Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Cum pot afla cine m-a SUNAT cu numar ascuns?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Adrryo

Adrryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.01.2012
Salut, am si eu nevoie de ajutor legat de problema din titlu, m-a sunat cineva cu numar ascuns si e foarte important sa aflu cine a fost, am cautat pe net dar n-am gasit nimic concret. Daca stie cineva vreo metoda sa aflu numarul respectiv de telefon, il rog sa ma ajute! Multumesc si sanatate!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu mai ai cum

#3
ionutandrei97

ionutandrei97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.11.2014
dupa ce te-a sunat nu mai ai cum este o metoda dar nu functioneaza totdeauna si depinde de telefon .
>>> metoda respective salveaza numarul necunoscut care te-a apelat in contacte dar doar o parte 07**** cam atat !<<< daca iti pot fi de folos ma uit la setarile mele si ti-o spun !

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cD1BiA-c96c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostAdrryo, on 26 august 2015 - 23:32, said:

m-a sunat cineva cu numar ascuns si e foarte important sa aflu cine a fost
De ce e important, daca nu stii cine a fost? N-are nici o logica ce spui.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 07.06.2014
sunt firme care pt faptul ca suna prin centrala, aplatul primeste apel de la un nr ascuns. nu stiu cum se intampla, dar m-am lovit si eu de asta.

cumva se poate alege asta, adica de la mine de la firma pot primi apeluri in ambele moduri, cu nr sau fara nr.

iar daca suni inapoi la acel nr, iti spune ca nr nu este alocat.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
Daca ai abonament si esti in roaming, pe anexa la factura apare scris numarul ce te-a apelat.
Am testat eu asta.
Apare numarul pt ca esti taxat cand raspunzi.

Edited by dorin_2k, 27 August 2015 - 07:31.


#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
@cristirg
citeste comentariile la videoclip ca sa te convingi ca nu functioneaza!!! (cum s-ar zice, e ţeapă!)
e doar o vrajeala ieftina pentru a strange vizualizari... si eventual pentru acreste numarul abonatilor callromania!

Quote

Apare numarul pt ca esti taxat cand raspunzi.
de unde stii? cum ai testat? esti sigur, sigur ca te-a sunat cu numar ascuns?!?
in afara de RCS... cine mai trimite desfasuratoare impreuna cu factura?!?Posted Image


daca vrei sa afli cin' te suna, zi-i sa-ti trimita SMS cu numar ascuns Posted Image

retroactiv, nici operatorul nu stie cine te-a sunat!

singurul organism care mai poate devoala numerele private este serviciul unic de urgenta 112

@Tudor Popescu
sa mori tu???
tu asa faci???

Edited by Nero-d, 27 August 2015 - 08:38.


#9
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007
Simplu. Notezi data si ora la care ai fost sunat, apoi te duci la operatorul de telefonie mobila si ii ceri sa iti descopere acest numar. Desi ei suna cu numar ascuns, in baza de date a operatorului, acest numar ramane pentru o perioada ( nu stiu exact cat) . Operatorul este obligat sa iti dea aceste date, daca dovedesti ca esti titularul numarului. La unii operatori, exista optiunea ( contra cost evident) de a filtra ascunderea numarului. Adica poti sa suni cu numar ascuns ca tot esti descoperit ( adica cel apelat vede numarul).

#10
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015
nu poti,decat daca platersti la anumite firme .Nu stiu exact procedura dar asa am auzit..

#11
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007
La Orange ,cel putin, se poate. Pe maica-mea o suna cineva de pe numar ascuns, in mod insistent. Si am retinut data si ora apelurilor , apoi ne-am dus la Orange, si am depus o cerere de descoperire a numarului. Ne-a cerut ziua si ora, desi nu e neaparat necesar deoarece in centralele lor , codul de ascundere #31# alaturi de numarul apelantului, lasa o "amprenta" . Si daca sa zicem e singurul numar ascuns care te-a sunat intr-o anumita perioada de timp, atunci, e clar. Daca sunt mai multe numere ascune, atunci trebuie sa dai data si ora. Oricum e bine sa dai data si ora pentru mai multa exactitate. Si ne-a dat datele solicitate, fara nici un fel de probleme . Cel mai tare a fost cand l-am sunat pe ala inapoi...a avut un soc.
Insa , daca esti pe prepaid, nu cred ca poti afla ( nu stiu, sa ma contrazica cine stie mai bine). La fel daca te-a sunat de pe prepaid, poate cel mult sa iti dea numarul apelantului si eventual locatia aproximativa ( il ia dupa codul releului de telefonie mobile, fiecare releu are un cod propriu care reprezinta amprenta lui - este foarte importanta in cazul apelurilor 112 ).

#12
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
- apreciez ca nu a aparut gasca cu "eu blochez numerele ascunse", "eu raspund, injur si inchid", "eu cred ca astia care suna cu numar ascuns ar trebui trasi in teapa"

- daca e asa important de ce nu stii cu cine ai vorbit? Daca nu ai vorbit de unde stii ca era important?

- nu exista o metoda tehnica la indemina ta; daca rogi providerul se poate sa ai succes (ei au sigur datele convorbirii) dar nu m-as baza pe asta

#13
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014

View Postf300, on 27 august 2015 - 09:34, said:

- apreciez ca nu a aparut gasca cu "eu blochez numerele ascunse", "eu raspund, injur si inchid", "eu cred ca astia care suna cu numar ascuns ar trebui trasi in teapa"
Pe mine cand ma suna cineva cu ascuns le raspund,asa-i sudui,macar ma descarc.
Probabil ar trebui sa ma pun sa le blochez,da' mi lene.

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001

View PostNero-d, on 27 august 2015 - 08:23, said:

de unde stii? cum ai testat? esti sigur, sigur ca te-a sunat cu numar ascuns?!?
Am testat eu.
Eram plecat in Turcia cu telefon Orange pe abonament,
Am sunat acasa si am cerul sotiei sa ma sune cu numar ascuns pe mine.
Mi-a aparut "numar necunoscut".
Dupa ce s-a emis factura am accesat lista detaliata a convorbirilor (a trecut o luna) si acolo a aparut in clar numarul de pe care m-a sunat (pentru ca esti taxat pt apeluri receptionate in roaming).
Insa trebuie sa fii neaparat in roaming pt acest lucru.
Sau sa ai SIM-ul tau trimis in alta tara in roaming si de pe el sa faci redirijare catre alt numar.

Edited by dorin_2k, 27 August 2015 - 10:11.


#15
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Pai cum sa fii taxat daca nu ii raspunzi, in roaming fiind?

#16
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
Citeste mai bine.
Pt apeluri receptionate. Adica raspunzi.

#17
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,420
  • Înscris: 05.02.2009
Nu am testat, dar poate că merge :
*#30#
Attached File  Screenshot_20190105-024520~01.png   118.67K   101 downloads

#18
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Postarea e foarte veche, dar problema e aceeasi nu se poate afla numarul.

Edited by Ciubex, 05 January 2019 - 08:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate