Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

driver placa video gtx 960 strix

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
hyper506

hyper506

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.03.2015
Salut, abia ce mi-am montat placa video Asus Geforce GTX 960 Strix OC 2gb pe sistem si nu pot baga cd-ul cu driverul pentru ca dvd-rw meu nu este compatibil la cablare cu placa de baza, asa ca am cautat pe net drivere de la Geforce Experience insa nu am gasit nimic in care sa scrie pentru gtx 960 strix, aceasa fiind o editie diferita. Nu stiu daca e sau nu instalat driverul corespunzator, vreau doar ca performanta sa fie una corecta si sa nu ma traga in jos simplul fapt ca nu am instalat driverul corect. In Geforce Experience imi arata versiunea 353.62. O fi oare cea buna pentru placa mea?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Nu conteaza daca ai un Asus GTX 960 Strix OC, Asus GTX 960 DirectCU II OC, Gigabyte GTX 960 G1 Gaming, etc., pentru ca driverul e exact acelasi. Conteaza doar sa instalezi intotdeauna cel mai recent driver disponibil pe site-ul Nvidia.

Edited by Hider141, 04 August 2015 - 08:34.


#3
hyper506

hyper506

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.03.2015
Asta am facut si e up to date. Deci totul e in regula...

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Da, e totul in regula. Sa o stapanesti sanatos si bafta la cat mai multe frame-uri in jocuri.

P.S.: si eu urmeaza sa-mi iau un Asus GTX 960 Strix OC, dar pe la sfarsitul lunii.

#5
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
sunt ok driverele de pe site-ul Nvidia.
producatorii in general schimba partea de alimentare, partea de racire, dar procesorul si memoriile si restul (arhitectura in sine) e aceiasi la toate placile - asadar merg driverele generale.

e chiar mai bine sa pui driverele genreale, pentru ca sunt actualizate constant si in general rezolva anumite probleme. iti dai seama ca aia de la asus sau gigabyte care fac de toate, nu stau ei sa actualizeze driverele - care oricum sunt luate de la nvidia si poate putin customizate pentru ei.

#6
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Ma puteti ajuta si pe mine?Am o problema cu pc-ul.Am un pc 1 RAM,1,60 GHZ,placa video 128 MB,si cand intru in fiecare zi mi se restarteaza singur cel putin o data.Windows-ul este bagat de 6 luni,am xp sp3.Va rog frumos.
VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.Please tell ATI Technologies about this problem
dupa 15 min a aparut o imagine de la placa video Ati Radeon 9250

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ori driverul e varza ori moare placa video.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate