Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Politica din tata in fiu din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
In Constanta politica se face din tata-n fiu in cele mai multe dintre situatii, scrie Constanta noastra, prezentand numeroase exemple din viata publica a judetului in care copii celor mai influenti constanteni sunt in Parlament sau in prim-planul politicii locale.

http://www.hotnews.r...lele-partid.htm

Nu o sa mai scapam de hotii astia nici in 100 ani.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Pai vrei sa strice traditia?

#3
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postgaleo, on 27 august 2015 - 09:11, said:

In Constanta politica se face din tata-n fiu in cele mai multe dintre situatii, scrie Constanta noastra, prezentand numeroase exemple din viata publica a judetului in care copii celor mai influenti constanteni sunt in Parlament sau in prim-planul politicii locale.

http://www.hotnews.r...lele-partid.htm

Nu o sa mai scapam de hotii astia nici in 100 ani.

Pai Constanta nu e plina de orientali, "melicuri" tiganesti, acolo toti sunt corupti si pusi pe scandal, n-am vazut asemenea rautate si haos pe nicaieri prin tara.

#4
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Postgaleo, on 27 august 2015 - 09:11, said:

...
Nu o sa mai scapam de hotii astia nici in 100 ani.

Atat timp cat sunt votati, cat e kool sa nu iti pese de cine e ales la conducere, atat timp cat se voteaza cum zice popa nu vom scapa. Pentru ca nu vrem (general vorbind, ca daca vor 25% tot nu e suficient).

#5
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postanoniymus, on 27 august 2015 - 09:26, said:

Pai Constanta nu e plina de orientali, "melicuri" tiganesti, acolo toti sunt corupti si pusi pe scandal, n-am vazut asemenea rautate si haos pe nicaieri prin tara.
Crezi tu ca doar in Constanta se intampla asta?

#6
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postgaleo, on 27 august 2015 - 09:29, said:

Crezi tu ca doar in Constanta se intampla asta?

Nu vorbesc de politica din tata-n fiu, ca asta e si la olteni si la moldoveni.
Vorbeam de tigania, rautatea si coruptia zonei.

#7
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Neata Galeo. O noua zi, un nou topic. :)

Credeam ca in Constanta s-au rezolvat problemele de cand Mazare a iesit din joc.

#8
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Degeaba exista democratie in Romania daca majoritatea ofera votul cui nu trebuie !
Asadar, "Nu o sa mai scapam de hotii astia nici in 100 ani"  Posted Image

Si acum imi amintesc de alegerile prezidentiale de anu' trecut cand am vazut un pensionar care se batea cu pumnu' in piept ca el il voteaza pe Ponta motivand ca a marit pensiile;
el il vota pe Ponta care a impiedicat cu buna stiinta oamenii din diaspora sa voteze !

Edited by tom_1133, 27 August 2015 - 09:34.


#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-trebuie sa se trezeasca oamenii si sa nu mai voteze hoti,tradatori,comunisti,masoni...adica pe nici unii din actuala clasa politica

-cum zicea Petre Tutea :"romani nu va mai alegeti conducatori care nu-si iubesc tara"

Edited by cristirg, 27 August 2015 - 09:42.


#10
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postanoniymus, on 27 august 2015 - 09:30, said:

Nu vorbesc de politica din tata-n fiu, ca asta e si la olteni si la moldoveni.
Vorbeam de tigania, rautatea si coruptia zonei.
Si la Bucuresti e cam la fel, de fapt in cam toate orasele mari e tiganie.
Vad ca tiganii s-au adunat ca mustele la rahat in jurul oraselor importante ale tarii

Legat de tiganie am avut ocazia sa cunosc niste dezvoltatori imobiliari din Bucuresti.
Toti erau tigani, mi-a pierit cheful sa cumpar de la ei.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcristirg, on 27 august 2015 - 09:40, said:

-trebuie sa se trezeasca oamenii si sa nu mai voteze hoti,tradatori,comunisti,masoni...adica pe nici unii din actuala clasa politica

-cum zicea Petre Tutea :"romani nu va mai alegeti conducatori care nu-si iubesc tara"

Ca sa se intample asa ceva este necesar sa fie candidati corespunzatori.In ultimii 25 nu am avut asa ceva.Si cred ca nici in urmatorii 100 de ani nu vom avea.
Furturile,coruptia si delapidarea se transmite cu limba de moarte din partid la guvernare la partid din opozitie si invers,din membru de partid la membru de partid.

Bietul Turtea avea mare dreptate.

#12
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postadisz, on 27 august 2015 - 09:52, said:


Ca sa se intample asa ceva este necesar sa fie candidati corespunzatori.In ultimii 25 nu am avut asa ceva.Si cred ca nici in urmatorii 100 de ani nu vom avea.
Furturile,coruptia si delapidarea se transmite cu limba de moarte din partid la guvernare la partid din opozitie si invers,din membru de partid la membru de partid.

Bietul Turtea avea mare dreptate.
Basescu a fost singurul care a incalcat regulile mafiote ale acestei caste, bagand frica in ei.

#13
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postgaleo, on 27 august 2015 - 09:48, said:

Si la Bucuresti e cam la fel, de fapt in cam toate orasele mari e tiganie.
Vad ca tiganii s-au adunat ca mustele la rahat in jurul oraselor importante ale tarii

Legat de tiganie am avut ocazia sa cunosc niste dezvoltatori imobiliari din Bucuresti.
Toti erau tigani, mi-a pierit cheful sa cumpar de la ei.

Nu te mintii, unde sunt turci mai multi acolo e cea mai mare tiganie.
Constanta este zona pasalac tiganeasca, plina de jegmanitori si tepari.

#14
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Mazare e tigan?

#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Figura si apucaturi ar avea. Probabil ca este . Cine naiba se poate imbraca in faraon , Stefan cel Mare , Nefertiti , Decebal si Traian , in aceeasi zi , pe aceeasi scena , si fara sa isi dea seama ca este ridicol ? Doar un tigan poate avea impresia ca este o chestie grozava sa faci asa ceva. Incercati sa vi-i imaginati pe Octavian Paler sau pe Neagu Djuvara facand asta .....nu merge ....

#16
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 07.07.2009
Hai sa lasam rasismul la o parte. Sunt oameni si oameni, plus ca constanta e un exemplu ca pot trai atatea comunitati in comun si nu cu certuri ca in transilvania. Sa revenim la subiect asa sunt romanii sa obtina lucruri prin prietenii si cat mai mult ca sa sfideze pe ceilalti. Asta se intampla peste tot la gasirea unui loc de munca, licitatii, obtinerea de functii. Un fel de cocalari europeni peste hotare nu se pune atata pret pe extravaganta ca la noi.

#17
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostJurasikMan, on 27 august 2015 - 10:19, said:

....... Cine naiba se poate imbraca in faraon , Stefan cel Mare , Nefertiti , Decebal si Traian , in aceeasi zi , pe aceeasi scena , si fara sa isi dea seama ca este ridicol ? Doar un tigan poate avea impresia ca este o chestie grozava sa faci asa ceva. Incercati sa vi-i imaginati pe Octavian Paler sau pe Neagu Djuvara facand asta .....nu merge ....
Superba interpretare.
De fapt Mazare realizeza ca e un Nemo (Nimeni) si intra in costumele altora pt ca altfel nu poate sa atraga atentia..
Pe cand OP sau ND sunt oameni care nu trebuie sa deschida gura ca sa pricepi diferenta de valoare..
On topic
Si eu cred ca nepotismul nu s-a inventat in Ro. Scriitori antici deplangeau nepotismul din Roma..
Iar noi suntem urmasii lor, hi, hi....

Edited by Prien, 27 August 2015 - 10:29.


#18
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006
Iarasi povestea cu "numai la romani".

Da de unii Bush ati auzit?
Da de unii Clinton ati auzit?
Da de aia din Polonia de un frate era prim-ministru si celalalt presedinte ati auzit?
In Franta de Le Pen ati auzit?

Din pacate, romanii n-au inventat nimic, nici prostia, nici hotia, nici politica si nici macar nepotismul fie el politic sau de alta natura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate