Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Carie sau .. ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Buna ziua,
Am si eu o problema, cu o mica "gaura", "spartura" sau carie, nu stiu exact ce ar putea fi acel ceva ce apare in poza. Si culmea, e la fel la ambele masele ( aceeasi ca pozitionare, stanga si dreapta ). Deranjanta e doar cea de pe stanga, intrandu-mi resturi de mancare acolo, in rest nu resimt niciun fel de durere.
Poate stie cineva mai exact ce este pana ce ajung la dentist dupa mijlocul lunii sept.
Multumesc anticipat.

Attached Files


Edited by adysab, 28 August 2015 - 09:55.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Premolarul 1 (primul dinte de sus in jos) are peretele distal fracturat, pare a fi pe el o obturatie din compozit, nici poza nu are o calitate prea buna.
Incearca sa il menajezi pana ajungi la stomatolog, daca vrei sa nu se fractureze si mai mult.

Edited by gumball3000, 28 August 2015 - 10:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate