Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Filme: Populare/Valoroase/Recente.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yronick

yronick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 08.03.2012
Spuneți-mi vă rog, niște titluri de filme valoroase și populare dar cel mai important să fie noi, gen 2014-2015.
Eu știu foarte puține, Interstellar, Grand Hotel Budapest, și The Theory of Everthing. Ajutați-mă puțin cu niște titluri de filme în genul ăsta care să-i respecte pe cei 3:
Valoroase
Populare
Recente (2014-2015),
pentru că am în proiect o cronică și vreau să scriu niște recenzii și pe zona asta nu doar pe zona clasicului.

Înainte se făceau filme mai puține dar valoroase, acum se fac multe și deosebit de proaste astfel încât a căuta o ecranizare care să-i respecte pe cei 3 (VPR), e o adevărată misiune. Am căutat pe cinemagia.ro și pe IMDb.com dar cu mare greutate îți poți da seama. În general primul lucru la care mă uit este TITLUL, apoi la poster și în final mă uit și la trailer, că ăștia sunt artiști-experți la vândut printr-o reclamă deosebită. Nu de puține ori am văzut un trailer excelent pentru o mizerie de film. Ce ziceți, mă puteți ajuta, filme noi am văzut cum toții, americane, europene..
Titluri de filme, Go!

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Birdman
Mr. Turner
Whiplash
Leviathan(rus.)
Ida(pol.)
Gone Girl
The Imitation Game
Force majeure
Winter Sleep(tur.)
The Theory Of Everything
Deux jours, une nuit
.............

Edited by megafanro, 14 August 2015 - 02:41.


#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postedigee, on 04 august 2015 - 22:02, said:

Leviathan(rus.)
Winter Sleep(tur.)
Pe acestea doua le recomand si eu. Leviathan-ul e infricosator de familiar pe alocuri pentru noi, romanii. Winter Sleep are o amploare deosebita si niste personaje al caror studiu e dus pana la extrem. Ambele merita vizionate.
Mai adaug: http://www.imdb.com/title/tt1863192/

Deux jours, une nuit este simplu, liniar, dar placut de vizionat.
Force majeure e prea pretentios in anumite momente iar finalul este previzibil.

Strict pentru distractie recomand Mad Max (2015)

#4
yronick

yronick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 08.03.2012
Mă interesează să fie populare, să fie cât mai multe persoane interesate de ce scriu eu. Așa scriu de un film Olandez (nu știu, zic și eu) poate fi deosebit de valoros, poate fi recent dar nu a auzit nimeni de el. Scriu și vor citi puțini. De aia am zis că nu e ușor a găsi filme ce să respecte toate cele trei criterii deși la prima vedere așa arată.

Ceva din zona Europei...?

Edited by megafanro, 14 August 2015 - 02:43.


#5
yronick

yronick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 08.03.2012
ok, later seen, Rusia, Polonia, Turcia, Franța... eram concentrat pe altă direcție și am omis, iertare. :)
Le-am notat. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate