Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Achizitie telefon buget

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Anta69

Anta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.05.2015
Salut! De acum inainte sunt student Posted Image . Doresc sa achizitionez un telefon de buget, cu android in maxim 600 lei(stransi de mine cu chiu cu vai) care sa ofere o autonomie buna si sa fie cat de cat ok ca si performante. Pana acum, cel mai serios m-am gandit la un lenovo a5000 de la digi, cu glumita aia de abonament la 2 euro iar telefonul la pretul de 550 lei. Daca aveti si alte pareri as fi recunoscator.

#2
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
Lumia 535 de la DIGI. Eu folosesc Lumia 640 (pe care il poti gasi pe olx cu garantie la preturi foarte bune) si isi merita toti banii.
Android cu 1gb de ram... iti dau un exemplu: daca asculti un radio online (eu ascult digitally imported) si vrei sa mai faci si alte lucruri, ti-l va opri pentru ca nu ii ajunge memoria ram. La windows sta altfel situatia (in bine).

Edited by Neadumitru, 04 August 2015 - 21:53.


#3
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Ideal ar fi sa mai faci rost de ~50 lei pt Lumia 640 http://www.price.ro/...d=1176314&asc=1

La autonomie diferenta e putin cam mare http://blog.gsmarena...tery-life-test/
http://blog.gsmarena...tery-life-test/

#4
alexandrutm

alexandrutm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 14.02.2007
pentru un efort de 50 lei merita sa-l comanzi noaptea asta http://www.altex.ro/...octa-core-black daca vrei android

Edited by alexandrutm, 04 August 2015 - 23:02.


#5
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Nu stiu de ce intotdeauna sunt destepti care incearca sa-i vanda pere unuia care cauta mere. Omul a zis clar: android, ce ii tot dati cu rahaturile alea de lumia? La banii aceia lenovo a5000 este OK si-ti garantez eu ca nu se va bloca daca asculti radio si mai faci si alte lucruri. Nu stiu la abonamentul de 2 euro dar la alte abonamente poti lua un telefon in rate de la digi, poate-ti convine.

#6
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
Poti cauta motorola g (2014) am vazut ca se vinde ca nou la 550 lei, eu l-am avut acum 6 luni,un super telefon,desi avea 1 gb de ram ,aveam 400mb liberi(fb,messenger,whatsapp instalate),daca te uiti la un samsung cu 2gb de ram ai sa vezi cati mai raman liberi.Despre lenovo am o parere buna,am avut o tableta si nu avea probleme

#7
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

 testor73, on 05 august 2015 - 06:11, said:

Nu stiu de ce intotdeauna sunt destepti care incearca sa-i vanda pere unuia care cauta mere. Omul a zis clar: android, ce ii tot dati cu rahaturile alea de lumia? La banii aceia lenovo a5000 este OK si-ti garantez eu ca nu se va bloca daca asculti radio si mai faci si alte lucruri. Nu stiu la abonamentul de 2 euro dar la alte abonamente poti lua un telefon in rate de la digi, poate-ti convine.

Si eu vreau avion da nu am decat 100 euro! probabil tot ce voi putea gasi e o parasuta care poate se dechide poate nu'

Decat sa riste cu un android la suma respectiva mai bine alege un lumia care este orice dar nu rahat.

#8
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Bine, ramai tu cu parasuta. Nu pricep, daca omul a cerut clar android de ce incercati sa-i bagati pe gat rahaturi?

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
oricum orice android ia in banii astia, va trebui sa faca concesii si sa fie rabdator cu telefonul.

#10
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pana in 600 lei merita sa cumperi telefon din afara, uite aici un model care merita fiecare dolar, depozitul este in europa, deci nu platesti taxe vamale si nici TVA.

#11
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010

 kiario, on 06 august 2015 - 07:37, said:

Pana in 600 lei merita sa cumperi telefon din afara, uite aici un model care merita fiecare dolar, depozitul este in europa, deci nu platesti taxe vamale si nici TVA.
iar la Shipping Methods ce alegi?

#12
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Sau unul din astea Elephone P10C sau Doogee Leo - ambele la 499 lei, dar macar sunt la liber. Oricum Lenovo de la Digi are un plus, ecranul cu rezolutie HD. Autonomie buna in banii astia, slabe sanse.
Ramane la alegerea ta.

Edited by danutz_rdc, 06 August 2015 - 09:45.


#13
Anta69

Anta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.05.2015
Momentan am facut comanda de la digi pentru un a5000. Pana ajunge(am inteles ca dureaza destul de mult) am timp sa ma razgandesc. A5000 ma atrage cel mai mult din punct de vedere al autonomiei(4k mAh). Windows phone am avut si nu ma atrage deloc, chestie subiectiva. Marci noname de prin china chiar nu as mai avea incredere(am avut o problema cu un asemenea telefon pe partea de garantie). Mersi de feedback pana acum :)

#14
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

 testor73, on 06 august 2015 - 07:23, said:

Bine, ramai tu cu parasuta. Nu pricep, daca omul a cerut clar android de ce incercati sa-i bagati pe gat rahaturi?


La cine cere clar android eu recomand nexus 6, lg g4, xperia z3, note 4, etc. gresesc undeva?
Rahat, ca atribut, se potriveste mai degraba pentru alte telefoane "buget" care, intamplator, ruleaza android.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate