Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Corectare skype

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Buna ziua, detin versiunea de Skype 7.7.0.102 si am o mica problema cu chat-ul. Acesta foloseste o corectare ortografica, in limba engleza, bineinteles, chiar daca skype-ul este in romana. As dori sa dezactivez aceasta corectare si nu prea dau de obtiune in setari. Am omis ceva? Este foarte enervant sa folosesti cuvinte ca "probleme" iar el sa-l corecteze in "problem" sau "imi" si skype-ul sa-l corecteze in "i'm". Multumesc.

#2
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Corectarea o face folosind setarile din OS. Banuiesc ca ai Windows. Spune ce versiune de Windows folosesti sau cauta pentru versiunea ta cum sa dezactivezi corectarea din Windows.

#3
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Post4evryng, on 04 august 2015 - 22:01, said:

Corectarea o face folosind setarile din OS. Banuiesc ca ai Windows. Spune ce versiune de Windows folosesti sau cauta pentru versiunea ta cum sa dezactivezi corectarea din Windows.
Folosesc Windows 10 Pro si o sa ma uit acum cum o opresc.

View Post4evryng, on 04 august 2015 - 22:01, said:

Corectarea o face folosind setarile din OS. Banuiesc ca ai Windows. Spune ce versiune de Windows folosesti sau cauta pentru versiunea ta cum sa dezactivezi corectarea din Windows.
Am rezolvat problema dezactivand din skype-> Optiuni-> Mesaje si SMS-> Setari de conversatie-> Corectie automata si evidentiere cuvinte ortografiate gresit.
Nu vazusem "Setarile avansate" pentru a-mi aparea aceste optiuni...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate