Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Tenis de camp, hobby

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
Salut, caut partenera 18-20+ luna aceasta (august:) pentru a lua lectii impreuna cu fata mea (17 ani) , complex Tei (langa Pescariu). Fi-mea e incepatoare si invata sa dea mingea peste fileu, sper ca dupa vreo 10 lectii sa reuseasca. Din pricina costurilor, dar si pentru ca e mai distractiv sa inveti cu cineva de varsta ta, doresc foarte tare sa gasesc pe cineva care sa invete odata cu ea. Am observat ca ,in vremea prânzului, 11-15, tarifele la inchirieri sunt mult mai OK acolo, comparativ cu alte locatii, au si echipament de inchiriat, in cazul ca fetele mai raman in afara orei de antrenament. In orice caz antrenorul are rachetele lui, destul de bune. Sper sa gasesc o pustoaica care sa aibă chef sa invete jocul asta superb. Fi-mea nu e prea sportiva, dar face eforturi mari sa priceapa. Dupa ce va invata cat de cat loviturile, as dori sa mearga sa joace macar in week-end, in mod regulat.
Mersi, sper sa gasim o doritoare (chiar si un doritor, desi antrenorul spune ca baietii sunt mult prea buni, fața de fete:) si s-ar plictisi cu o incepatoare ...netalentata).

Edited by irys227, 04 August 2015 - 23:40.


#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Te sfatuiesc sa nu inchiriezi in intervalul ala orar. Doar daca nu ai ceva cu ea si nu stii cum sa o aduci in pragul lesinului :)

#3
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
Terenul e umbrit in intervalul orar 11-14-15 (adica jumatate de teren) si e chiar foarte placut sa joci asa, am facut deja doua sedinte in acest interval orar. Daca trebuie sa joci pe tot terenul, e mai greu, pe partea cealalta e soare, insa eu am jucat alaltaieri si n-am avut absolut nimic, numai ca am baut 2 kg de apa:) Pentru primele sedinte nu prea e cazul sa joci pe tot terenul deoarece , dupa cum am zis, fi-mea nu prea reuseste (inca) sa dea mingea dincolo. Pretul pentru inchirieri pana in ora 18 este 20 lei teren simplu, insa nu acesta despre care vorbeam, s-ar putea sa nu fie asa umbrit. Parerea mea este ca daca vrei sa joci confortabil trebuie sa mergi dupa ora 20, inainte de asta nu prea am simtit diferente. Mai mult, vremea nu e asa rea acum in Bucuresti, iar când te duci sa joci tenis te duci sa alergi , sa faci efort, nu sa stai bine mersi la umbra (poate si cu o bere in fata). Pentru acest teren antrenorul meu mi-a oferit ceva de genul 25 lei /ora pana in 18, când e liber terenul insa, cu rachetele dumnealui (si sunt bunicele). Costul unei ore de antrenament ar putea ajunge la acelasi pret...

Edited by irys227, 05 August 2015 - 10:39.


#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Adica 25 lei/ora de teren dupa ora 18.00 si 25 lei/ora antrenorul? Mi se pare extrem, extrem de ieftin... Daca e ok si o invata pe fata sa dea cum trebe in minge peste fileu, este o afacere foarte buna si chiar merita jucat seara ca e mai racoare.

#5
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
Nu prea ai inteles, 25 lei ar fi daca s-ar mai gasi o fata , doua doritoare...un fel de grupa. Individual , cu 25 lei e chiar prea de tot;) Închiriatul terenului era separat, alta poveste, era fara antrenor. In general preturile sunt 65-80 lei ora (antrenor, teren, rachete, tot tacâmul). Greu de platit individual, mai ales când nici nu stii sa tii racheta in mana bine:) (cazul fetei mele).

Edited by irys227, 06 August 2015 - 11:59.


#6
Seydis

Seydis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2015
Salut ! Eu as fi interesant (baiat, 19 ani). Singura "problema" ar fi ca eu am mai jucat, desi in ultima perioada am lasat-o mai moale (BAC). Am jucat in jur de 1 an insa am invatat "dupa ureche", fara un antrenor. As vrea sa vin pentru a invata loviturile corect, sunt convins ca un antrenor ar avea foarte multe de corectat :D.

#7
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
Salut, am vazut postul tau, insa nu cred ca te potrivesti "profilului". Daca ai mai jucat vreun an, inseamna ca o sa te plictisesti la niste lectii pentru incepatori. Nu cred ca ar functiona.

#8
Seydis

Seydis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2015
Pai asta depinde in primul rand de face antrenorul. O invata o anume tehnica de lovit ( de ex. cum sa iti pozitionezi umerii, picioarele, cum se serveste corect, etc.) sau pur si simplu da mingile peste fileu ca sa invete asa, prin exercitiu. In alta ordine de idei, daca esti sigur ca asta nu ar functiona eu as fi dispus sa jucam impreuna la sfarsit de saptamana dupa ce invata bazele. Caut de mult pe cineva cu care sa joc constant, macar de 2 ori pe luna daca nu mai mult (stiu, incep scolile, e mai greu sa-ti faci timp daca nu esti pasionat). Oricum am jucat de multe ori cu persoane sub nivelul meu doar pentru alergat si pentru iesit din casa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate