Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Imprimanta HP Officejet Pro 8500

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Ma poate ajuta cineva cu un link de unde pot cumpara un kit de refilare(obligatoriu cartus negru)?

#2
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Cartuse compatibile cu cerneala de calitate , din experienta spun , am cumparat pentru mici birouri si avind in vedere pretul originalelor s-a mers pe riscul proprietarului , ceva de genul daca merge ok daca nu la gunoi si cumparam alta http://www.printpro....l  originalul costa undeva la 200 lei ...e o diferenta.

#3
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Eu vreau kit de refilare. Nu cartus.

#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Alege cantitatea care o doresti http://www.cartusepe...consumabile/HP
Eu am spus sa nu te murdaresti pe miini...
E cerneala de calitate superioara - nu te juca, print head-ul de la HP e sensibil la cerneala proasta .
Cauta seria imprimantei , vad ca nu redirectioneaza la produsul specificat .

Edited by xilo, 04 August 2015 - 23:53.


#5
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Eu am nevoie si de uneltele cu care incarc :)

#6
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Atunci cumperi cartuse reincarcabile http://www.cartuseri...resetabile.html si ai nevoie de : cerneala dedicata, 4 seringi cu ac gros , servetele , manusi de unica folosinta .
Cele originale se reincarca pe baza de vacum . Sau mai poti atasa CISS la ea desi nu recomanda daca numarul printurilor este sub 2000 pagini/luna

"de uneltele cu care incarc"
4 bidonase plastic de 200ml
un holsurub rigips lung
tub plastic 3-4 mm 20 cm lungime x 4 bucati
4 ace seringa
4 dopuri de cauciuc confectionate din amortizoare coolere calculatoare IBM sau Dell sau cumparate separat de la magazine specializate
racorduri tub-ac confectionat din perfuzii de ser fiziologic de la farmacie - aici este atasat si tubul si pretul este destul de mic
manusi unica folosinta si o rola de srvetele .
Iaca un kit pentru reumplere vacumatica , detalii pe youtube
parerea mea este sa cumperi un set cartuse reincarcabile si scapi de o gramada de belele plus vezi prin ele cita cerneala mai ai .

Edited by xilo, 05 August 2015 - 13:06.


#7
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Daca am un document cu o pagina si dau mai multe copii. Imprimanta imi printeaza o pagina cu capul in sus, iar urmatoarea cu capul in jos si se tot repeta asa. Pe scurt, copiile impare sunt cu capul in jos, iar cele pare cu capul in sus.

#8
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"copiile impare sunt cu capul in jos, iar cele pare cu capul in sus."
Este din setarile imprimantei , trebuie intrat in meniu si ales printarea dorita sau revenire la setarile initiale si isi revine

#9
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Am cumparat acest tip de cartus http://www.printpro....l  originalul impreuna cu cele color.

Le-am pun sus si de 2 ore tot Aligning Printer imi scrie pe imprimanta cand incerc sa printez. Si tot printeaza ceva(dureaza cam doua minute) doar ca nu imi dau seama ce, pentru ca scoate foaia goala desi capurile de printare se misca. Si dupa un timp imi da "alignment failed". Daca le pun pe cele vechi(care printau bine) tot asa face.

Ma poate ajuta cineva?

#10
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Nu ma poate ajuta nimeni?

#11
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Uite aici ai raspunsul http://h30434.www3.h...p/644163/page/2

#12
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Am incercat si asta. Imi scoate o foaie goala.

#13
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Am observat pe tuburile de la cartus la capuri ca au goluri de aer. Poate fi asta o cauza? Cand pun cartuse noi trebuie facut ceva special sau nu?

#14
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Trebuie cautat cum se aeriseste sistemul , este de genul ciss, prinzi aer ...nervi

#15
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Acuma imi spune The following printhead has a problem: black/yellow [k/y] si nu mai pot sa fac chiar nimic.

#16
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Ba se poate , depinde cit iti merita ...https://www.price.ro/preturi_hp_940_black_and_yellow_officejet_printhead_%28c4900a%29_228989.htm
Gasesti atit noi cit si remanufacturate .

#17
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Pe internet am gasit la unii ca aparea aceasta problema si dupa ce schimba printhead-ul

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate