Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sharp Aquos Crystal

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Salutare !
   ce parere aveti despre acest telefon, se poate folosi in Romania, ma refer la frecventele de utilizare, are cineva ?
designul este deosebit...
http://www.gsmarena....stal_2-7251.php
sau
http://www.gsmarena....uos_xx-7252.php

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
2 si 3 G  se pare ca da.
Dar de unde il aduci ?!

Attached Files


Edited by crisstonne, 28 August 2015 - 11:14.


#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Pe gsmarena nici nu sunt afisate toate telefoanele Sharp, ci doar cateva.

Din cele afisate, mai interesant este Sharp Aquos Crystal 306SH, generatia anterioara, care are ecran de 5" pe 131mm inaltime.
Are insa doar 8 GB memorie interna. La RAM e OK cu 1,5 GB.
Este interesant si 2-ul, cu 136mm si ecran de 5,2", insa este prea mare pt. gustul meu.
Oricum, un SG3 Neo are 137mm cu ecran de 4,8"....

Insa Sharp face si cateva modele compacte cu ecran de 4,5 - 4,7, variante de Crystal compact, cu acelasi design, cu margine ultrasubtire in partea superioara, si care sunt f. interesante, dar nu apar pe gsmarena (au fost anuntate la vremea lor si pe gsmarena, dar nu au fost trecute in baza de date).

Sharp a anuntat mai pe la la inceputul anului, ca intra anul asta si pe piata din EU.

Edited by loock, 28 August 2015 - 11:41.


#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Ar fi bine sa intre si in europa.
Sa il aduci din Japonia cred ca este aproape imposibil, mai au si frecvente diferite.

#5
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
In Europa cica il aduce kyoex.com

Edited by d-ardeleanu, 28 August 2015 - 13:04.


#6
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da se poate comanda pe ebay..eu am un toshiba made in japan..merg la noi..trebuie luat decodat de axolo ca la noi nu merg decodate..

Da kyoex.com..cam scump dar merge...

Este fff posibil sa aduci din japonia..platesti tva transport si gata..

#7
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da ar fi bine sa le aduca in europa..dar sunt scumpe pt ce ofera...

#8
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008

View Postloock, on 28 august 2015 - 11:39, said:

Din cele afisate, mai interesant este Sharp Aquos Crystal 306SH, generatia anterioara, care are ecran de 5" pe 131mm inaltime.
Are insa doar 8 GB memorie interna. La RAM e OK cu 1,5 GB.
Ala e CDMA, deci nu merge la noi!

Deci Sharp Aquos Crystal - nu merge la noi, Sharp Aquos Crystal 2 - merge, Sharp Aquos Xx - merge!

Edited by ilietu, 28 August 2015 - 20:37.


#9
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da exact..acum un an si ceva am adus cateva bucati de japonia.. Sharp,toshiba si fujitsu..nu au fost probleme cu ele..merg la noi...dar sa fie decodate acolo..

#10
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,202
  • Înscris: 02.09.2014
Imi plac foarte mult telefoanele din aceasta gama, Sharp Aquos Crystal. Cred ca o sa imi cumpar curand un Crystal 2. Am vazut luna trecuta un anunt pe OLX , cineva vindea un Crystal 2 nou, auds din Japonia. Anuntul fusese postat pe 29 august, iar pe 31 cand l-am sunat pe om, mi-a spus ca il daduse deja, trebuia sa stearga anuntul. Mi-a mai spus ca ecranul este foarte frumos, face toti banii.

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCostel2014, on 11 septembrie 2015 - 13:58, said:

Imi plac foarte mult telefoanele din aceasta gama, Sharp Aquos Crystal. Cred ca o sa imi cumpar curand un Crystal 2. Am vazut luna trecuta un anunt pe OLX , cineva vindea un Crystal 2 nou, auds din Japonia. Anuntul fusese postat pe 29 august, iar pe 31 cand l-am sunat pe om, mi-a spus ca il daduse deja, trebuia sa stearga anuntul. Mi-a mai spus ca ecranul este foarte frumos, face toti banii.

Sa povestesti ce si cum, daca iti iei  :P

#12
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Deci modelul cautat nu este 306sh..ci 305sh de la softbank...de asemenea se luat in seama si modelul aquos 304sh..fff misto si fain..am gasit eu dar nu am inca bani sa iau cate o bucata din fiecare..mai adun..mai adun

Cristal 2 e de fapt denumit crystal X..fratele mai mare a lui aquos crystal pt piata usa care nu merge la noi..sau aquos 305sh care merge la noi...305sh vine la pachet cu o superboxa harmann cardon...super..

#13
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View PostCostel2014, on 11 septembrie 2015 - 13:58, said:

Imi plac foarte mult telefoanele din aceasta gama, Sharp Aquos Crystal. Cred ca o sa imi cumpar curand un Crystal 2. Am vazut luna trecuta un anunt pe OLX , cineva vindea un Crystal 2 nou, auds din Japonia. Anuntul fusese postat pe 29 august, iar pe 31 cand l-am sunat pe om, mi-a spus ca il daduse deja, trebuia sa stearga anuntul. Mi-a mai spus ca ecranul este foarte frumos, face toti banii.
Salut ca fapt divers cat cerea pe crystal 2? Era nou si decodat nu? Mare diferente nu are fata de fratele mai mic crystal..sau 305sh care merge la noi..doar ecran mai mare si 0,5 gb la ram...oricum cam scumpe pt ce ofera..dar sunt exclusiviste..nu are oricine in europa..zic eu..cam cat ai fi dispus sa dai pe un aquos crystal nu crystal 2? Crystal cu boxa bluetooth?

#14
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu reusesc sa imi dau seama ce model e crystal 2..poti pune un link? Mersi

#15
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Am gasit..nu e mare diferenta fata de crystal normal..305sh...

#16
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,202
  • Înscris: 02.09.2014

View Postalinator, on 26 septembrie 2015 - 02:52, said:

Salut ca fapt divers cat cerea pe crystal 2? Era nou si decodat nu? Mare diferente nu are fata de fratele mai mic crystal..sau 305sh care merge la noi..doar ecran mai mare si 0,5 gb la ram...oricum cam scumpe pt ce ofera..dar sunt exclusiviste..nu are oricine in europa..zic eu..cam cat ai fi dispus sa dai pe un aquos crystal nu crystal 2? Crystal cu boxa bluetooth?
Salut! Cerea 1500 RON pe el, nou si decodat.

#17
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da lam gasit si eu...insa era ceva gresit in anunt..el zicea ca avea 32 gb memorie..cand el are 16..sincer nu las lua..nu are in plus mai nimic fata de crystal...305sh...care lam gasit la 400 usd adus in ro..daca vreau si boxa ma duce la 500..dar merita..strang banutii si il iau...

Cu boxa inclusa..e un monstru..ai vazut ce mare e?

Ia uite baiatul...ma duce maxim 2100 cu transport si decodat nou nout!! Pana la craciun il am..mai am putin de adunat banuti...

Attached Files



#18
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
De fapt ma mai costa tranport express 60 usd...ajungr in max 7 zile lucratoare...deci ar veni 2350 cu totul..cel cu boxa...
Ps ..daca mai vrea careva aquis crystal..astept pm pt detalii..mai scoatem 30 usd la transport..si pt 2 teluri e tot 60 transport express..salutare!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate