ma dea jos din tramvai in statie...era un pustan din asta cu chef de joaca pana mi s-a urcat la cap....

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Real nu o sa patesti mare lucru, cel mult o amenda pe care oricum nu o sa o platesti ca n-ai nimic pe numele tau.
Daca nu s-a dus la politie pana acum e cam sigur ca nici nu o sa se mai duca de aici incolo.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Vei raspunde penal, daca se dovedeste ca ai actionat cu discernamant, chiar daca esti minor.

#6
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Asta e o lectie de viata...ieri  pe vremea asta făceam misto de cei disperări de situatia lor la sectiunea de paranormal....Eu sunt disperat acum intr.O situatie ce implica politie etc...Mi-a fost învătătură de minte

Eu, drept sa va spun  am mai luat o amenda pt un scuterist care era sa ma lovească când am plecat de la liceu....l.am izbit cu spatele de asfalt ca a venit repede la mine si am crezut ca vrea sa ma bată...avea niste vanatai si am luat o amenda penala. .

#7
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,388
  • Înscris: 28.02.2007

View PostAiRdr0p, on 30 august 2015 - 15:17, said:

...Mi-a fost învătătură de minte
Eu zic ca lu' ala i-a fost invatatura de minte corectura aplicata de tine. Nu cred ca o sa patesti ceva, mai ales daca nu te cunoaste si nu are de unde sa te ia...

#8
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View PostAiRdr0p, on 30 august 2015 - 15:11, said:

Pai faza asta e...ca omul punea piedici in tramvai, ma calca aiurea pe picior si odata a vrut sa ma dea jos din tramvai in statie...era un pustan din asta cu chef de joaca pana mi s-a urcat la cap....
tehnica de autoaparare trebuie folosita proportional. daca unu te zgarie pe blug tu nu-i rupi coloana. ai avut vreun moment in care viata sau integritatea corporala ti-a fost pusa in pericol? daca da si poti dovedi e bine pt tine. eu totusi cred ca ai reactionat violent la sicanari, atat de violent incat i-ai rupt dintii. si in mod normal ar trebui sa platesti.
cum spune in mel de mai sus ''daca ti-a calcat pantoful, i-ai spart fata i-ai rupt botu''
a nu se intelege ca apar cretinii prezenti in mijloacele de transport in comun!!!

Edited by sun_kid, 30 August 2015 - 15:25.


#9
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Nu stiu de ce....dar uneori uit ca una e sala de lupte si alta e strada....omul nu ma cunoaste si sper ca nu depune nici plângere, oricum, a iesit cam sifonat din treaba asta..

Si 2 la mana, daca nu am dat cu pumnul ca nu asta presupune sportul pe care il practic, se considera tot violenta...cu toate ca eu stiam ca ori isi sparge capul ori da cu dinti de asfalt....cu toate astea nu e una sa dai cu pumnul si alta sa il izbesti de asfalt?

#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Ala trebuie sa-si scaoata certificat medico-legal si sa depuna plangere la politie. Politia te va chema sa te intrebe de sanatate, de aici incolo urmarea depinde de multi factori. Asta pe partea penala, pe partea civila poate cere despagubiri.

#11
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View PostAiRdr0p, on 30 august 2015 - 15:28, said:

Nu stiu de ce....dar uneori uit ca una e sala de lupte si alta e strada....omul nu ma cunoaste si sper ca nu depune nici plângere, oricum, a iesit cam sifonat din treaba asta..

Si 2 la mana, daca nu am dat cu pumnul ca nu asta presupune sportul pe care il practic, se considera tot violenta...cu toate ca eu stiam ca ori isi sparge capul ori da cu dinti de asfalt....cu toate astea nu e una sa dai cu pumnul si alta sa il izbesti de asfalt?
esti constient ca ce ai spus iti confirma vinovatia? ca nu te cunoaste acum nu-i o problema mare pt el, bine pt tine ar fi sa nu-si scoata certificat medico-legal. treaba ar putea sa te coste si 30.000 ron cu putin ghinion. depinde si de ranile lui

Edited by sun_kid, 30 August 2015 - 15:32.


#12
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Eu recunosc....dar daca m-a călcat pe coada asa de rau...ghinionul lui si al meu a fost ca nu e primul care face asta in tramvai...

#13
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
e minor, ce bani sa-i ceara ? eu in locul lui l-as mai cafti odata pe marlan

Edited by xkos, 30 August 2015 - 15:34.


#14
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

View Postxkos, on 30 august 2015 - 15:34, said:

e minor, ce bani sa-i ceara ? eu in locul lui l-as mai cafti odata pe marlan
bani pe care ii poate plati cand devine major. minor fiind poti distruge orice fara sa platesti?

#15
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postxkos, on 30 august 2015 - 15:34, said:

eu in locul lui l-as mai cafti odata pe marlan

Da, pai am inteles ca i-au mai ramas cativa dinti in gura.

#16
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Dar ce a facut el e bine?!? E normal sa agasezi lumea in tramvai si apoi sa ameninti cu politia?Asta nu cumva e intimidare cu piedici, fente de 2 lei etc...

#17
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pai daca i-a fost cald cu ei in gura, trebuie racorit da-l dreaq de boschetar, daca vrea sa-i aiba pe toti sa stea acasa sau sa se comporte civilizat.

Nu am idee, in tramvaie or fi camere? poti baga motiv in caz ca te cauta politia...daca te cauta, sa se uite pe camere ca el s-a legat de tine si erai in legitima aparare si cu asta basta.

Edited by xkos, 30 August 2015 - 15:39.


#18
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006

View PostAiRdr0p, on 30 august 2015 - 15:21, said:

................
Eu, drept sa va spun  am mai luat o amenda pt un scuterist care era sa ma lovească când am plecat de la liceu....l.am izbit cu spatele de asfalt ca a venit repede la mine si am crezut ca vrea sa ma bată...avea niste vanatai si am luat o amenda penala. .

priveste si jumatatea plina a paharului: de data asta scapi de amenda penala.
partea buna e ca te paste o chestie care suna frumos: internare in centru educativ. partea proasta e ca centrul respectiv e de fapt o puscarie pentru minori.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate