Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

un sfat de la cei care sunt in masura si cunosc mai bine

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012
Salut.
In cautarile mele dupa o masina cat mai ieftina ..si cat mai buna :) am dat de urmatorul anunt
http://olx.ro/oferta...02-ID4oa1I.html
...unde pretul imi pare extrem de mic...acum cine a lucrat si trait ceva timp prin Suedia imi poate spune daca preturile din anunturile puse de acel utilizator sunt reale sau nu?
De asemenea daca sunt taxe suplimentare pentru masinile aduse din Suedia.
Mai sunt 2 Audi a 6 pe benzina puse de acelasi utilizator care arata foarte bine..iar pretul cerut este ok...mai multe sfaturi de la cei care au trait sau au umblat mai mult timp prin Suedia se poate?
Multumesc anticipat.

#2
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Daca o dezmembreaza scoate lejer dublu, tragi tu concluziile

#3
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.03.2011
probabil cere ceva bani pt a o rezerva si nu vei mai vedea nici banii nici masina !

#4
mustangv8star

mustangv8star

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.05.2014
Mie imi suna a putina teapa si mai adauga vreo 80-90.000 km la acea masina. Am prieteni in Suedia si circula 2-300 km pe zi lejer (din 2002, fa socoteala). Sau zice ca e masina vreunui batranel:). Acolo serviciul nu e aproape ca la noi, in oras. Suedia are intinderi de apa vaste intre localitati... PS: anuntul de pe olx e putin cam "lucrat" la cuvinte, promite multe, dar nu argumenteaza.

#5
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014
Citind anuntul, iti sar in ochi cateva chestii: Craiova, anunt scris de un minoritar analfabet, dar mare afacerist in Suedia.  Te costa mai mult drumul dus-intors pana-n Suedia decat pretul masinii. Cum spunea si colegul, probabil e teapa deja clasica cu avansul pentru rezervare.

#6
scutarovik

scutarovik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 30.06.2009
"pentru a intra in posesia masini trebuie venit in suedia.aveti in suedia cazarea gratuita"
care te bagi? :)))

#7
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012
Asa cred si eu...totusi cate anunturi a avut rabdare sa puna pe olx....maine ii dau mesaj ca ma intereseaza vreo 5 masini..apoi 2-3 zile o sa-l tin in suspans :))....ma orientez spre o vectra b sau bora  ....benzina.

#8
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Ai face un drum pana in Suedia dupa ce-ai vazut niste poze pe net, este ?

Probabil nu prea ii mai merge treaba la afaceristu asta cu parfumuri si tablete pe acolo si s-a gandit sa inhate cativa gusteri pe olx.
Acuma ca tot ai buget calumea ce e un drum pana in suedia. Cazarea e gratiuta, probabil iti da si diurna. Vezi care-i treaba...

Nu stiu cumpot unii sa se uite la asemenea anunturi, daramite sa le mai ia si in seama...

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Tâgănie cu ciucuri",  jaful început pe net ... e berechet , @ 'LanceDemon', esti cumva pe felie cu magraonul "sverige-an" , cel cu anunțurile " șuiedeze"?
Nu vă mai săturați de tâlharii măi " jamaikano-mesikanilor" dă pă Jii și dă pă Olt sau poate voi sunteți de pe Lotru (hoț/tâlhar)?

Edited by Teophileos, 03 August 2015 - 22:55.


#10
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Suna si cere-i VIN-ul masinii, sa vezi ce zice.

Edited by feitosak1, 03 August 2015 - 22:53.


#11
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Dubios anunt, masina aia e cel putin praf Posted Image Categoric nu recomand achizitionarea ei.

Edited by Daian95, 03 August 2015 - 22:54.


#12
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
E un tepar ordinar.
Suna-l,da-i mesaje,dialogheaza cu el. Te lamuresti imediat.

#13
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View PostLanceDemon, on 03 august 2015 - 22:12, said:

Asa cred si eu...totusi cate anunturi a avut rabdare sa puna pe olx....maine ii dau mesaj ca ma intereseaza vreo 5 masini..apoi 2-3 zile o sa-l tin in suspans Posted Image)....ma orientez spre o vectra b sau bora  ....benzina.

Daa, saracu colorat, ce-a mai muncit... mai bine platea vreun fraier de roman sa-i scrie anuntul corect, sa aiba priza mai mare la fraeri.
Magraonii nu mai fac bani ca pe vremuri la tepe cu masini din Germania, au inceput sa caute locuri mai exotice. Ca doar se stie, suedejii ie morti dupa beeveuri, ca doar n-o sa cumpere jafurile alea de Volvo....Posted Image
Si totusi, cum sa-ti cumperi masina de pe olx, site de vanzari online de ciurucuri, cand sunt atatia dealeri seriosi, site-uri profesioniste, etc. Sau daca vrei BMW, de ce nu faci ca orice om normal- te informezi apoi iti =iei o saptamana - doua de concediu si te duci in Germania, la targuri si o cumperi de acolo. E mai sigur si mai simplu.

Si ca si comparatie- 1300 euro e o trotineta electrica sau o bicicleta Scott VTT. Presupunand ca totusi nu-i teapa, cam cum crezi ca arata pocnitoarea aia, ca doar nu crezi ca-i aia din poza...

Edited by crouchot, 03 August 2015 - 23:06.


#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007
care vreti sh luati cea mai buna masina de bugetul ala pe care o gasiti la cunostinte, rude, prieteni
nu-l mai cautati pe mos Craciun pe site-uri online

#15
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 14.05.2010
am un Sandero cumparat din UK ,volan pe dreapta este varianta laureat ,inmatriculat pe UK. pret 2000 lire sterline ,fabricat 2013,are 50000 mile la bord.Este  cineva interesat?

Edited by lau83, 03 August 2015 - 23:21.


#16
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,979
  • Înscris: 24.02.2006
nope. la pretul ala lumea vrea cel putin BMW.

#17
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postlau83, on 03 august 2015 - 23:19, said:

am un Sandero cumparat din UK ,volan pe dreapta este varianta laureat ,inmatriculat pe UK. pret 2000 lire sterline ,fabricat 2013,are 50000 mile la bord.Este  cineva interesat?
Pot înmatricula în România un autoturism cu volanul pe dreapta? Oare cât ar costa taxele la acel sandero?

#18
mustangv8star

mustangv8star

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.05.2014
Se poate inmatricula, dar iti va pune conditia sa depasesti pe dreapta.. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate