Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Huawei Ascend P7 sau iPhone 5c

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
BigHoss

BigHoss

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.08.2015
Salut,

Vreau sa imi schimb de ceva vreme telefonul (un LG L70 d320n) si dupa multe documentari am ajuns la doua telefoane care imi plac si se incadreaza in bugetul meu: Huawei Ascend P7 si Iphone 5c.Problema este ca acum nu stiu ce sa aleg dintre cele doua.

La Huawei imi place design-ul, calitatea camerei, cei 2 gb de ram si faptul ca e Android si o sa il pot customiza dupa bunul plac.Singurul lucru la care ma pot gandi ca un minus e procesorul marca proprie care insa din ce am inteles se descurca destul de bine.

La iPhone imi place stabilitatea sistemului de operare si faptul ca as schimba experienta de utilizare (trecand de pe Android pe iOS), claritatea si culorile display-ului, calitatea camerei si faptul ca desi are doar 1gb ram, nu agata prin meniu sau aplicatii datorita optimizarii excelente a sistemului de operare.La minusuri as pune designul spate care este dintr-un plastic de altfel destul de ok lucrat.

Tin sa mentionez ca telefonul pe care il voi alege sa il cumpar nu va fi nou insa, am gasit cateva optiuni second-hand fullbox si cu garantie.

Buget 800-900 lei.

Voi ce ati alege?Ce sfaturi imi puteti da?

Multumesc anticipat Posted Image

#2
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Eventual mai stai 10 zile sa apara 6S si ia-ti 5s sau 5c+o shaorma.

#3
BigHoss

BigHoss

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.08.2015

View Postcotofanacristian, on 30 august 2015 - 14:32, said:

Eventual mai stai 10 zile sa apara 6S si ia-ti 5s sau 5c+o shaorma.

Crezi ca o sa scada asa mult preturile la 5S? Avand in vedere ca unul care arata decent si a fost cat de cat intretinut sare de 1200 lei.

#4
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
decat 5c , mai bine 5 normal , doar datorită carcasei de aluminiu . Vezi dacă găsești unul in bugetul tau .

#5
BigHoss

BigHoss

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.08.2015

View PostLiptonel, on 30 august 2015 - 14:48, said:

decat 5c , mai bine 5 normal , doar datorită carcasei de aluminiu . Vezi dacă găsești unul in bugetul tau .

Initial asa am gandit si eu, doar ca in bugetul meu nu mai gasesc Iphone 5 in garantie, alea sar de 1000 lei in momentul asta.De asta m-am gandit ca fac rabat la carcasa de aluminiu pentru cea de plastic pentru a cumpara unul mai nou si ii pun un bumper de aluminiu dupa.

#6
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
Iphone 5c se simte mult mai bine in mana decat 5,5s.Iphone 6 insa depaseste bugetul tau.Daca stai sa te gandesti 5c a aparut 1 an mai tarziu decat 5,deci mai putin utilizat,eu l-am luat cu 900 lei impecabil si nu regret.Am testat tot ce se putea android,blackberry,windows phone,dar cum ziceai si tu stabilitatea m-a facut sa ma intorc la iOS,da sunt functii interesante pe android,dar am realizat ca nu le-am folosit niciodata...

#7
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
5c e plastic , restul sunt materiale premium . Să zici că se simte mai bine in mana ca un 5 , 5s , 6 , mi se pare aiurea .
Ai dreptate cu restul mesajului , fiind lansat la un an după 5 , e mai puțin uzat , cand il iei second hand

#8
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010

View PostLiptonel, on 30 august 2015 - 22:40, said:

5c e plastic , restul sunt materiale premium . Să zici că se simte mai bine in mana ca un 5 , 5s , 6 , mi se pare aiurea .
Ai dreptate cu restul mesajului , fiind lansat la un an după 5 , e mai puțin uzat , cand il iei second hand

Ai tinut in mana un iphone 5c?toata lumea a spus ca se simte mult mai bine in mana datorita marginilor rotunjite,e plastic la exterior,in interior are o armatura fiind mai greu ca un iphone 5 sau 5s,sa nu mai zic de problema cu vopseaua la iphone 5 care imediat sare,se cojeste,etc

Mai poti astepta sau strange bani pentru 5s,sau daca te grabesti poti lua cu incredere iphone 5c

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate