Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cotroceni Residence - Iuliu Maniu, in curtea Politehnicii

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Markutza

Markutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.03.2006
Salut! Am cautat si nu am gasit nimic de blocurile astea pe forum. Stie cineva ceva de ele? Cautati pe Google numele complexului si il gasiti. Le-am trimis un email saptamana trecuta cu intrebari si nu s-au obosit sa imi raspunda. Eu am un apartament de 2 camere chiar peste drum si imi place zona. Nu sunt in tara acum, ca as fi dat o fuga pana acolo sa vad care e treaba. Cand am plecat eu in martie, exteriorul era gata. Lucrau la interioare.

M-ar interesa daca preturile contin TVA si daca au parcari. Acum sunt pe strada locuri la discretie, dar cand se va umple blocul asta va fi nasol daca nu ai locul cumparat.

#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
140.000 euro pentru 3 camere, 102 mp utili. Ce gluma, in partea opusa (Titan) iti iei teren si iti faci casa mai mare in spate la Auchan Titan. Avantajele sa locuiesti la curte nu le mai enumar. Nu stiu cum puteti sa dati atatia bani si sa stati tot in cutii comuniste cu fatada stilizata Posted Image

Edit: Un citat din Palladium Residence, cu preturi la jumate fata de Cotroceni Residence, cam ce poti face cu banii aia:

 Yukoto, on 21 august 2015 - 14:14, said:

Stiu sigur ca vazusem una deja construita, trebuia doar putin renovata, exact la prima strada din spatele auchan, dupa rasarit de soare, imediat cum fac rost de link ti-l las. Era 55k euro daca nu ma insel, negociabil. La 45k euro e posibil sa o lase si de restul renovezi/mansardezi.

Edit: Link - http://olx.ro/oferta...an-ID404hq.html


Sau teren fara constructie, dar iesi mai scump: http://olx.ro/oferta...an-ID3cQ7h.html

Sau unul mai ieftin mai in profunzime: http://olx.ro/oferta...an-ID1QaUW.html

Edited by Yukoto, 24 August 2015 - 17:52.


#3
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
In spate la Auchan Titan e tiganie.

#4
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Tigani sunt peste tot, si in plus, de ce sa nu profiti de preturi mici? De 140k euro iti faci vila de cel putin 200 mp utili. Aia oricum pleaca si mai la margine (la tara). Esti in curtea ta si nu te deranjeaza nimeni ca sa zic asa.

#5
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Nu sunt peste tot. Acolo e tiganie in adevaratul sens al cuvantului.
Unde sunt tigani, sunt si manele date la maximum, nunti de cate 3 zile si 3 nopti, scandaluri, zbierete, plus ca nu vei mai putea sa vinzi casa, fiind o zona indezirabila.

E absurd sa compari zona Iuliu Maniu-Politehnicii cu zona din spatele Auchan Titan.
E ca si cum ai compara Cotroceni cu Ferentari.

#6
Markutza

Markutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.03.2006
Scuze, dar nu imi place nici Titan, nici casa. In Londra acum stau la casa si m-am saturat sa am grija de curte, de gunoi, de orice problema la gard, la acoperis, la rozatoare, paianjeni si gandaci care imi intra in casa. Lucrez de la 9 la 6 seara si am copil mic. Nu imi permit sa ingrijesc o casa + curte, ca sa nu mai vorbesc cum e sa pleci in concediu vreo 10 zile si sa iti gasesti casa sparta la intoarcere. Prefer sa dau banii si sa stau la bloc. Fiecare cu optiunile lui. Posted Image

Edited by Markutza, 24 August 2015 - 18:01.


#7
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Exagerezi, si chiar daca vor fi, geamurile izoleaza foarte bine si nu se va auzi nimic in casa. In plus, cum sa vinzi casa daca abia ai facut-o? Posted Image

 Markutza, on 24 august 2015 - 18:00, said:

Scuze, dar nu imi place nici Titan, nici casa. In Londra acum stau la casa si m-am saturat sa am grija de curte, de gunoi, de orice problema la gard, la acoperis, la rozatoare, paianjeni si gandaci care imi intra in casa. Lucrez de la 9 la 8 seara si am copil mic. Nu imi permit sa ingrijesc o casa. Prefer sa dau banii si sa stau la bloc. Fiecare cu optiunile lui. Posted Image

Casa in care stai in Londra este veche, de asta tot carpesti la ea si ai probleme. La acoperis ai garantie, la gard daca-l faci din beton no problem, sobolani nu sunt, gandaci nu sunt, paianjeni nu. Copilul va fi mai sanatos daca se va juca in curte, in aer liber.

Edited by Yukoto, 24 August 2015 - 18:02.


#8
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 Yukoto, on 24 august 2015 - 18:00, said:

Exagerezi, si chiar daca vor fi, geamurile izoleaza foarte bine si nu se va auzi nimic in casa. In plus, cum sa vinzi casa daca abia ai facut-o? Posted Image

Poate la un moment dat vrei sa o vinzi, satul fiind de portoricanii care impanzesc zona.
Ca nu traiesti in bula ta de cristal.

#9
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
O casa nu se vinde datorita pretului. Daca ceri nesimtit de mult pe ea, e normal sa nu se vanda. Asta ti-o poate zice oricine, orice agent imobiliar.

#10
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 Yukoto, on 24 august 2015 - 18:00, said:



Casa in care stai in Londra este veche, de asta tot carpesti la ea si ai probleme. La acoperis ai garantie, la gard daca-l faci din beton no problem, sobolani nu sunt, gandaci nu sunt, paianjeni nu. Copilul va fi mai sanatos daca se va juca in curte, in aer liber.

Fiecare cu alegerile si prioritatile lui.
Nu toata lumea are banii, timpul si rabdarea necesara sa stea sa ingrijeasca o curte si sa carpeasca anual o casa.
Mie de exemplu nu-mi place deloc la casa.

 Yukoto, on 24 august 2015 - 18:03, said:

O casa nu se vinde datorita pretului. Daca ceri nesimtit de mult pe ea, e normal sa nu se vanda. Asta ti-o poate zice oricine, orice agent imobiliar.

Esti total off-topic. Initiatoarea nu a intrebat nimic de casa, ci de apartament.

#11
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012

 itzi-bitzi, on 24 august 2015 - 18:05, said:

Esti total off-topic. Initiatoarea nu a intrebat nimic de casa, ci de apartament.

Eu doar am oferit o varianta mult mai rentabila, este decizia fiecaruia, eu unul am alergie, ca sa zic asa, la profitori care cer o gramada de bani pe o cutie mica.

Edited by Yukoto, 24 August 2015 - 18:08.


#12
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 Yukoto, on 24 august 2015 - 18:08, said:

Eu doar am oferit o varianta mult mai rentabila, este decizia fiecaruia, eu unul am alergie, ca sa zic asa, la profitori care cer o gramada de bani pe o cutie mica.

Este decizia fiecaruia, dar totusi nu te abtii pana nu comentezi ca sa te afli in treaba :)

Bunastarea fiecaruia nu depinde nici pe departe de propriile-ti pareri.

#13
Markutza

Markutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.03.2006
Yukoto, multumesc pentru optiuni, dar totusi nu sunt interesata. Decizia deja e luata si nu are sens sa ma justific aici de ce vreau X sau Y.

M-ar interesa totusi daca stie cineva detalii despre blocul sau constructorul asta. Multumesc!

#14
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Markutza, vezi ca mai exista un topic pe acest subiect, poate te ajuta: http://forum.softped...ceni-residence/

#15
Markutza

Markutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.03.2006
Multumesc! Am dat cautare dar nu stiu de ce nu l-am gasit.

#16
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

 itzi-bitzi, on 24 august 2015 - 18:10, said:

Bunastarea fiecaruia nu depinde nici pe departe de propriile-ti pareri.
Bunastarea nu are nici o treaba cu cutiile exagerat de scumpe. El a zis ca nu merita o cutie 140.000 euro, nu cred ca a inceput sa discute de salariul initiatorului.

#17
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Depinde de zona si suprafata.
Zona e buna, suprafata e mai mult decat decenta, din cate am vazut pe site.

#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Vezi sa nu faci confuzie, se mai fac niste blocuri care alea sunt in curtea politehnicii, dar din ce am inteles alea sunt camine nu apartamente.
Stiu blocul de care cred ca zici este langa servici, te referi la cel mare.

Din start preturile sunt exagerate, sa dai 100K euro pe un ap cu 2 camere... scuze da nu suntem in londra si nici paris. Este totusi un oras plin de gropi cu tot felul de cladiri construite haotic... asa este mentalitatea toata lumea la Bucuresti, dar sunt orase mult mai frumoase in zonele de munte...dar na asa s a format mentalitatea noastra.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate